27.04.2017

Badminton. Duńczycy za mocni dla Adama Cwaliny i Miłosza Bochata

Z rozgrywanymi w duńskim Kolding Indywidualnymi Mistrzostwami Europy w badmintonie w czwartek pożegnał się debel Miłosz Bochat/Adam Cwalina. Z biało-czerwonych w grze pozostał już tylko rozstawiony z „4” mikst Robert Mateusiak/ Nadieżda Zięba.

W pierwszym secie Bochat/Cwalina prowadzili dwa razy, po raz pierwszy kiedy z 6:9 wyciągnęli na 10:9, a drugi z 12:13, na 14:13. W końcówce seta Adam i Miłosz przy stanie 18:20 obronili dwie lotki setowe i doprowadzili do remisu 20:20, ale dwie następne, a zatem i seta 22:20 wygrali Duńczycy.  Set drugi już pod dyktando rywali, którzy tylko raz pozwolili naszej parze na doprowadzenie do remisu 7:7 (z 7:4 dla Duńczyków).

Pomimo przegranej nasza para powinna uznać występ w ME za udany, bowiem pewnie wygrała pierwszy mecz, a w drugim z  Duńczykami, rozstawionymi w ME z „1”,  zajmującymi 3. miejsce w rankingu światowym, powalczyli.

Tak losowali reprezentanci Polski i zawodnicy zagraniczni grający w SKB Litpol-Malow