11.06.2023

Badminton. Aleksandra Wilczewska podwójną mistrzynią Polski młodzików, Aleksandra Wasilewska 2x brąz

Dwa złote i dwa brązowe medale zdobyły reprezentantki Suwalskiego Klubu Badmintona w Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 15, przeprowadzonych w Olsztynie koło Częstochowy.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium w grach podwójnych stanęła Aleksandra Wilczewska. Po pierwsze złoto sięgnęła w grze mieszanej, w duecie z Mikołajem Krystkiem z Orbitka Straszęcin. W finale  w trzech setach pokonali oni Damian Perkowskiego i Olgę Szwarnowiecką (Hubal Białystok i Plesbad Pszczyna) 21:11, 9:21, 21:19.

Drugi tytuł Aleksandra Wilczewska wywalczyła w grze podwójnej, w parze z Kają Ziółkowską z Nike Suchedniów. W rozstrzygającym, niezwykle zaciętym  meczu wygrały one z Leną Makowska i Dominiką Bartłomiejczuk (Spartakus Niepołomice i ABRM Warszawa) 22:20, 19:21, 21:18.

Z Makowską i Bartłomiejczuk w półfinale przegrała i zdobyła brązowy medal kolejna podopieczna trenera Jerzego Dołhana, Aleksandra Wasilewska, która występowała w deblu z Anną Lange (Badminton School Gdynia).

Swój drugi brązowy medal Aleksandra Wasilewska wywalczyła w grze pojedynczej. W pojedynku o finał suwalczanka uległa Oldze Szwarnowieckiej 7:21, 12:21.

- Jestem bardzo zadowolony z naszych zawodniczek po tym turnieju. Obie Ole pokazały że są dobrze przygotowane do gry, a ich codzienna ciężka praca przyniosła efekty – mówi Jerzy Dołhan. - Ola Wilczewska w finale pokazała jak jest mocna psychicznie, co przełożyło się na jej wyniki - dodaje trener SKB.