07.04.2021

Badminton. Lotto Ekstraliga na finiszu, SKB Litpol-Malow zagra w Białymstoku

W zaplanowanej na sobotę 10.04. już V rundzie ekstraklasy badmintona broniący tytułu Drużynowego Mistrza Polski zawodnicy SKB Litpol-Malow Suwałki w Białymstoku zmierzą się z AZS AGH Kraków i gospodarzem OSSM-SMS Białystok.

Aktualny lider KU AZS Łódź podejmie UKS Unię Bieruń i CT Arena Hawel Academy, a wicelider i wicemistrz Polski Hubal Białystok w  Warszawie zmierzy się z ABRM Warszawa i Sportową Politechniką Gdańsk. 

- Oczywiście będziemy czekali na informacje ze spotkań w Białymstoku i Łodzi, ale skupimy się na naszych meczach, które chcemy wygrać i to każdy za trzy punkty – przed V rundą ekstraklasy mówi Jerzy Szleszyński, prezes SKB Litpol-Malow. – Łatwo nie będzie, bowiem w tej rundzie zagramy bez zawooników zagranicznych, ale to jest okazja do pokazania się z jak najlepszej strony dla Polaków. Jeśli miałbym typować najkorzystniejsze dla nas wyniki to zwycięstwo za trzy punkty ABRM w meczu z Hubalem i podział punktów, czyli 4:3, w spotkaniu ekipy z Łodzi z Akademia Hawla. Ale my musimy zagrać swój badminton i wygrać oba mecze za trzy punkty.

Niewiadomą pozostaje wciąż termin zaległego turnieju w Suwałkach, który wstępnie planowany był na 24.04., ale jest już  nieaktualny.Powód jest taki, że 23. kwietnia reprezentacje uczestniczące w Mistrzostwach Europy (27.04.-2.05.) mają stawić się  w Kijowie, bo gospodarzem mistrzostw jest w tym roku Ukraina. 

Zestaw par V rundy, 10.04.2021

Białystok:

OSSM-SMS Białystok – AZS AGH Kraków  9:30

SKB Litpol-Malow Suwałki – AZS AGH Kraków  13:30

SKB Litpol-Malow Suwałki – OSSM-SMS Białystok  17:00

Warszawa:

ABRM Warszawa – Sportowa Politechnika Gdańsk  10:00

UKS Hubal Białystok – Sportowa Politechnika Gdańsk  14:00

UKS Hubal Białystok – ABRM Warszawa  18:00

Łódź:

KU AZS UM Łódź – UKS Unia Bieruń  10:00

CT Arena Hawel Academy – UKS Unia Bieruń  14:00

KU AZS UM Łódź – CT Arena Hawel Academy  18:00

Pszczyna: 

MKS Spartakus Niepołomice – UKS Plesbad Pszczyna  10:00

MKS Spartakus Niepołomice – Badminton School Gdynia  14:00

UKS Plesbad Pszczyna – Badminton School Gdynia   18:00

Tabela po meczach 4 rundy:

LP.

Klub

Punkty

wygrane

porażki

   sety

lotki

 1.

KU AZS UM Łódź

   21

   7

   2

 86:53

1803:1607

 2.

UKS Hubal Białystok

   20

   7

   0

 89:17

1509:1013

 3.

SKB Litpol-Malow Suwałki

   20

   7

   0

 87:23

1537:1074

 4.

ABRM Warszawa

   15

   5

   2

 65:45

1439:1281

 5.

CT Arena Hawel Academy

   15

   5

   2

 62:44

1353:1228

 6.

AZS AGH Kraków

   15

   5

   4 

 73:69

1729:1780

 7.

OSSM-SMS Białystok

   13

   4

   5

 64:80

1752:1839

 8.

Sportowa Politechnika Gdańsk

   11

   4

   5

 66:89

1883:1987

  9.

Unia Bieruń

     9

   3

   6

 64:79

1729:1801

10.

MKS Spartakus Niepołomice

     3

   1

   6

 35:74

1262:1448

11.

Badminton School Gdynia

     2

   0

   9

 36:101

1363:1870

12.

UKS Plesbad Pszczyna

     0

   0

   7

 26:79

1028:1459

Przypomnijmy, że do rozegrania pozostaną jeszcze mecze z odwołanego (Covid 19 u zawodnika SKB) turnieju (31.10.20) w Suwałkach, w którym miał się odbyć mecze: SKB LITPOL-MALOW Suwałki - MKS Spartakus Niepołomice UKS Hubal Białystok - MKS Spartakus Niepołomice SKB LITPOL-MALOW Suwałki - UKS Hubal Białystok oraz CT Arena Hawel Academy – UKS Plesbad Pszczyna ABRM Warszawa - UKS Plesbad PszczynaABRM Warszawa - CT Arena Hawel Academy

Do tej edycji rozgrywek ekipy, które zagrają w Białymstoku, zgłosiły następujących zawodników: 

SKB Litpol-Malow Suwałki (mistrz): Kamila Augustyn, Monika Bieńkowska, Anastasija Khomich, Aleksandra Goszczyńska, Karolina Szubert, Maria Ulitina (Dania), Ulyana Volskaya, Michał Aleksandrowicz, Emil Holst (Dania), Łukasz Moreń, Michał Łogosz, Danylo Bosniuk (Ukraina), Michał Sobolewski, Mateusz Świerczyński.

OSSM-SMS Białystok (6.): Laura Bujak, Dominika Gajda, Anastasiia Kosenchuk, Aleksandra Radziszewska, Julia Stankiewicz, Maksymilian Danielak, Szymon Maciąg, Dawid Perkowski, Konrad Płoch, Jakub Suszyński, Dominik Ziętek.

AZS AGH Kraków (8): Dominika Guzik-Płuchowska, Barbara Kulanty, Katarzyna Kutacha, Anna Mikhalikova(Czechy), Izabela Pajek, Aleksandra Pająk, Aleksandra Rogowska, Agnieszka Szymaszek, Mariusz Kabat, Marcin Kalitka, Tomasz Persona, Hubert Pączek, Jan Rudziński, Tomasz Urbaniak.

tm, fot. archiwum

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.20.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.5003 4.5913
USD 0.00% 3.7571 3.8331
GBP 0.00% 5.1824 5.2870
CHF 0.00% 4.0847 4.1673
19.04.2021

Praca

19.04.2021

zatrudnię tokarza

Dodaj nowe ogoszenie