30.10.2023

Badminton. Suwalczanie w formie na Warszawskim Festiwalu

Już po raz 20 odbył się Warszawski Otwarty Festiwal Badmintona, na którym zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona zdobyli aż 9 medali! Na turnieju rywalizowali zawodnicy w kategoriach do lat 13, 15, 17 oraz 19.

Jako pierwsi turniej zakończyli młodzicy młodsi SKB, którzy zdobyli dwa brązowe medale. Pierwszy medal wywalczyła Róża Szyperek w grze pojedynczej dziewcząt. Następny medal w tej kategorii Róża dorzuciła wraz z Agatą Szeligą w deblu.

Na następne medale nie trzeba było długo czekać, bowiem w kategorii U15 Aleksandra Wasilewska odniosła zwycięstwo w grze pojedynczej dziewcząt.

Kolejne medale zapewnili nam zawodnicy w kategorii juniorów do lat 19. W grze pojedynczej kobiet zwyciężyła zawodniczka SKB Hanna Niczyporuk, a brązowy medal dorzuciła Viktoriya Pletsiukhova.

Srebrny medal w grze podwójnej juniorów zdobył Jan Szeszko, grający w parze z Igorem Skolimowskim. Następne medale wywalczyły suwalskie juniorki w grze podwójnej. Viktoriya Pletsiukhova i Antonina Cybulka zdobyły złoty medal,a na najniższym stopniu podium stanęły Hanna Niczyporuk i  Aleksandra Wilczewska.

Festiwal kończył turniej Elity, w której zawodnik SKB Adam Szolc zdobył złoty medal w grze podwójnej mężczyzn, w duecie z Tymoteuszem Malikiem.