15.05.2020

Badminton. Młodzi zawodnicy SKB trenują w Suwałkach, kadrowicze w Spale

Piątek to ostatni dzień w którym, na obiektach SP 10 i SP 11 trenowali młodzi badmintoniści SKB Suwałki. Natomiast w COS w Spale trenuje kadra narodowa z Karoliną Szubert i Przemysławem Szydłowskim oraz powołaną w charakterze sparingpartnerki Anastazją Chomicz.

Trenerami kadry narodowej są były oraz obecny zawodnik SKB Litpol-Malow Suwałki - Robert Mateusiak i Łukasz Moreń.

- Cała suwalska trójka Karolina, Przemek i Anastazja to młodzi, perspektywiczni zawodnicy, nie bojący się ciężkiej pracy – mówi Łukasz Moreń. - Karolina i Przemek, to krajowa, ale jeszcze nie europejska, czołówka zdecydowanie lepiej czują się w grach podwójnych i pod tym kątem trenują. Anastazja jest zawodniczką silną fizycznie, ale nad techniką musi jeszcze popracować, z którą wiążemy spore nadzieje na przyszłość. Na zgrupowaniu jest w charakterze sparingpartnerki kadrowiczów, a to dlatego, że jest jeszcze obywatelką Białorusi, ale lada dzień powinna otrzymać obywatelstwo polskie.

- Ponieważ z powodu koronawirusa kalendarz rozgrywek zarówno krajowych jak i międzynarodowych prysł niczym bańka mydlana, a nowego jeszcze nie ma i nie wiadomo kiedy będzie, pracujemy głównie nad siłą i techniką. Warunki mamy bardzo dobre, chęci zawodnikom nie brakuje, a zatem z optymizmem patrzymy w przyszłość bliższą i tę dalszą - kończy Łukasz Moreń.   

Suwalska mlodzież ćwiczyła na boiskach Szkoly Podstawowej nr 10 (6 grup, 35 osób) i Szkoly Podstawowej nr 11 (3 grupy, 16 osób) pod okiem Jerzego Dołhana i Jacka Niedźwiedzkiego. 

- Trenowaliśmy w małych grupkach, ale na szczęście, pomijając takie obostrzenia jak brak szatni czy konieczność dezynfekcji przed i po zajęciach, wszyscy byli i są zdrowi, pełni zapału do treningu – o atmosferze w gronie młodych badmintonistów mówi trener Jerzy Dołhan. – Z ośmiorga młodych zawodników urodzonych na Białorusi, ale ubiegających się o polskie obywatelstwo i trenujących w naszym klubie, Anastazja Chomicz jest na obozie kadry narodowej, na Białoruś wyjechali i tam trenują Uliana Wolska Maksim Owczinnikow, a w Suwałkach trenuje piątka. Cieszymy się z decyzji o przywróceniu od poniedziałku możliwości treningu w halach, ale czekamy na zgodę na wejście na te obiekty ze strony władz miasta. 

Badmintonistom SKB Suwałki życzymy zdrowia i jak najszybszego powrotu do sportowej rywalizacji na kortach w kraju i za granicą.

tm, fot.  SKB Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.23.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.84% 4.4493 4.5391
USD 1.54% 3.7867 3.8631
GBP 0.58% 4.8552 4.9532
CHF 0.99% 4.1344 4.2180
Dodaj nowe ogoszenie