31.10.2021

Badminton. Dwie wygrane SKB Litpol-Malow Suwałki na początek Lotto Ekstraligi [zdjęcia]

Gładkie zwycięstwo z Plesbadem Pszczyna i wygraną po zaciętej walce z rywalami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku zanotowali we własnej hali badmintoniści SKB Litpol Malow Suwałki, srebrni medaliści poprzednich rozgrywek.

W hali OSiR przy ul. Wojska Polskiego kibice zobaczyli odmłodzoną drużynę gospodarzy, w której zabrakło zagranicznych zawodników - Duńczyka Emila Holsta oraz Ukraińców Marii Ulitiny i Daniły Bosniuka, weteranów Michała Łogosza i Łukasza Morenia, a takze kontuzjowanych Anastazjii Chomicz i Karoliny Szubert. 

W zespole trenera Jerzego Dołhana obiecująco zadebiutowała młodziutka Oliwia Niedźwiedzka, która miała olbrzymią szansę na zwycięstwo . Gładko wygrała pierwszego seta pojedynku z Natalią Witkowską, a drugiego przegrała ledwie 13:15. W trzecim lepssza była już jej rywalka.

Oba swoje mecze w grze pojedynczej wygrała pochodząca z Bialorusi Uliana Wolska (na zdjęciu w grze mieszanej z Adamem Szolcem).

Fot. Miłosz Kozakiewicz 

 Wyniki I rundy Ekstraligi badmintona

I kolejka:

Suwałki

SKB Litpol-Malow - UKS Plesbad Pszczyna 6:1

Michał Sobolewski/Adam Szolc – Kajetan Baranowski/Alan Ostrowski 15:8, 15:2

Aleksandra Goszczyńska/Ulyana Volskaya – Dagmara Pękała/Daria Zimnol 14:15, 15:9, 15:14

Oliwia NiedźwiedzkaNatalia Witkowska 15:6, 13:15, 9:15

Michał SobolewskiTomasz Matoga 15:7, 15:12

Robert CybulskiKajetan Baranowski 15:5, 15:7

Ulyana Volskaya – Aleksandra Wrońska 15:9, 15:6

Przemysław Szydłowski/Kamila Augustyn – Alan Ostrowski/Daria Zimnol 15:8, 15:3

 

SKB Litpol-Malow - OSSM – SMS Białystok 4 : 3

Robert Cybulski/Przemysław Szydłowski – Arkadiusz Dydyński/Jan Franczak 15:6, 15:12

Kamila Augustyn/Aleksandra Goszczyńska – Anastazja Kosenchuk/Julia Stankiewicz 14:15, 12:15

Michał Sobolewski – Dawid Perkowski 13:15, 11:15

Ulyana Volskaya – Aleksandra Radziszewska 15:4, 15:7

Robert Cybulski – Jan Franczak 15:8, 15:9

Kamila Augustyn – Anastazja Kosenchuk 15:11, 15:11

Adam Szolc/Ulyana VolskayaArkadiusz Dydyński/Julia Stankiewicz 9:15, 9:15

 

OSSM – SMS Białystok - UKS Plesbad Pszczyna 5 : 2

 

Gdańsk,

Sportowa Politechnika Gdańsk - BENINCA UKS FENIKS Kędzierzyn-Koźle (beniaminek) 3 : 4

KU AZS UM Łódź – Sportowa Politechnika Gdańsk 5 : 2

KU AZS UM Łódź (3) - BENINCA UKS FENIKS Kędzierzyn-Koźle (beniaminek) 4:3

 

Białystok

UKS Hubal Białystok - AZS AGH Kraków 7 : 0

UKS Hubal Białystok - MKS Spartakus Niepołomice 7 : 0

17:00 AZS AGH Kraków (6) - MKS Spartakus Niepołomice (10) 5 : 2

 

Poznań

10:00 Akademia CT ARENA HAWEL - UKS Unia Bieruń 3:4

ABRM Warszawa - UKS Unia Bieruń 6 : 1

ABRM Warszawa - Akademia CT ARENA HAWEL 7 : 0

 

Tabela


 

Kolejne terminy:

II kolejka: 27-28.11.2021

SKB Litpol-Malow w Warszawie zagra z: Hubalem Białystok, KU AZS UM Łódź i ABRM Warszawa, a w Poznaniu rywalizować będą: Akademia CT ARENA HAWEL, OSSM – SMS Białystok, BENINCA UKS FENIKS Kędzierzyn-Koźle, MKS Spartakus Niepołomice

III kolejka; 29-30.01.2022

IV kolejka: 26-27.02.2022

V kolejka: 1-2.04.2022

FINAŁ: 7-8.05.2022

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
11.30.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.6671 4.7613
USD 0.00% 4.1324 4.2158
GBP 0.00% 5.5117 5.6231
CHF 0.00% 4.4663 4.5565
30.11.2021

sprzedam sanki

Dodaj nowe ogoszenie