08.04.2014

Badminton. Finał ekstraklasy w Suwałkach

Polski Związek Badmintona powierzył Suwalskiemu Klubowi Badmintona organizację Drużynowych Mistrzostw Polski 2013/2014. 3 maja br w hali OSiR w Suwałkach o swój 13. tytuł zawodnicy SKB Litpol-Malow, aktualni wicemistrzowie Polski, walczyć będą z obrońcą mistrzowskiego tytułu Hubalem Białystok. W meczu o brązowe medale spotkają się AZS AGH Kraków i MLKS Solec Kujawski.

Oprócz medali na trzy najlepsze zespoły czekają złotówkowe premie: 5.000 zł za I miejsce, 4.000 – za drugie i 2.000 - za trzecie. Być może będą też nagrody rzeczowe, ale ich ilość i wartość zależy od hojności sponsorów.

- Od premii finansowych i nagród rzeczowych dla nas ważniejsze jest pokonanie Hubala i odzyskanie tytułu mistrza kraju – mówi Jerzy Szleszyński, prezes SKB. – Mam nadzieję, więcej wierzę, że tym razem  trzynastka będzie dla nas szczęśliwa. Ale łatwo nie będzie, co pokazał mecz w rundzie zasadniczej. W Solcu Kujawskim wygraliśmy 4:2 i na powtórkę tego wyniku czekam nie tylko ja, ale zarząd SKB Litpol-Malow, sponsorzy i kibice badmintona w Suwałkach. Bez względu na wynik końcowy rywalizacji kibice zobaczą kawał badmintona na poziomie jaki w Polsce ogląda się rzadko. Już dziś warto sobie  zarezerwować 3 maja kilka godzin, przyjść na halę OSiR i wziąć udział w badmintonowej uczcie. Bo finał SKB Litpol-Malow Suwałki – Hubal Białystok będzie taką sportową ucztą. Mam nadzieję okraszoną strumieniem szampana po naszym zwycięstwie.

Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu zarząd SKB zatwierdzi minutowy program mistrzowskiego turnieju. Na dziś brane są pod uwagę dwie wersje: przed południem mecz o miejsca 3-4, we wczesnych godzinach popołudniowych – finał lub oba mecze jednocześnie w godzinach popołudniowych. Konkretna godzina zależy od programu oficjalnych uroczystości święta Konstytucji 3 Maja.  Te z reguły kończą się ok. 13.30.
Wydaje się, że dla samych zawodników, ale też dla kibiców ciekawsze byłoby rozegranie jednocześnie na dwóch kortach spotkań o medale brązowy oraz o srebro i złoto. Mecz o brąz w godzinach porannych prawdopodobnie obywałby się przy niemal pustych trybunach, a przecież sportowcy nie grają dla siebie, ale dla kibiców.       

- Zastanowimy się, przeanalizujemy, a na razie cieszymy się, że będziemy gospodarzami finału, że być może władze PZBad. wrócą do tradycji, jaką było powierzanie organizacji finałowego turnieju jednemu z finalistów, bądź obrońcy mistrzowskiego tytułu. Pomysł z rozgrywaniem finału w ośrodku bez badmintonowych tradycji i mocnej drużyny seniorów nie sprawdził się. Finały drużynowych mistrzostw w Kępnie, jak przed rokiem, Lubinie czy innym ośrodku nie wzbudzają zainteresowania. Zresztą na konkurs na organizację tegorocznego finału wpłynęło tylko jedno zgłoszenie – nasze. Co innego z turniejami indywidualnymi  – podsumowuje prezes J. Szleszyński.
          
3 maja 2014 r hala OSiR Suwałki, Finał Drużynowych Mistrzostw Polski seniorów w badmintonie – zapraszamy.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.28.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
27.09.2023

Magazynier

27.09.2023

Spawacz

Dodaj nowe ogoszenie