09.06.2022

Badminton. Ile tytułów mistrza Polski dla zawodników SKB?

Od czwartku Białystok gości najlepszych polskich badmintonistów, którzy rywalizują o medale 58. Indywidualnych Mistrzostw Polski w Badmintonie. W gronie faworytów do medali jest liczna grupa zawodników SKB Suwałki.

Suwalski Klub Badmintona w Białymstoku reprezentują:

GRA POJEDYNCZA — Mężczyzn

Mateusz Świerczyński rywalizację rozpocznie w piątek, o godz. 12:20 z Igorem Jasek (Beninca UKS Kędzierzun-Koźle). Od eliminacji rozpocznie rywalizację Michał Sobolewski - pierwszy los wolny, ale już w drugim meczu może spotkać się z Marcinem Ciok (UKS Hubal Białystok) lub byłym klubowym kolegą Michałem Barańskim, który studiuje w Gdański i reprezentuje klub Sportowa Politechnika Gdańsk. Od eliminacji rozpocznie rywalizację Maksim Ovchinnikov z Franciszkiem Kamińskim (ABRM Warszawa).Szansa medalowa jest — Mateusz Świerczyński w ostatnich mistrzostwach wywalczył brązowy medal w grze singlowej, czy powtórzy sukces, a może stanie na podium wyżej?

GRA POJEDYNCZA — Kobiet

Ulyana Volskaya startuje w piątek, o godz. 13.30 - pierwszą rywalką będzie Aleksandra Wrońska (UKS Plesbad Pszczyna), w tym samym czasie Viktoriya Pletsiukhova na sąsiednim korcie zagra z Oliwią Sochą. Najtrudniejszy start w białostockich mistrzostwach ma Oliwia Niedźwiedzka — pierwsza przeszkoda, to Anastasiia Kosenchuk (UKS Hubal Białystok), jeśli wygra, to trafia na Zuzannę Jankowską (ABRM Warszawa) - aktualna mistrzyni kraju. Kolejna singlistka Veranika Stankevich w piątek, o godz. 12:55 rywalizować będzie z Magdaleną Okupnik (AZS UM Łódź).

GRA PODWÓJNA — Mężczyzn

Turniejową jedynką i dwójką są suwalskie deble: Robert CybulskiI [1]/Przemysław Szydłowski i Michał Sobolewski [2]/Adam Szolc. O najwyższe trofeum walczyć będą także aktualni mistrzowie Michał Łogosz/Przemysława Wacha (SKB Suwałki/AZS UM Łódź).W deblu mamy duże szanse na medal, a nawet dwa. Czy suwalskie deble zagrają w finale, okaże się już w sobotę?

GRA PODWÓJNA — Kobiet

Suwalski Klub Badmintona reprezentować będą pary: Kamila Augustyn/Ulyana Volskaya, Natalia Lenczewska/Oliwia Niedźwiedzka, Viktoriya Pletsiukhova/Veranika Stankevich i najbardziej doświadczona w grach podwójnych, ograna na polskich kortach, para Aleksandra Goszczyńska/Karolina Szubert.Jeśli nasze panie wstrzelą się z formą, to może być medal, którego im życzymy.Goszczyńska i Szubert to kadrowiczki, doświadczone, ograne na wielu kortach, czas by pokazały, na co ich stać.Miłą niespodziankę może sprawić połączenie młodości z rutyną i doświadczeniem (Augustyn/Volskya) i na taką niespodziankę będziemy czekać.

GRA MIESZANA

W eliminacjach do turnieju głównego rozstawieni z numerem jeden to para białostocko/suwalska Michał Rogalski[1] Karolina Szubert, zagrają także w grze mieszanej: Maksim Ovchinnkov/Natalia Lenczewska, Mateusz Świerczyński/Magdalena Witek (Sportowa Politechnika Gdańsk).Bez eliminacji w turnieju głównym zameldowały się pary: Michał Matysiak (KS Hubertus Zalesie Górne)/ Aleksandra Goszczyńska (SKB Suwałki), Robert Cybulski [5/8]/Wiktoria Dąbczyńska (MKS Orlicz Suchedniów), Przemysław Szydłowski/Olga Miksza (ABRM Warszawa), Adam Szolc/Kornelia Marczak (UKS Plesbad Pszczyna).Zatrzęsienie suwalskich badmintonistów w tej kategorii, tak też może być z medalami w tej kategorii.Liczymy, że w niedzielnych finałach Indywidualnych Mistrzostw Polski Elity — podopieczni Jerzego Dołhana stawać będą wielokrotnie na pudle i radości nie będzie końca!!!

https://pzbad.tournamentsoftware.com/sport/draws.aspx...

Mecze będzie można oglądać ON-LINE na FB Suwalski Klub Badmintona.

Program 58. IMP w Badmintonie

9.06 (czwartek): godz.17.00 – start kwalifikacji do turnieju głównego

10.06 (piątek): 9.30 – uroczyste otwarcie mistrzostw Polski, 10.30 – 21.00 turniej główny

11.06 (sobota): 10.00 – pojedynki ćwierćfinałowe, 15.30 – pojedynki półfinałowe

12.06 (niedziela): godz. 10.00 – pojedynki finałowe, ok. 13.00 dekoracja medalistów.

Tekst: Wiesława Szleszyńska, zdjęcia: Michał Sobolewski i EKSTRALIGA BADMINTONA

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.24.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
23.02.2024

Lakiernik

Dodaj nowe ogoszenie