08.03.2020

Badminton. Runda zasadnicza ekstraligi dla SKB Litpol Malow, powtórzcie to w finale [zdjęcia]

W meczach kończących rundę zasadniczą badmintoniści SKB Litpol-Malow Suwałki pewnie wygrali po 5:2 z ABRM Warszawa i Hubalem Białystok oraz 7:0 z AZS AGH Kraków i z numerem 1 wystartują w turnieju finałowym.

- Cel, a był nim awans do finału z pierwszego miejsca, osiągnęliśmy. Teraz złożymy ofertę w konkursie na organizację 47. Finału Drużynowych Mistrzostw Polski i zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby ten finał wygrać, bez względu na to kto będzie jego gospodarzem – po turnieju V rundy w Suwałkach mówi Jerzy Szleszyński, prezes SKB Litpol-Malow. – Postawa i dwa przegrane mecze przez ABRM nie jest niespodzianką. ABRM, lider po czterech rundach, nie mógł wystawić najsilniejszego składu (kontuzja Dubowskiego, absencja Bochata i Archangelskiej) i uznał, że nie ma szans na utrzymanie pozycji lidera, a gra w finale z pozycji dwa czy trzy nie ma znaczenia. Pary półfinałowe zatem to SKB Litpol-Malow - KU AZS UM Łódź oraz Hubal – ABRM. W meczu z ekipą z Łodzi my będziemy faworytami i każdy inny wynik niż wysokie zwycięstwo będzie niespodzianką. W drugiej parze zapowiada się bój na przysłowiowe „noże” i każdy wynik jest tu możliwy.

Dodajmy, że w tym roku finał Klubowych Mistrzostw Europy rozgrywany będzie w Białymstoku i SKB Litpol-Malow Suwałki chce w nim zagrać jako mistrz Poslki (Hubal wystąpi jako gospodarz).    

Wyniki V rundy:

Suwałki:

SKB Litpol-Malow - AZS AGH Kraków  7 : 0

Michał ŁOGOSZ/Karolina SZUBERT - Hubert PĄCZEK/Izabela PAJEK  15-8 15-8 

Emil HOLST - Mariusz KABAT  15-10 15-6

Mateusz ŚWIERCZYŃSKI - Hubert PĄCZEK  11-15 15-11 15-12      

Ulyana VOLSKAYA - Aleksandra KOŁODZIEJ  15-3 15-4 

Kamila AUGUSTYN - Aleksandra ROGOWSKA  15-4 15-8 

Łukasz MOREŃ/Przemysław SZYDŁOWSKI - Mariusz KABAT/Jan RUDZIŃSKI  15-10 15-13

Monika BIEŃKOWSKA/Ulyana VOLSKAYA - Aleksandra KOŁODZIEJ/Izabela PAJEK  15-7 15-5

SKB Litpol-Malow - ABRM Warszawa  5 : 2

Emil HOLST – Piotr Krajewski  15-1  15-5

Mateusz ŚWIERCZYŃSKI - Bartosz MARKIEWICZ  15-7 15-7

Emil HOLST/Karolina SZUBERT - Adam CWALINA/Magdalena ŚWIERCZYŃSKA  7-15 10-15

Mariia ULTINA - Olga MIKSZA  15-9 15-4

Kamila AUGUSTYN - Joanna RUDNA  4-15  13-15

Łukasz MOREŃ/Przemysław SZYDŁOWSKI  - Piotr KRAJEWSKI/Bartosz MARKIEWICZ  15-7 15-7

Karolina SZUBERT/Mariia ULTINA - Joanna RUDNA/Magdalena ŚWIERCZYŃSKA  15-5 15-8

ABRM Warszawa - UKS Hubal Białystok  1 : 6  

Adam CWALINA/Magdalena ŚWIERCZYŃSKA - Paweł ŚMIŁOWSKI/Edyta ROGALSKA  15-5 15-11

Piotr KRAJEWSKI - Krzysztof JAKOWCZUK  5-15 9-15

Bartosz MARKIEWICZ - Maciej POULAKOWSKI  6-15 7-15

Olga MIKSZA - Devi SARI  8-15 12-15

Joanna RUDNA - Alesia ZAJTSAVA  15-14 12-15 4-15 

Piotr KRAJEWSKI/Bartosz MARKIEWICZ - Paweł ŚMIŁOWSKI/Wojciech SZKUDLARCZYK  3-15 7-15

Joanna RUDNA/Magdalena ŚWIERCZYŃSKA - Devi SARI/Alesia ZAJTSAVA  13-15 9-15

UKS Hubal Białystok - AZS AGH Kraków  7 : 0

Nikita KHAKIMOV/Alesia ZAJTSAVA - Tomasz URBANIK/Izabela PAJEK  15-4 15-5

Krzysztof JAKOWCZUK - Mariusz KABAT  15-9 13-15 15-12                       

Maciej POULAKOWSKI - Hubert PĄCZEK  15-11 13-15 15-14

Alesia ZAJTSAVA - Aleksandra KOŁODZIEJ  15-5 15-4          

Karolina JANOWSKA - Aleksandra ROGOWSKA  10-15 15-4 15-6   

Nikita KHAKIMOV/Wojciech SZKUDLARCZYK - Hubert PĄCZEK/Jan RUDZIŃSKI  15-5 15-8         

Karolina JANOWSKA/Edyta ROGALSKA - Aleksandra KOŁODZIEJ/Izabela PAJEK  15-10 15-14        

ABRM Warszawa - AZS AGH Kraków  5 : 2 

 

SKB Litpol-Malow - UKS Hubal Białystok  5 : 2

Michał ŁOGOSZ/Kamila AUGUSTYN - Nikita KHAKIMOV/Devi SARI  15-12 15-14

Emil HOLST – Krzysztof JAKOWCZUK  15-8  15-4

Mateusz ŚWIERCZYŃSKI - Maciej POULAKOWSKI  15-10  15-6    

Marija ULTINA - Devi SARI  14-15 10-15

Monika BIEŃKOWSKA - Karolina JANOWSKA  15-12  12-15  15-14

Emil HOLST/Michał ŁOGOSZ - Nikita KHAKIMOV/Paweł ŚMIŁOWSKI  8-15 15-11 8-15

Kamila AUGUSTYN/Mariia ULTINA - Karolina JANOWSKA/Edyta ROGALSKA  15-7  15-6

 

w Poznaniu

KU AZS UM Łódź - CT Arena Hawel Academy  4 : 3

BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle - Sportowa Politechnika Gdańsk  4: 3

Sportowa Politechnika Gdańsk - CT Arena Hawel Academy   3 : 4

KU AZS UM Łódź – BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle   5 : 2

BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle - CT Arena Hawel Academy  2 : 5

KU AZS UM Łódź – Sportowa Politechnika Gdańsk  7 : 0

w Białymstoku

OSSM-SMS Białystok - MKS Stal Nowa Dęba   7 : 0

UKS Unia Bieruń - KS Chojnik Jelenia Góra  4 : 3

OSSM-SMS Białystok - KS Chojnik Jelenia Góra  6 : 1

UKS Unia Bieruń - MKS Stal Nowa Dęba  6 : 1

OSSM-SMS Białystok - UKS Unia Bieruń  5 : 2

MKS Stal Nowa Dęba - KS Chojnik Jelenia Góra  3 : 4

w Przemyślu

UKS Aktywna Piątka Przemyśl - UKS Plesbad Pszczyna  4 :2 

Tabela po rundzie zasadniczej: 

m-ce

 Klub

pkt.

mecze

sety

gemy

małe pkt. 

   1.

 SKB Litpol-Malow Suwałki

  38 

   13

 80:11 

 164:31

 2802:1774 

   2.

 UKS Hubal Białystok

  35

   13

 69:22

 149:56

 2835:2110

   3.

 ABRM W-wa

  33

   13

 68:22

 139:61

 2671:2080

   4.

 KU AZS UM Łódź

  28

   13 

 59:32

 133:79

 2754:2330

   5.

 CT Arena Hawel Academy

  25

   13

 53:38

 110:86

 2476:2213

   6.

 OSSM-SMS Białystok

  25

   13

 55:36

 118:92

 2664:2539

   7.

 UKS Aktywna Piątka Przemyśl 

  21

   13

 46:44

 102:100 

 2527:2372

   8.

 AZS AGH Kraków

  16

   13

 43:49

 100:101

 2446:2510

   9.

 UKS Plesbad Pszczyna

  12

   13

 28:62

   69:130

 2209:2691

 10.

 Sportowa Politechnika Gdańsk

  11

   13

 29:62

   75:135

 2328:2774

 11.

 UKS Unia Bieruń

  11

   13

 35:56

   79:126

 2386:2711

 12.

 BENINCA UKS Feniks K-K

  10

   13

 30:60

   70:127

 2147:2615

 13.

 KS Chojnik Jelenia Góra

    5

   13

 25:66

   68:140

 2261:2840

 14.

 MKS Stal Nowa Dęba

    3

   13

 16:75

   42:154

 1827:2774

 tm, fot. Marcel Kwiatkowski

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.23.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.84% 4.4493 4.5391
USD 1.54% 3.7867 3.8631
GBP 0.58% 4.8552 4.9532
CHF 0.99% 4.1344 4.2180
Dodaj nowe ogoszenie