21.12.2020

Badminton. Młodzicy SKB Suwałki na podium Klubowych Mistrzostw Polski w Białymstoku

To były dobre mistrzostwa dla suwalskich badmintonistów, podopiecznych Jerzego Dołhana którzy wywalczyli dwa medale złoty i brązowy i czwarte miejsce.

Po złotym medalu zdobytym przez suwalskich badmintonistów w kat. Młodzieżowcy, tym razem w kat. Młodzicy - medal brązowy, trzecie miejsce Klubowych Mistrzostw Polski — Drużyn Mieszanych 2020, dla Suwalskiego Klubu Badmintona.

Brązowe medale, trzecie miejsce wywalczyli suwalscy badmintoniści w składzie: Wiktoria Banaszewska, Veronika Stankiewicz, Aleksandra Wilczewska, Aleksandra Wasilewsk, Jan Szeszko, Dominik Ułanowicz, Mikołaj Bobowicz, Mateusz Derda.

Mecz o trzecie miejsce — miejsce na podium mistrzostw zapewniło nam zwycięstwo 3:1 z UKS Korona Pabianice.

Mecz rozpoczęliśmy od przegranego pojedynku Jana Szeszko w grze pojedynczej z Kamilem Markusem. Kolejna gra pojedyncza i w meczu remis — Veronika Stankiewicz pokonała Klaudię PŁUSA.

Trzecie starcie, to debel chłopców Jan Szeszko/Dominik Ułanowicz, chłopcy pewnie pokonali parę Szymon Gwiazda/Kamil Markus, zwycięstwo dało nam nadzieję, prowadziliśmy w meczu 2:1, brakowało jednego zwycięstwa, była wiara, że może być dobrze.

I tak się stało, nie zawiodły deblistki Wiktoria Banaszewska/Aleksandra Wilczyńska — pokonały dziewczyny z Pabianic 2:0 (21:14 i 21:17). Trzeci punkt i radość — jest podium mistrzostw Polski dla Suwałk.

To, kolejny sukces, na piersiach badmintonistów Suwalskiego Klub Badmintona zawisły brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Polski — Drużyn Mieszanych w Badmintonie w 2020 roku.

Nie powiodło się badmintonistom SKB w Kat. Juniorzy

Miejsce czwarte, w mistrzostwach, tuż za podium — najbardziej nielubiane przez sportowców.

Mecz o brązowy medal mistrzostw, badmintoniści SKB Suwałki przegrali 1:3 z BENINCA UKS Feniks KK.

Przegraliśmy gry pojedyncze: Sebastian LENCZEWSKI z Mikołajem SZYMANOWSKIM, Oliwia Niedźwiedzka z Zuzanną Jankowską.

Przegraliśmy grę podwójną dziewcząt Natalia Lenczewska/Oliwia Niedźwiedzka musiały uznać wyższość Julii Dzialuk/Zuzanny Jankowskiej.

Jeden punkt w tym meczu zdobyli w grze podwójnej Michał Aleksandrowicz/Mateusz Hołub.

Drogę do walki o podium otworzyło nam zwycięstwo w grupie 3:2 z Zestaw BKB Mazańcowice, a na przeszkodzie — walkę o najwyższe trofeum zablokowali nam i badmintoniści z UKS Unia Bieruń, z którymi przegraliśmy 1:4.

Gratulujemy — pierwsze, trzecie i czwarte miejsce na Klubowych Mistrzostwach Polski — Drużyn Mieszanych w Badmintonie, to kolejny, duży sukces badmintonistów znad Czarnej Hańczy.

 

JUNIOR MŁODSZY

Nie powiodło się badmintonistom w kat. Juniorzy Młodsi. Suwalczanie zajęli dopiero 10. miejsce.

Junior młodszy skład suwalskiej drużyny: Oliwia Niedźwiedzka, Natalia Lenczewska, Veronika Stankevich, Mikołaj Bobowicz, Mateusz Derda, Jan Szeszko, Dominik Ułanowicz.

W decydującym meczu o 10. miejsce SKB Suwałki pokonało 3 - 0 UKS Akademia Badmintona Lublin.

Wcześniejsze mecze w tych mistrzostwach przegraliśmy:

BKB Set Mazańcowice 4 - 1 SKB Suwałki

KS Hubertus Zalesie Górne 3 - 2 SKB Suwałki

ABRM Warszawa 4 - 1 SKB Suwałki

 

WYNIKI: MŁODZICY  

(mecz o trzecie miejsce)

UKS Korona Pabianice 1 - 3 SKB Suwałki

MS. Kamil MARKUS - Jan SZESZKO 21-12 22-20

WS. Klaudia PŁUSA - Veranika STANKEVICH 11-21 13-21

MD. Szymon GWIAZDA/Kamil MARKUS - Jan SZESZKO/Dominik UŁANOWICZ 14-21 15-21

WD. Julia KORALEWSKA/Klaudia PŁUSA - Wiktoria BANASZEWSKA/Aleksandra WILCZEWSKA 14-21 17-21

XD. Szymon GWIAZDA/Julia KORALEWSKA - Dominik UŁANOWICZ/Veranika STANKEVICH - bez gry -

 

Wcześniejsze mecze:

UKS Unia Bieruń 3 - 2 SKB Suwałki  MS. Sebastian PINKOWICZ - Dominik UŁANOWICZ  21-18 21-18

WS. Kinga STOKFISZ - Veranika STANKEVICH  21-17 21-15

MD. Sebastian PINKOWICZ/Filip ZIOŁA - Mikołaj BOBOWICZ/Jan SZESZKO  21-19 15-21 19-21

WD. Emilia JOCHACY/Kinga STOKFISZ - Wiktoria BANASZEWSKA/Aleksandra WILCZEWSKA 21-10 21-16

XD. Filip ZIOŁA/Emilia JOCHACY - Dominik UŁANOWICZ/Veranika STANKEVICH 11-21 18-21

BENINCA UKS Feniks KK 2 - 3 SKB Suwałki

XD. Tomasz CIEŻ/Malwina GEDIGA - Dominik UŁANOWICZ/Veranika STANKEVICH 13-21 18-21

MS. Wojciech BUDNY - Jan SZESZKO  10-21 24-22 21-8

WS. Amelia KRZĄKAŁA - Veranika STANKEVICH  9-21 11-21

MD. Wojciech BUDNY/Tomasz CIEŻ - Mikołaj BOBOWICZ/Dominik UŁANOWICZ  21-11 21-12

WD. Malwina GEDIGA/Amelia KRZĄKAŁA - Wiktoria BANASZEWSKA/Aleksandra WILCZEWSKA 15-21 7-21

 

WYNIKI: Juniorzy Młodszy 

BKB Set Mazańcowice 4 - 1 SKB Suwałki

XD. Jacob TOCZEK/Małgorzata MUSZYŃSKA - Dominik UŁANOWICZ/Natalia LENCZEWSKA  21-10 21-9

WS. Julia PIWOWAR - Oliwia NIEDŹWIEDZKA  21-15 23-21

MS. Michał SZCZYPKA - Dominik UŁANOWICZ  21-8 21-11

WD. Małgorzata MUSZYŃSKA/Julia PIWOWAR - Natalia LENCZEWSKA/Oliwia NIEDŹWIEDZKA  19-21 14-21

MD. Michał SZCZYPKA/Jacob TOCZEK - Mikołaj BOBOWICZ/Jan SZESZKO 21-7 21-11

KS Hubertus Zalesie Górne 3 - 2 SKB Suwałk

MS. Kajetan BARANOWSKI - Dominik UŁANOWICZ  21-13 21-19

WS. Izabella KAMOLA - Oliwia NIEDŹWIEDZKA  17-21 14-21

MD. Kajetan BARANOWSKI/Maksymilian KROGULSKI- Mikołaj BOBOWICZ/Jan SZESZKO  21-10 21-14

WD . Natalia LENCZEWSKA/ Oliwia NIEDŹWIEDZKA - walkover dla suwalskiej pary

XD. Maksymilian KROGULSKI/Izabella KAMOLA - Dominik UŁANOWICZ/Veranika STANKEVICH  19-21 21-15 21-18

ABRM Warszawa 4 - 1 SKB Suwałki

XD. Bartosz KRAJEWSKI/Marta STYCZYŃSKA - Dominik UŁANOWICZ/Veranika STANKEVICH  21-13 21-11

WS. Aleksandra KOPYT - Oliwia NIEDŹWIEDZKA  18-21 18-21

MS. Bartosz KRAJEWSKI - Jan SZESZKO  21-10 15-21 21-11

WD. Marta STYCZYŃSKA/Aleksandra WĘSŁAWOWICZ - Natalia LENCZEWSKA/Veranika STANKEVICH  21-18 21-19

MD. Franciszek KAMIŃSKI/Kacper ZYCHOWICZ - Mikołaj BOBOWICZ/Mateusz DERDA 21-15 21-11

 

skb

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
01.28.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.13% 4.5000 4.5910
USD 0.18% 3.7010 3.7758
GBP 0.30% 5.0794 5.1820
CHF 0.03% 4.1704 4.2546
28.01.2021

kotki

Dodaj nowe ogoszenie