07.05.2014

Badminton. Nie pojedziemy na wycieczkę

Drużynowi Mistrzowie Polski badmintoniści SKB Litpol-Malow Suwałki nie wystąpią w tegorocznym Klubowym Pucharze Europy, który rozegrany zostanie w Francji. – Nie mamy szans na wywalczenie miejsca na podium, a na wycieczkę nas nie stać – twierdzi Jerzy Szleszyński, prezes 13-krotnych mistrzów Polski.

- Nie będziemy rozmieniali się na drobne – dodaje J. Szleszyński. – W historii występów w KPE pięciokrotnie stawaliśmy na najniższym stopniu podium i dziś, nie mając szans na nawiązanie walki o medale nie zamierzamy marnować pieniędzy na turystyczne wojaże. Przegrana w eliminacjach nie przynosi chwały klubowi i nie jest promocją miasta, jak twierdzą działacze Hubala. Jeśli ich na to stać, niech jadą.

Do inauguracji nowej, 42. edycji Drużynowych Mistrzostw Polski zostało wprawdzie kilka miesięcy, ale już dziś suwalscy działacze muszą myśleć o zbudowaniu drużyny, która będzie w stanie obronić zdobyty przed kilkoma dniami tytuł najlepszej drużyny w kraju. Na pewno w barwach suwalskiego klubu nie zobaczymy już Sashiny Vignes Waran. Urodzona na Malezji, reprezentująca Francję zawodniczka występuje bowiem w lidze francuskiej, a władze badmintona nad Sekwaną w sezonie 2014/205 dla zawodników występujących w ich ekstraklasie wprowadzają zakaz gry w ligach innych państw.

- Zastąpienie Sashiny nie będzie sprawą prostą – mówi J. Szleszyński. – Poziom europejskiego damskiego singla jest wyrównany, a Polkom niestety sporo do niego brakuje. Będziemy szukali takiej zawodniczki, która podobnie jak Sashina, daje gwarancję pokonania występującej w Hubalu Białorusinki Alesi Zajcevej. Ale to nie jedyne nasze zmartwienie. W lidze francuskiej grają również Adam Cwalina, Michał Łogosz i Łukasz Moreń. Jak ich przekonać do rezygnacji z występów we Francji i gry w polskiej ekstraklasie? O tym będziemy rozmawiali nie tylko z zawodnikami, ale też ze sponsorami naszego klubu. Czasu trochę mamy, ale ten płynie szybciej niż byśmy chcieli – podsumowuje prezes Szleszyński.

Fot. Marta Orłowska   

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.24.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.06.2024

Pomoc magazyniera

Dodaj nowe ogoszenie