25.10.2021

Badminton. Grad medali SKB na MAZOVIA JUNIOR CUP [foto]

W miniony weekend w Zielonce w XXI MAZOVIA JUNIOR CUP rywalizowali badmintoniści w kategoriach wiekowych: młodzieżowiec (U23), junior młodszy (U17) i młodzik młodszy (U13). Zawodnicy SKB, podopieczni Jerzego Dołhana wywalczyli po 3 medale złote i brązowe oraz 2 srebrne.

ZÅ‚oty medal dla SuwaÅ‚k w grze pojedynczej (U23) zdobyÅ‚  najbardziej doÅ›wiadczony, ograny na polskich, a ostatnio także na zagranicznych kortach suwalczanin MichaÅ‚ Sobolewski.W finale, w którym rywalem MichaÅ‚a byÅ‚ Bartosz Wata, Sobolek w drugim secie (przegranym 17:21) miaÅ‚ chwilÄ™ sÅ‚aboÅ›ci. Pierwszy i trzeci set to zdecydowane pod dyktando MichaÅ‚a o czym Å›wiadczÄ… wyniki tych partii 21:15 i 21:10.  FinaÅ‚: MichaÅ‚ Sobolewski - Bartosz Wata (MKS Spartakus NiepoÅ‚omice)  21-15, 17-21, 21-10.

Drugi, tym razem srebrny medal MichaÅ‚ zdobyÅ‚ w grze podwójnej, w której zagraÅ‚ z kolegÄ… klubowym Maksimem Ovchinnikovem. W finale U21 suwalska para ulegÅ‚a 0 : 2 (16:21, 21:23) parze UKS Hubal BiaÅ‚ystok: Arkadiusz DydyÅ„ski/Jan Franczak i musiaÅ‚a zadowolić siÄ™ srebrnymi medalami.

Srebro w grze podwójnej GS U17 wywalczyÅ‚y nasz dziewczÄ™ta Natalia Lenczewska i Oliwia Niedźwiedzka, które w finale ulegÅ‚y 0:2 (19-21 i 12-21) parze Marta StyczyÅ„ska/Aleksandra WÄ™sÅ‚awowicz z ABRM Warszawa.W tej kategorii brÄ…zowy medal zdobyÅ‚y Viktoriya Pletsiukhova/Veronika Stankevich, które w póÅ‚finale przegraÅ‚y 0-2 (12-21, 19-21) z późniejszymi triumfatorkami MartÄ… StyczyÅ„skÄ…/AleksandrÄ… WÄ™sÅ‚awowicz.

W grze pojedynczej dziewczÄ…t (U17) rywalizowaÅ‚y suwalczanki Oliwia Niedźwiedzka (4) i Veronika Stankevich.

Medal brÄ…zowy zdobyÅ‚a Oliwia Niedźwiedzka  po wygranej w ćwierćfinalez TajÄ… Leonović (Litwa) 2-0 (21-14, 21-9), ale w póÅ‚finale przegraÅ‚a 0-2 (18-21, 12-21) z kolejnÄ… LitwinkÄ…, późniejszÄ… triumfatorkÄ… w tej kategorii, ViltÄ— Paulauskaite. Druga z suwalskich badmintonistek Veronika Stankevich w ćwierćfinale (GS U17) przegraÅ‚a 0-2 (14-21 i 17-21) z GabrielÄ… SkórkowskÄ… (CAB Akademia CzÄ™stochowa) i sklasyfikowana zostaÅ‚a na miejscach 5-8.

Kolejny medal brÄ…zowy przypadÅ‚ Natalii Lenczewskiej w grze mieszanej XD 17, w której jej partnerem byÅ‚ Maksymilian Krogulski (KS Hubertus Zalesie Górne).

W kategorii U 13 w singlu zÅ‚oto CUP MAZOVIA JUNIOR  zdobyÅ‚a suwalczanka  Aleksandra Wasilewska, po wygranej w finale 2:0 (24-22, 21-11) z zawodniczkÄ… MKS Spartakus NiepoÅ‚omice. Ola drugie zÅ‚oto wywalczyÅ‚a w grze mieszanej, w której zagraÅ‚a z Jakubem DulembÄ… (MKS Orlicz Suchedniów). Suwalsko-suchedniowski mikst w finale z parÄ… BronisÅ‚aw Skóra/Weronika Hoszowska wysoko wygraÅ‚ oba sety (21:10 i 21:13), a tym samym mecz 2:0.