08.05.2014

50.IMP. Suwalczanie liczą na medale

Przed rokiem zawodnicy SKB Litpol-Malow zdobyli po dwa medale złote (trzy dla Technika Głubczyce) i srebrne. Powtórka mile widziana, ale bardzo trudna do zrealizowania. Pewne jest, że tytułu w singlu nie obroni Kamila Augustyn, która w tym roku zagra tylko gry podwójne : z Moniką Beńkowską w deblu i Łukaszem Moreniem (przed rokiem z Michałem Łogoszem) w mikście.

Problemów z powtórzeniem wyniku sprzed roku nie powinien mieć męski debel Adam Cwalina/Michał Łogosz, chociaż kłopot może im sprawić reprezentacyjna para Łukasz Moreń/Wojciech Szkudlarczyk. Może, o ile wróci do formy z II połowy ubiegłego roku, bo w tym nie wiedzie się im najlepiej.

Jeszcze większą niewiadomą niż forma debla Moreń/Szkudlarczyk ejst dyspozycja Moniki Bieńkowskiej, która wystąpi w deblu z Augustyn i w mikście z Moreniem. Niewiadomą dlatego, że Monika wraca na kort po rocznej przerwie spowodowanej zerwaniem więzadła (urazu doznała w finale Drużynowych Mistrzostw Polski).

O pechu w losowaniu może mówić Maciej Poulakowski, który w ewentualnym ćwierćfinale trafia na obrońcę tytułu Przemka Wachę, a jeśli go pokona, to w półfinale na rozstawionego z „2” Adriana Dziółko z Hubala, który w Suwałkach, w ekstraklasie, pokonał Łukasza Morenia.

Suwalski klub w tym roku nie ma swojej zawodniczki w grze pojedynczej kobiet, ale działacze z uwagą obserwować będą występy innych pań szukając następczyni Sashiny na ligowe rozgrywki 2014/2015.

W pierwszym dniu mistrzostw, bez udziału suwalczan, rozegrane zostaną kwalifikacje singla mężczyzn i miksta. W piątek pierwsze dwie rundy turnieju głównego, w sobotę ćwierć- i  półfinały, a w niedzielę finały.   
 
Tak losowali suwalczanie:
gra pojedyncza mężczyzn (1. Michał Rogalski, 2. Adrian Dziółko - obaj Hubal)
Maciej Poulakowski
1/16 Michał Szymczak (Chojnik Jelenia Góra) 9.05. g. 12.00
ew. 1/4 Przemysław Wacha (Technik)
ew. 1/2 Adrian Dziółko (2, Hubal)

gra pojedyncza kobiet (1. Weronika Grudzina, 2. Emilia Korpus - obie MLKS Solec Kuj.)
brak zawodnickzi SKB Litpol-Malow

gra podwójna mężczyzn
Adam Cwalina/Michał Łogosz
1/16 wolny los
1/8 zwycięzcy meczu Mateusz Biernacki/Aleksander Jabłoński (Hubal) - Tymoteusz Czysz (Plesbad Pszczyna)/Adam Sowa (Kolejarz Częstochowa) 9.05. g. 16.30
ew. 1/2 Maciej Dąbrowski/Przemysław Jabłoński (2, Hubal)

Łukasz Moreń/Wojciech Szkudlarczyk (1)
1/16 wolny los
1/8 Marcin Krawczyk/Bartosz Ogrodniczuk (ŚKB Harcownik Warszawa)  9.05. g.16.00

gra podwójna kobiet (1. Weronika Grudzina/Magdalena Witek MLKS Solec Kuj.)
Kamila Augustyn/Monika Bieńkowska
1/8 Karolina Kowalska/Matylda Marczak (AZSWAT Warszawa) 9.05. g. 13.30
ew.1/2 Magdalena Jaworek/Aneta Walentukanis (2, AZS UWM Olsztyn) lub Agnieszak i Aneta Wojtkowskie (Technik)

gra mieszana (1. Robert Mateusiak(Hubal)/Agnieszka Wojtkowska(Technik)
Łukasz Moreń/Kamila Augustyn (5/8)
1/16 wolny los
1/8 zwycięzcy meczu Jakub Królak/Sylwia Sawicka (AZSWAT Warszawa) - Paweł Niewoliński/Katarzyna Kistowska (PTS Puszczykowo) 9.05. g. 15.30
ew. 1/2 Piotr Kowenicki/Magdalena Jaworek (2, AZS UWM Olsztyn)

Medaliści 49. Indywidualnych Mistrzostwa Polski 2013
 
Gra pojedyncza kobiet
1. Kamila Augustyn (SKB Litpol Malow Suwałki)
2. Anna Narel (UKS Hubal Białystok)
3-4. Dorota Grzejdak (UKS Kometa Sianów), Agata Świst (UKS Kiko Zamość)

Gra pojedyncza mężczyzn
1. Przemysław Wacha (LKS Technik Głubczyce)
2. Michał Rogalski (UKS Hubal Białystok)
3-4. Adrian Dziółko (UKS Hubal Białystok), Hubert Pączek (AZSAGH Kraków)

Gra podwójna kobiet
1. Agnieszka Wojtkowska/Aneta Wojtkowska (LKS Technik Głubczyce)
2. Kamila Augustyn/Monika Bieńkowska (SKB Litpol Malow Suwałki)
3-4. Edyta Tarasewicz/Ewa Piotrowska (UKS Hubal Białystok), Katarzyna Garbacka/Kinga Rudolf (UKSB Milenium Warszawa/BKS Kolejarz Częstochowa)

Gra podwójna mężczyzn
1. Adam Cwalina/Michał Łogosz (SKB Litpol Malow Suwałki)
2. Wojciech Szkudlarczyk/Przemysław Wacha (LKS Technik Głubczyce)
3-4.Michał Rogalski/Adrian Dziółko (UKS Hubal Białystok), Jacek Kołumbajew/Paweł Prądziński (AZSUW Warszawa/Kometa Sianów)

Gra mieszana
1. Wojciech Szkudlarczyk/Agnieszka Wojtkowska (LKS Technik Głubczyce)
2. Michał Łogosz/Monika Bieńkowska (SKB Litpol Malow Suwałki)
3-4. Jacek Kołumbajew/Martyna Poprzeczko (AZSUW Warszawa/UKS Badminton Stare Babice),  Lech Dryżałowski/Aneta Walentukanis (AZSUWM Olsztyn).       



udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.23.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.06.2024

Pomoc magazyniera

Dodaj nowe ogoszenie