07.03.2020

Badminton. Dwa zwycięstwa SKB Litpol-Malow w Lotto Ekstralidze, w niedzielę arcyważne derby [foto]

Badminton na wysokim poziomie pokazali suwalskiej publiczności zespoły uczestniczące w turnieju V rundy Lotto Ekstraligi. W niedzielę o 10.00 SKB Litpol-Malow Suwałki podejmie Hubala Białystok i będzie to mecz o 1. miejsce po fazie zasadniczej.

W dwudniowych zawodach w hali OSiR uczestniczą broniący tytułu ABRM Warszawa, wicemistrz Polski SKB Litpol Malow, brązowy medalista Hubal Białystok i AZS AGH Kraków, czwarta drużyna poprzedniego sezonu. Oprócz najlepszych Polaków, w składach ekip występują  Indonezyjka, Duńczyk, Rosjanka, Ukrainka i  Białorusinki. 

W sobotę gospodarze, wśród których zadebiutowała Ukrainka Marija Ulitina, rozbili 7:0 akademików z Krakowa i pokonali 5:2 warszawską ABRM (Akademię Badmintona Roberta Mateusiaka), która przyjechała do Suwałk w nie najmocniejszym składzie, jedynie z Adamem Cwaliną na czele. 

ABRM przegrała także z Hubalem, który ma w składzie Indonezyjkę oraz suwalczanina Macieja Poulakowskiego, który mieszka i gra w Danii, a w rozegranym awansem spotkaniu pokonała krakowian.

Warszawianie zakończa rundę zasadniczą na 3. pozycji, a o tym, które zespoły uplasują się na miejscach 1. i 2. zadecydują niedzielne, rozpoczynające się o godz. 10.00 derby województwa podlaskiego, mecz SKB Litpol Malow - Hubal Białystok. Wstęp do hali OSiR przy Wojska Polskiego jest wolny, gospodarze z suwalskiego klubu serdecznie zapraszają wszystkich sympatyków sportu.

Ostateczna kolejność jest o tyle istotna, że w majowym finale z udziałem czołowej czwórki pierwsza drużyna w tabeli zagra z czwartą, a druga z trzecią. Zwycięzcy tych spotkań zawalczą o złoty, a przegrani o brązowy medal.  

WD, TM

Fot. Miłosz Kozakiewicz

Wyniki V rundy:

Suwałki:

sobota, 7.03.

SKB Litpol-Malow - AZS AGH Kraków 7 : 0

Michał ŁOGOSZ/Karolina SZUBERT - Hubert PĄCZEK/Izabela PAJEK 15-8 15-8

Emil HOLST - Mariusz KABAT 15-10 15-6

Mateusz ŚWIERCZYŃSKI - Hubert PĄCZEK 11-15 15-11 15-12

Ulyana VOLSKAYA - Aleksandra KOŁODZIEJ 15-3 15-4

Kamila AUGUSTYN - Aleksandra ROGOWSKA 15-4 15-8

Łukasz MOREŃ/Przemysław SZYDŁOWSKI - Mariusz KABAT/Jan RUDZIŃSKI 15-10 15-13

Monika BIEŃKOWSKA/Ulyana VOLSKAYA - Aleksandra KOŁODZIEJ/Izabela PAJEK 15-7 15-5

 

SKB Litpol-Malow - ABRM Warszawa 5 : 2

Emil HOLST – Piotr Krajewski 15-1 15-5

Mateusz ŚWIERCZYŃSKI - Bartosz MARKIEWICZ 15-7 15-7

Emil HOLST/Karolina SZUBERT - Adam CWALINA/Magdalena ŚWIERCZYŃSKA 7-15 10-15

Marija ULITINA - Olga MIKSZA 15-9 15-4

Kamila AUGUSTYN - Joanna RUDNA 4-15 13-15

Łukasz MOREŃ/Przemysław SZYDŁOWSKI - Piotr KRAJEWSKI/Bartosz MARKIEWICZ 15-7 15-7

Karolina SZUBERT/Marija ULITINA - Joanna RUDNA/Magdalena ŚWIERCZYŃSKA 15-5 15-8

 

ABRM Warszawa - UKS Hubal Białystok 1 : 6

Adam CWALINA/Magdalena ŚWIERCZYŃSKA - Paweł ŚMIŁOWSKI/Edyta ROGALSKA 15-5 15-11

Piotr KRAJEWSKI - Krzysztof JAKOWCZUK 5-15 9-15

Bartosz MARKIEWICZ - Maciej POULAKOWSKI 6-15 7-15

Olga MIKSZA - Devi SARI 8-15 12-15

Joanna RUDNA - Alesia ZAJTSAVA 15-14 12-15 4-15

Piotr KRAJEWSKI/Bartosz MARKIEWICZ - Paweł ŚMIŁOWSKI/Wojciech SZKUDLARCZYK 3-15 7-15

Joanna RUDNA/Magdalena ŚWIERCZYŃSKA - Devi SARI/Alesia ZAJTSAVA 13-15 9-15

 

UKS Hubal Białystok - AZS AGH Kraków 7 : 0

Nikita KHAKIMOV/Alesia ZAJTSAVA - Tomasz URBANIK/Izabela PAJEK 15-4 15-5

Krzysztof JAKOWCZUK - Mariusz KABAT 15-9 13-15 15-12

Maciej POULAKOWSKI - Hubert PĄCZEK 15-11 13-15 15-14

Alesia ZAJTSAVA - Aleksandra KOŁODZIEJ 15-5 15-4

Karolina JANOWSKA - Aleksandra ROGOWSKA 10-15 15-4 15-6

Nikita KHAKIMOV/Wojciech SZKUDLARCZYK - Hubert PĄCZEK/Jan RUDZIŃSKI 15-5 15-8

Karolina JANOWSKA/Edyta ROGALSKA - Aleksandra KOŁODZIEJ/Izabela PAJEK 15-10 15-14

 

ABRM Warszawa - AZS AGH Kraków 5 : 2

 

niedziela, 8.03. godz 10:00

SKB Litpol-Malow - UKS Hubal Białystok

 

W Poznaniu

KU AZS UM Łódź - CT Arena Hawel Academy 4 : 3

BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle - Sportowa Politechnika Gdańsk 4: 3

Sportowa Politechnika Gdańsk - CT Arena Hawel Academy 3 : 4

KU AZS UM Łódź – BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle 5 : 2

BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle - CT Arena Hawel Academy 2 : 5

KU AZS UM Łódź – Sportowa Politechnika Gdańsk 7 : 0

 

w Białymstoku

sobota, 7.03.

OSSM-SMS Białystok - MKS Stal Nowa Dęba 7 : 0

UKS Unia Bieruń - KS Chojnik Jelenia Góra 4 : 3

OSSM-SMS Białystok - KS Chojnik Jelenia Góra 6 : 1

UKS Unia Bieruń - MKS Stal Nowa Dęba 6 : 1

OSSM-SMS Białystok - UKS Unia Bieruń 5 : 2

MKS Stal Nowa Dęba - KS Chojnik Jelenia Góra 3 : 4

 

w Przemyślu

UKS Aktywna Piątka Przemyśl - UKS Plesbad Pszczyna 4 :2

 

Tabela:

 

m-ce

Klub

pkt.

mecze

sety

gemy

małe pkt.

1.

SKB Litpol-Malow Suwałki

35

12

75:9

153:26

2585:1595

2.

UKS Hubal Białystok

35

12

67:17

144:45

2656:1893

3.

ABRM W-wa

33

13

68:22

139:61

2671:2080

4.

KU AZS UM Łódź

28

13

59:32

133:79

2754:2330

5.

CT Arena Hawel Academy

25

13

53:38

110:86

2476:2213

6.

OSSM-SMS Białystok

25

13

55:36

118:92

2664:2539

7.

UKS Aktywna Piątka Przemyśl

21

13

46:44

102:100

2527:2372

8.

AZS AGH Kraków

16

13

43:49

100:101

2446:2510

9.

UKS Plesbad Pszczyna

12

13

28:62

69:130

2209:2691

10.

Sportowa Politechnika Gdańsk

11

13

29:62

75:135

2328:2774

11.

UKS Unia Bieruń

11

13

35:56

79:126

2386:2711

12.

BENINCA UKS Feniks K-K

10

13

30:60

70:127

2147:2615

13.

KS Chojnik Jelenia Góra

5

13

25:66

68:140

2261:2840

14.

MKS Stal Nowa Dęba

3

13

16:75

42:154

1827:2774

 



udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.01.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.63% 4.4871 4.5777
USD 0.07% 4.0963 4.1791
GBP 0.30% 5.0822 5.1848
CHF 0.75% 4.2445 4.3303
01.04.2020

Praca na obwodnicy

Dodaj nowe ogoszenie