19.06.2023

Badminton. Robert Cybulski z SKB Suwałki mistrzem Polski w grze podwójnej

W poniedziałkowym finale męskiego debla 59. Indywidualnych Mistrzostw Polski Elity Miłosz Bochat i Robert Cybulski (ABRM Warszawa i SKB Suwałki) pokonali Przemysława Szydłowskiego i Pawła Śmiłowskiego (SKB Suwałki i Hubal Białystok) 21:14, 21:15.

Dorobek suwalskiego klubu, w którym – jak już informowaliśmy - znajdowały się już cztery brązowe medale, został powiększony o złoto i srebro.

Obok Cybulskiego i Szydłowskiego, na podium gry podwójnej mężczyzn stanął duet SKB Michał Sobolewski i Adam Szolc (wszyscy na górnym zdjęciu).

W deblu kobiet dwa brązowe medale wywalczyły pary SKB Anastasiya Khomich i Szubert oraz Kamila Augustyn (nieobecna na poniższym zdjęciu) i Ulyana Volskaya.

Swój drugi brąz w przeprowadzonych w hali Lavo Ośrodka Przygotowań Kadry Narodowej w Józefosławiu rekordowych (163 zawodników, pula nagród 100 tys. zł, nagroda specjalna Toyota C-HR) mistrzostwach Anastasiya Khomich zdobyła w grze pojedynczej. Jak już informowaliśmy, w półfinale zawodniczka SKB przegrała w trzech setach z Justyna Podedworny, późniejszą mistrzynią.

Awans najlepszej polskiej juniorki Justyny Podedworny i Anny Dudy do finału damskiego singla był sporą niespodzianką. To samo można powiedzieć o finale gry podwójnej pań, do którego weszły mistrzynie Polski juniorek. W polskim badmintonie dochodzi do zmiany pokoleniowej, co potwierdza też zwycięstwo w grze pojedynczej mężczyzn nagrodzonego Toyotą 19-letniego Dominika Kwinty nad broniącym tytułu Krzysztofem Jakowczukiem.

Najlepszych naszych badmintonistów, wśród nich Roberta Cybulskiego, za kilka dni zobaczymy w Igrzyskach Europejskich w Krakowie.

Wyniki finałów:

Gra mieszana
Paweł Śmiłowski, Agnieszka Wojtkowska (Hubal Białystok) - Miłosz Bochat, Magdalena Świerczyńska (ABRM Warszawa) 21:18, 21:16

Gra pojedyncza mężczyzn
Dominik Kwinta (Spartakus Niepołomice) -  Krzysztof Jakowczuk (Hubal Białystok) 21:13, 18:21, 21:16

Gra pojedyncza kobiet
Joanna Podedworny (Unia Bieruń) - Anna Duda (Dwójka Bytów) 21:15, 20:22, 21:16

Gra podwójna mężczyzn
Miłosz Bochat (ABRM Warszawa), Robert Cybulski (SKB Suwałki) -  Paweł Śmiłowski (Hubal Białystok), Przemysław Szydłowski (SKB Suwałki) 21:14, 21:15

Gra podwójna kobiet
Dominika Kwaśnik (Beninca Feniks Kędzierzyn-K.), Kornelia Marczak (Plesbad Pszczyna) - Anna Czuchra (Unia Bieruń), Daria Zimnol (Plesbad Pszczyna) 16:21, 21:17, 21:16

[18.06.2023] Mistrzostwa Polski w badmintonie. Gracze SKB Suwałki w wewnętrznym finale debla, 4 brązowe medale