05.09.2014

Tłuste lata suwalskiego badmintona

Tak można określić kończącą się kadencję władz Suwalskiego Klubu Badmintona i efekty ich pracy w latach 2010-2014. Te największe, najbardziej nośne medialnie to troje, a w zasadzie czworo uczestników IO 2012 w Londynie, lokaty w czołówce ME i MŚ, trzy złote i jeden srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski, dziesiątki medali na indywidualnych MP we wszystkich kategoriach wiekowych.

- To była bardzo dobra sportowo i finansowo kadencja – mówi Jerzy Szleszyński, prezes ustępującego zarządu SKB. – Czworo zawodników naszego klubu: Kamila Augustyn, Adam Cwalina, Michał Łogosz i Ukrainiec Dmitri Zavadsky, wystąpiło na Igrzyskach Olimpijskich w roku 2012 w Londynie, w tym  roku po raz trzynasty sięgnęliśmy po tytuł Drużynowego Mistrza Polski, odbierając go lokalnemu rywalowi Hubalowi Białystok. Zdobyliśmy kilkadziesiąt medali indywidualnie w mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Nasi zawodnicy stawali na podiach otwartych mistrzostw innych europejskich krajów. Te sukcesy sportowe uzupełniły sukcesy w wyborach do władz nie tylko związku. Ja zostałem wybrany na wiceprezesa Polskiego Związku Badmintona, ds. prawnych i kontaktów międzynarodowych, członka Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz arbitra Trybunału Arbitrażowego przy PKOl.  

Oceny kończącej się kadencji dokonają członkowie SKB na zaplanowanym na ten piątek  Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym. Oni też dokonają wyboru nowych władz klubu. Niespodzianek raczej nie będzie i na kolejną kadencję ster rządów w klubie pozostanie w rękach Jerzego Szleszyńskiego.
- Byłoby mi miło, ale nie przesądzam wyników wyborów przed ich oficjalnym ogłoszeniem – twierdzi J. Szleszyński. – Jeśli zostanę prezesem moje główne cele to: utrzymanie drużynowego mistrzostwa Polski, rozwój badmintona w mieście i w Polsce.

W obronie tytułu Drużynowego Mistrza Polski suwalskiemu klubowi pomóc na zawodniczka z ... Indonezji.

- Ustaliliśmy już z zawodniczką warunki, na jakich zagra w naszym klubie, one je zaakceptowała, czekamy tylko na przysłanie przez indonezyjską federację jej certyfikatu – deklaruje J. Szleszyński. – Nową twarzą w drużynie będzie też Magdalena Witek, wychowanka Piasta Słupsk, ostatnio grająca w MLKS Solec Kujawski.

W ekstraklasie zagrają też: Kamila Augustyn, Monika Bieńkowska, Joanna Szleszyńska- Łogosz, Maria Taraszkiewicz, Adam Cwalina, Michał Łogosz, Łukasz Moreń i Maciej Poulakowski.

Rozgrywki ekstraklasy rozpoczynają się w listopadzie, a SKB będzie gospodarzem trzech turniejów: dwóch w rundzie zasadniczej (15-16.11.2014 i 7-8.02.2015) i finałowego (9-10.05.2015).     

fot. Marta Orłowska

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Wigry Suwałki


Czarni Czarna Białostocka

25.05.2024
18:00

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.25.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
24.05.2024

Spędzanie Czasu

24.05.2024

Pomoc magazyniera

23.05.2024

szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie