16.03.2023

Uniwersytet w Białymstoku z wizytą w I LO w Suwałkach [zdjęcia]

Jak nazywają swoje dzieci celebryci? Co mogą zwierzęta inne niż człowiek? Jak powstają gry komputerowe? – m.in. takie wykłady i warsztaty przygotowali dla uczniów I LO w Suwałkach pracownicy Uniwersytetu w Białymstoku w ramach akcji „Studiuj z UwB”.

W czwartek (16 marca) z młodzieżą w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej w Suwałkach spotkali się wykładowcy, studenci i pracownicy Wydziału Filologicznego, Wydziału Fizyki, Instytutu Filozofii, Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji, Centrum Popularyzacji Nauki oraz Działu Promocji UwB.

Dr Anetta Strawińska z Wydziału Filologicznego opowiadała o modnych tendencjach i klasyfikacjach imion dzieci polskich celebrytów. O tym jak powstają gry komputerowe i jaka jest tu rola fizyki mówił z kolei dr Krzysztof Gawryluk z Wydziału Fizyki. Na warsztatach z dr Mają Białek z Instytutu Filozofii uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. czy zwierzęta inne niż człowiek czują, myślą, doznają emocji. Było też spotkanie w języku angielskim, które poprowadziła dr Anna Sańczyk-Cruz z Wydziału Filologicznego. A dotyczyło obyczajów i zwyczajów panujących w krajach anglosaskich.

Uczniowie mogli też bliżej poznać Uniwersytet w Białymstoku i zasady rekrutacji na największą podlaską uczelnię podczas rozmów z pracownikami Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji.

Akcję "Studiuj z UwB" koordynuje Centrum Popularyzacji Nauki UwB. Przypominamy, że uczestniczą w niej zainteresowane wydziały i instytuty uniwersytetu, a o wyborze wykładów i warsztatów (możliwych do przeprowadzenia w ustalonym terminie) decyduje dyrekcja zainteresowanej szkoły.

Źródło: Uniwersytet w Białymstoku

Fot. Maciej Skindzier, UwB

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.19.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie