25.11.2020

Zamiast Wigilii Miejskiej najbardziej potrzebującym zostaną wręczone paczki świąteczne

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk podjął decyzję, że do potrzebujących osób w naszym mieście trafią paczki świąteczne, w których znajdą się produkty żywnościowe.

To osoby będące głównie pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach korzystające z dożywiania czy usług opiekuńczych. Zakup paczek zostanie sfinansowany ze środków, które były przeznaczone na organizację Wigilii Miejskiej.

Z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa oraz wprowadzone obostrzenia dotyczące zakazu zgromadzeń publicznych oraz organizacji wydarzeń o charakterze kulturalnym podjęto decyzję, że w tym roku nie odbędzie się tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy oraz Wigilia Miejska.

W tym wydarzeniu zawsze brało udział wielu mieszkańców Suwałk. To był moment, kiedy mogliśmy otoczyć się serdecznością, uśmiechem i dobrymi życzeniami. W tym roku niestety nie będziemy mieli takiej okazji – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Dlatego też podjąłem decyzję, że wesprzemy najbardziej potrzebujące osoby w Suwałkach właśnie w formie paczek świątecznych, które zakupimy i przekażemy tym mieszkańcom Suwałk, którzy potrzebują takiej pomocy – dodaje Czesław Renkiewicz.

Dystrybucją paczek zajmie się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach, który na co dzień kontaktuje się i wspiera kilkuset mieszkańców naszego miasta. W paczkach znajdą się produkty żywnościowe nawiązujące do tradycji bożonarodzeniowych.

Przypomnijmy, że z uwagi na pandemiczne obostrzenia zrezygnowano również z organizacji sylwestra miejskiego.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
03.01.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4636 4.5538
USD 0.00% 3.6465 3.7201
GBP 0.00% 5.1653 5.2697
CHF 0.00% 4.0335 4.1149
01.03.2021

Operator koparki

Dodaj nowe ogoszenie