18.05.2023

Badminton. SKB Litpol-Malow Suwałki z drugiego miejsca przystąpi do walki w Final Four

Cztery najlepsze po fazie zasadniczej Lotto Ekstraklasy zespoły w najbliższą sobotę i niedzielę w Centrum Przygotowań Kadry Narodowej Lavo w Józefosławiu stocza walkę o medale Drużynowych Mistrzostw Polski.

O swój 20. już tytuł rywalizować będzie broniący złotego medalu zespół SKB Litpol-Malow Suwałki. Drużyna Jerzego Dołhana zajęła 2. miejsce w tabeli. Odniosła 10 zwycięstw i poniosła 1 porażkę. Traf chciał, że straciła punkty w meczach z ekipami, które wraz z nią znalazły się w czołowej czwórce. Przed miesiącem w tej samej hali, w ostatniej rundzie fazy zasadniczej przegrała z Hubalem Białystok 2:5 i wygrała za dwa oczka z ABRM Warszawa 4:3, a na inaugurację pokonała w tym samym stosunku zespół Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle, który z czwartego miejsca zadebiutuje w doborowej stawce.

Lider, Hubal Białystok jedyną porażkę poniósł z Kędzierzynem-Koźle 3:4 i z nim spotka się w pierwszym z sobotnich półfinałów, który rozpocznie się o godz. 9:00. Na godz. 11:30 zaplanowano drugi półfinał SKB Litpol-Malow – ABRM Warszawa. Wieczorem rozegrany zostanie mecz o 3. miejsce i wszystkie te spotkania będzie można oglądać w Internecie. Kanał TVP Sport przeprowadzi natomiast transmisję z niedzielnego, rozpoczynającego się o godz. 9:00 finału.

Choćby po przytoczonych wynikach z fazy zasadniczej widać, że tegoroczny Final Four Lotto Ekstraligi Badmintona nie ma zdecydowanego faworyta. „Na papierze” najmocniej wygląda skład Hubala Białystok, w którym obok najlepszych singlistów w kraju Adriana Dziółki i Michała Rogalskiego, oraz Krzysztofa Jakowczuka, Wiktorii Dąbczyńskiej i Agnieszki Wojtkowskiej, znaleźli się specjaliści od gier podwójnych Ukrainka Mariia Stoliarenko i Francuz Lucas Corvee.

Francuski singlista Lukas Claerbout zasilił natomiast suwalską drużynę, której nie udało się za to sprowadzić Kanadyjki  Michelle Li. Obok Francuza, w SKB Litpol-Malow mamy mieszkającego we Francji Ukraińca Danilo Bosniuka oraz pochodzące z Białorusi, ale mieszkające w Polsce od wieku juniora młodszego Anastazję Chomicz (Anastasiya Khomich) i Ulianę Wolską (Ulyana Volskaya). Trener Jerzy Dołhan ma do dyspozycji mieszankę rutyny z młodością. Tworzą ją wychowankowie – juniorka Oliwia Niedźwiedzka czy młodzieżowiec Michał Sobolewski, a z drugiej strony doświadczona Kamila Augustyn, olimpijka z Pekinu 2008 i Londynu 2012, a także Mateusz Świerczyński, Robert Cybulski, Przemysław Szydłowski, Karolina Szubert.

Ta mieszanka okazała się wybuchową w ubiegłym roku, w którym w tym samym Józefosławiu suwalski zespół po raz 19.  stanął na  najwyższym stopniu podium Drużynowych Mistrzostw Polski. Trzymamy kciuki za 20. tytuł.

Wojciech Drażba

Fot. SKB Suwałki

Program turnieju Final Four Drużynowych Mistrzostw Polski w Józefosławiu

Sobota, 20 maja

Godz. 9:00 -  UKS Hubal Białystok – Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

Godz. 11:30 – SKB Litpol-Malow Suwalki – ABRM Warszawa

Godz. 18:00 – mecz o 3. miejsce

Niedziela, 21 maja

godz. 9:00 mecz o 1. miejsce

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.18.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie