30.04.2014

„13” szczęśliwa czy pechowa dla SKB Liptol-Malow

W sobotę badmintoniści SKB Litpol-Malow Suwałki staną przed szansą zdobycia 13 w historii klubu tytułu Drużynowego Mistrza Polski. Nie udało się przed rokiem w Kępnie, gdzie w finale suwalczanie przegrali z Hubalem Białystok. Turniej finałowy w hali OSiR rozpocznie się 3 maja o godz. 15.00. O złoto zagrają SKB Litpol-Malow – Hubal, a o brąz AZS AGH Kraków – MLKS Solec Kujawski.

Na przestrzeni ostatnich 24 lat suwalczanie 12 razy zdobywali złote medale, 4 razy srebrne i raz brązowy. Dorobek zaiste imponujący. Już dziś, do tej kolekcji można dopisać minimum medal srebrny. Ale ten suwalczan nie interesuje.
- Chcemy złota – zgodnie zapewniają działacze, trener i zawodnicy SKB Liptol-Malow.
Czy w tym przypadku „chcieć to móc?”

- Stawiam 4:2 dla nas – twierdzi Jerzy Dołhan, szkoleniowiec SKB Litpol-Malow. – Moim zdaniem powinniśmy wygrać debla i singla kobiet oraz debla mężczyzn, a języczkiem u wagi będzie gra mieszana. W mikście gra Hubala opierać się będzie na Robercie Mateusiaku. Naszym celem będzie granie na jego partnerkę, bo nie ważnie z kim zagra, nie będzie to zawodniczka klasy Nadii Zięby. Jeśli jednak będzie remis i mistrza wyłoni złoty set zrobimy wszystko, żeby była to rywalizacja w grze podwójnej lub pojedynczej pań. Do walki o złoto przystąpimy w składzie: Kamila Augustyn, Sashina Vignes Waran, Maria Taraszkiewicz, Adam Cwalina, Michał Łogosz, Łukasz Moreń i Maciej Poulakowski.

Przypomnijmy, że w meczu rozgrywanych jest 6 gier: 3 pojedyncze (2 mężczyzn i 1 kobiet), gry podwójne panów oraz gra mieszana. Hubal wystawi: Alesię Zajcevą, Edytę Tarasewicz i Ewę Piotrowską oraz Michała Rogalskiego, Roberta Mateusiaka, Mateusza Dubowskiego i Adriana Dziółko.  Problem ekipy Hubala to występ Zajcevej i Dziółki w rozpoczynającym się 1 maja (finały 3 maja) turnieju w Rydze. Zdecydowanie większą stratą dla rywali a zyskiem dla SKB Litpol-Malow byłaby nieobecność Białorusinki, która w Rydze jest rozstawiona z nr 4.  Obie białostocczanki to ciągle niespełnione nadzieje” polskiego badmintona i w konfrontacji zarówno z Sashiną jak i Augustyn nie miałyby zbyt wiele do powiedzenia.

W rywalizacji o medal brązowy faworytami są akademicy z Krakowa, ale młoda ekipa z Solca Kujawskiego może sprawić niespodziankę.  

41Finał Drużynowych Mistrzostw Polski w Badmintoniew sobotę, 3 maja 2014 w hali OSiR w Suwałkach. O godz. 15.00 zagrają: o złoto SKB Litpol-Malow Suwałki – UKS Hubal Białystok, o brąz: AZS AGH Kraków – MLKS Solec Kujawski. Wstęp wolny.

Relacja live na stronie  internetowej www.skbsuwalki.org, a u nas na bieżąco wyniki po zakończeniu każdego seta.  

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.15.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie