05.03.2023

Zamknięta ulica Franciszkańska. Powstają nowe bloki, jest miejsce na kolejne [zdjęcia]

Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach informuje, że w związku z rozbudową, od poniedziałku 6 marca do końca września nastąpi całkowite zamknięcie ul. Franciszkańskiej.

Ulica zostanie zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ul. Daszyńskiego do skrzyżowania ze Szpitalną, z możliwością dojazdu do posesji.

Objazd będzie odbywał się ulicami:  Daszyńskiego, Legionów, Szpitalną.

ZDiZ prosi kierowców oraz pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i zastosowanie się do wprowadzonego oznakowania.

Strasznie droga rozbudowa drogi

Na początku stycznia br. - w drugim przetargu - miasto na wykonawcę robót wybrało PDM Suwałki. Prace będą kosztować 12,5 mln zł.

Za tę kwotę zostanie przebudowany półkilometrowy odcinek Franciszkańskiej od Szpitalnej do Daszyńskiego z budową rond na tych skrzyżowaniach. Przebudowany zostanie 144-metrowy kawalek ul. Szpitalnej oraz wybudowana długa na 133 metry ulica Rodziny Rylskich (wlot ulicy od skrzyżowania typu rondo z ul. Franciszkańską). Ważna dla mieszkańców część inwestycji to budowa parkingu na 40 miejsc ,, który zostanie zlokalizowany w odległości 352 metrów od skrzyżowania ze Szpitalną.

Termin realizacji inwestycji to 260 dni od zawarcia umowy, nie później niż do 20 września 2023 r.

Ulica Franciszkańska, a także okolice – ulice Szpitalna i Daszyńskiego to ten rejon miasta, który w ostatnich latach bardzo intensywnie się zmienia. Z uwagi, że przy ul. Franciszkańskiej powstało dużo nowych zabudowań, a także jest realizowany miejski projekt mieszkań na wynajem podjęliśmy decyzję o rozbudowie tej ulicy, by była bezpieczniejsza i bardziej komfortowa – uzasadniał konieczność rozbudowy i remontu prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

W ostatnich latach odbywały się rozmowy z mieszkańcami, którzy protestowali przeciwko planom dewelopera zabudowania działki miedzy blokami nr 4 i 8 (na zdjęciu poniżej), domagali się większej liczby miejsc parkingowych i terenów zielonych.

 

 

Ostatecznie, między blokami nr 4 i 8 w przyszłości ma powstać park, z placem zabaw i miejscami parkingowymi.

Rosną za to bloki, wznoszone przez ZBM TBS oraz ełckiego dewelopera. ZBM TBS buduje pierwszy z pięciu planowanych budynków, a deweloper z Ełku wznosi już czwarty z sześciu zaprojektowanych na tym obszarze 8-kondygnacyjnych bloków.

Na razie nieugięci na zakusy deweloperów pozostają właściele dwóch dużych działek - tej z pozostałościami kurnika oraz położonej po drugiej stronie ulicy Szpitalnej, przy tak zwanym lasanku.

WYG, WD

Fot. Suwalki24.pl

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.25.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.06.2024

Pomoc magazyniera

Dodaj nowe ogoszenie