23.02.2020

Badminton. Przed turniejem w Suwałkach SKB Litpol-Malow wiceliderem ekstraklasy

W sobotę i niedzielę rozegrano IV rundę Drużynowych Mistrzostw Polski. Z kompletem zwycięstw zakończyli ją zawodnicy SKB Litpol-Malow Suwałki , którzy przed V rundą (7-8.03.) w Suwałkach, zajmują drugie miejsce. Nad Czarną Hańczą w marcu zagrają obok gospodarzy lider ekstraligi ABRM Warszawa, trzeci zespól UKS Hubal Białystok i aktualnie 7. w tabeli AZS AGH Kraków. W Poznaniu, w zespole nad Czarnej Hańczy, zadebiutowała Ukrainka Marija Ulitina, a drugim obcokrajowcem był Duńczyk Emil Holst.

Nad Czarną Hańczą w marcu zagrają obok gospodarzy lider ekstraligi ABRM Warszawa, trzeci zespól UKS Hubal Białystok i aktualnie 7. w tabeli AZS AGH Kraków. W Poznaniu, w zespole nad Czarnej Hańczy, zadebiutowała Ukrainka Marija Ulitina, a drugim obcokrajowcem był Duńczyk Emil Holst. 

Wyniki IV rundy:

Poznań:

SKB Litpol Malow Suwałki – MKS Stal Nowa Dęba  7 : 0

Mateusz Świerczyński – Kamil Zawada  15:11, 15:7

Michał Łogosz – Rafał Lejko  15:7, 15:9

Marija Ulitina – Klaudia Bukowińska  15:4, 15:7 

Ulyana Volskaya – Monika Kania  15:5, 15:3

Przemysław Szydłowski/Michał Łogosz – Patryk Kopeć/Tymoteusz Malik  15:2, 15:11

Karolina Szubert/Ulyana Volskaya – Klaudia Bukowińska/Aleksandra Ptak  15:6, 15:4 

Przemysław Szydłowski/Kamila Augustyn - Tymoteusz Malik/Aleksandra Ptak  15:14, 15:11

SKB Litpol Malow Suwałki – UKS Plesbad Pszczyna  7 : 0

Emil Holst – Tomasz Matoga  15:9, 15:8

Mateusz Świerczyński – Jan Lewandowski  15:4, 15:8

Marija Ulitina15:8, 12:15, 15:10 

Kamila Augustyn – Daria Zimnol  15:9, 15:6

Przemysław Szydłowski/Michał Łogosz – Alan Ostrowski/Tomasz Tomża  15:9, 15:8 

Kamila Augustyn/Marija Ulitina - Maryna Ilynskaya/Tereza Kobylakova  15:8, 15:11 

Michał Łogosz/Kamila Augustyn - Tomasz Tomża/Kornelia Marczak  15:9, 15:9 

CT Arena Hawel Academy – SKB Litpol Malow Suwałki  0 : 7

Adrian Jaśkowiak – Emil Holst  5:15, 7:15

Rafał Hawel – Mateusz Świerczyński  15:14, 11:15, 9:9 krecz Hawla

Maryna Ilynskaya - Marija Ulitina  8:15, 15:12, 10:15

Tereza Kobylakova - Kamila Augustyn 10:15, 8:15 

Adrian Jaśkowiak/Kajetan Jeziak - Przemysław Szydłowski/Michał Łogosz  7:15, 6:15

Maryna Ilynskaya/Tereza Kobylakova – Kamila Augustyn/Marija Ulitina  8:15, 11:15

Kajetan Jeziak/Rużana Cybulka - Emil Holst  /Karolina Szubert  6:15, 10:15

 xxx

CT Arena Hawel Academy – MKS Stal Nowa Dęba  7 : 0

CT Arena Hawel Academy – UKS Plesbad Pszczyna  7 : 0

UKS Plesbad Pszczyna – MKS Stal Nowa Dęba  4 : 3

Białystok:

UKS Hubal Białystok – UKS Unia Bieruń  6 : 1

UKS Aktywna Piątka Przemyśl – Sportowa Politechnika Gdańsk  6 : 1

UKS Hubal Białystok – UKS Aktywna Piątka Przemyśl  5:2

UKS Unia Bieruń – Sportowa Politechnika Gdańsk  2 : 5

UKS Hubal Białystok – Sportowa Politechnika Gdańsk  6 : 1

UKS Aktywna Piątka Przemyśl – UKS Unia Bieruń  6 : 1

Łódź:

KU AZS UM Łódź – KS Chojnik Jelenia Góra  6 : 1

AZS AGH Kraków – KS Chojnik Jelenia Góra   4 : 3

KU AZS UM Łódź – AZS AGH Kraków  5 : 2

Warszawa:

ABRM Warszawa – BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle  5 : 1

OSSM-SMS Białystok – BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle  4 : 3

ABRM Warszawa – OSSM-SMS Białystok  7 : 0

Awansem KS Chojnik Jelenia Góra - Sportowa Politechnika Gdańsk  3:4

Tabela po IV rundzie: 

m-ce

 Klub

pkt.

mecze

sety

gemy

małe pkt.

   1.

 ABRM W-wa

  30 

   10

 60:9

 122:35

 2224:1545

   2.

 SKB Litpol-Malow Suwałki

  29

   10

 63:7

 129:21

 2180:1351 

   3.

 UKS Hubal Białystok

  29

   10

 54:16 

 118:39

 2200:1597

   4.

 KU AZS UM Łódź

  20

   10

 43:27

   98:67

 2128:1888

   5.

 CT Arena Hawel Academy

  19

   10

 41:29

   87:65

 1908:1722

   6.

 UKS Aktywna Piątka Przemyśl

  18

   10

 42:42

   93:96

 2349:2228

   7.

 AZS AGH Kraków

  16

   10

 40:30

   92:63

 2205:1856

   8.

 OSSM-SMS Białystok

  16

   10

 37:33

   69:60

 1989:2023

   9.

 UKS Plesbad Pszczyna

  12

   12

 26:58

   65:121 

 2065:2513

 10.

 Sportowa Politechnika Gdańsk 

    9

   10

 23:47

   58:103

 1815:2139

 11.

 BENINCA UKS Feniks K-K

    8

   10

 22:47

   54:101

 1741:2070

 12.

 UKS Unia Bieruń

    6

   10

 23:47

   54:104

 1764:2133

 13.

 KS Chojnik Jelenia Góra

    2

   10

 17:53

   47:111

 1652:2194

 14.

 MKS Stal Nowa Dęba

    2

   10

 12:58

   31:122

 1391:2172

Kolejny piąty, ostatni turniej rozegrany zostanie w dniach 07-08.03.

W Suwałkach (hala OSiR), zagrają:

sobota, 7.03.  godz. 10:00

SKB Litpol-Malow - AZS AGH Kraków

ABRM Warszawa - UKS Hubal Białystok

godz. 18:00

SKB Litpol-Malow - ABRM Warszawa

UKS Hubal Białystok - AZS AGH Kraków

niedziela, 8.03. godz 10:00

SKB Litpol-Malow - UKS Hubal Białystok

ABRM Warszawa - AZS AGH Kraków

W Pozaniu zagrają CT Arena Hawel Academy, UKS Plesbad Pszczyna i MKS Stal Nowa Dęba i KU AZS UM Łódź, w Białymstoku  OSSM-SMS Białystok, MKS Stal Nowa Dęba, UKS Unia Bieruń i KS Chojnik Jelenia Góra, a w Przemyślu UKS Aktywna Piątka Przemyśl zmierzy się z UKS Plesbad Pszczyna.

 

 

tm, fot. skbsuwalki.org 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.20.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4109 4.5001
USD 0.00% 3.7353 3.8107
GBP 0.00% 4.8218 4.9192
CHF 0.00% 4.1045 4.1875
Dodaj nowe ogoszenie