24.11.2019

Badminton. Trzy złota suwalczan na Grand Prix Polski Elity, Juniorów i Młodzików

Z turnieju Grand Prix suwalscy badmintoniści wracają z trzema złotym i medalami. Wywalczyli je Michał Sobolewski w grze pojedynczej Elity oraz 17-letnia Anastazja Chomicz, najlepsza w singlu do lat 19 i w grze podwójnej juniorek w duecie z z Pauliną Hankiewicz (ABRM Warszawa).

JAK GRALI NASI ZAWODNICY podczas GRAND PRIX POLSKI:

Gra pojedyncza mężczyzn (Elita):

W finale Michał Sobolewski  pokonał  Michała Kikosickiego (AZSUM Łódź) 21-13 21-16.

Pozostałe rezultaty Michała Sobolewskiego

Michał Sobolewski - Piotr Gajda (KS Chojnik Jelenia Góra) 21-16 21-14; Michał Kaźmierczak - Michał Sobolewski 15-21 11-21; Michał Sobolewski - Kamil Zawada 21-16 21-19; Michał Sobolewski - Kacper Zychowicz 21-4 21-9; Michał Sobolewski- Wojciech Sajdok 21-12 15-21 21-9


Debel Mężczyzn  ELITA

Partnerem Michała Sobolewskiego był Naestor Gabrysiak z UKS Kometa Sianów w końcowej klasyfikacji uplasowali się na szóstym miejscu.

WYNIKI:

Mecz o szóste miejsce:Damian Jaśkowiak/Bartosz Szukała - Nestor Gabrysiak/Michał Sobolewski 21-14 21-15

Pozostałe rezultaty tej pary:Nestor Gabrysiak/Michał Sobolewski - Franciszek Kamiński Kacper Zychowicz21-15 21-17Bartosz Frontczak/Adrian Jaśkowiak - Nestor Gabrysiak/Michał Sobolewski  6-21 17-21Nestor Gabrysiak/Michał Sobolewski - Mateusz Pietruszka/Michał Walentek 19-21 21-18 20-22Rafał Hawel/Wojciech Sajdok - Nestor Gabrysiak/Michał Sobolewski 21-12 21-18

W kategorii Junior BS U 19 miejsce 14. zajął  Maksim Ovchinnikow, a  15. Grzegorz Hołub.

Tak grali nasi zawodnicy:

Adam Bogacz - Maksim Ovchinnikov (SKB Suwałki) 21-18 13-21 22-20; Adam Bibik - Maksim Ovchinnikov 21-23 18-21; Jakub Nawrocki - Maksim Ovchinnikov  21-17 11-21 17-21; mecz o miejsce 13-14 Michał Kosztyło - Maksim Ovchinnikov 21-15 21-19'

Grzegorz Hołub - Mateusz Piasecki 21-10 21-14; Grzegorz Hołub - Łukasz Pyrchla 26-24 21-10; Grzegorz Hołub - Michał Kosztyło 6-21 8-21; Grzegorz Hołub - Adam Bibik 11-21 11-21

DEBEL JUNIOR (BD U19)

Suwalczanie Grzegorz Hołub/Maksim Ovchinnikov zagrali o miejsce 7-8.Grzegorz Hołub/Maksim Ovchinnikov - Jakub Smolak/Bartłomiej Woźniak 21-18 17-21 21-23

Pozostałe rezultaty w tej kategorii:Grzegorz Hołub/Maksim Ovchinnikov - Jakub Gałązka/Bartosz Grochowski 13-21 13-21; Patryk Kordek/Maciej Matusz - Grzegorz Hołub/Maksim Ovchinnikov 21-11 21-18; Grzegorz Hołub/Maksim Ovchinnikov - Michał Kosztyło/Hubert Zaniewski 14-21 19-21; Grzegorz Hołub/Maksim Ovchinnikov - Jakub Górski/Mateusz Piasecki 

DZIEWCZĘTA (BS U19)


Finał gra poj. pań kat. BS U19. Anastasiya Khomich(SKB Suwałki) - Aleksandra Pająk  21-14 21-9

Pozostałe wyniki naszej zawodniczki: Monika Kania - Anastasiya Khomich 7-21 6-21; Aleksandra Radziszewska - Anastasiya Khomich 17-21 14-21; Wiktoria Szymkowiak - Anastasiya Khomich 7-21 10-21

GRA PODWÓJNA PAŃ  (GD U19) Złoto dla Anastazji Khomich i jej partnerki z kortu - Pauliny Hankiewicz.

FINAŁ: Paulina Hankiewicz(ABRM Warszawa)/Anastasiya Khomich (SKB Suwałki) - Dominika Chojnacka/Marcelina Franczuk 21-14 21-13

Pozostałe wyniki  debla U19: Mariola Jurusik/Marta Tomaszewska - Paulina Hankiewicz/Anastasiya Khomich  3-21 3-21; Paulina Hankiewicz/Anastasiya Khomich - Julia Pławecka/Daria Zimnol 21-11 11-21 21-13; Stanisława Gruszczyńska/Monika Kania - Paulina Hankiewicz/Anastasiya Khomich 9-21 6-21


GRA POJEDYNCZA MŁODZIK (GS U15)

Veronika Stankevich (SKB Suwałki) zagrała w Grand Prix Polski o miejsce 13-16:Veranika Stankevich (SKB Suwałki)  - Oliwia Małecka 21-8 21-16; Veranika Stankevich - Victoria Wojciechowicz 21-7 21-12; Veranika Stankevich - Maria Junczewska 21-17 21-15; Oliwia Niedźwiedzka (SKB Suwałki) - Maja Karwowska 16-21 12-21; Veranika Stankevich - Weronika Aleksandrowicz - 21-5 21-18

GRA PODWÓJNA DZIEWCZĄT MŁODZIK (GD U15)

Czwarte miejsce  w rywalizacji przypadło parze z Suwałk: Natalia Lenczewska/Oliwia Niedźwiedzka.Mecz o trzecie miejsce:Natalia Lenczewska/Oliwia Niedźwiedzka - Anna Kotlarska/Nikola Nowińska  9-21 13-21

Pozostałe mecze:Emilia Jochacy/Karolina Kostyra - Natalia Lenczewska/Oliwia Niedźwiedzka 14-21 11-21; Natalia Lenczewska/Oliwia Niedźwiedzka - Maja Karwowska/Emilia Skrzek  21-13 14-21 21-15; Marta Styczyńska/Aleksandra Węsławowicz - Natalia Lenczewska/Oliwia Niedźwiedzka  21-8 21-9


Suwalczanki zagrały także o 9 miejsce:Viktoriya Pletsiukhova/Veranika Stankevich  (SKB Suwałki) - Klaudia Adamus/Paulina Adamus 23-21 21-18.

Pozostałe rezultaty suwalskiej pary:Aleksandra Jacoń/Martyna Tatarek - Viktoriya Pletsiukhova/Veranika Stankevich (SKB Suwałki)  10-21 10-21; Julia Godlejewska/Zofia Redzimska - Viktoriya Pletsiukhova/Veranika Stankevich  8-21 5-21; Zuzanna Dul/Wiktoria Gabrel - Viktoriya Pletsiukhova/Veranika Stankevich  10-21 9-21

Gra pojedyncza chłopców (BS U15)

Suwalczanin Dominik Ułanowicz zagrał  o miejsce 12-15: Dominik Ułanowicz - Artur Pruszkowski  21-14 22-20; Dominik Ułanowicz - Oskar Szewczuk 21-17 13-21 21-19

Pozostałe rezultaty Dominika:Dominik Ułanowicz (SKB Suwałki) - Jacob Toczek  21-19 11-21 15-21; Dominik Ułanowicz - Jan Wilczak  8-21 12-21; Dominik Ułanowicz - Mikołaj Kraft  17-21 14-21

GRA PODWÓJNA CHŁOPCÓW (BD U15)

Suwalczanie zagrali o miejsce 5-6.Mikołaj Bobowicz/Mateusz Derda (SKB Suwałki) - Krzysztof Bibik/Karol Krzych  14-21 19-21

Pozostałe wyniki tej pary: Oskar Szewczuk/Łukasz Woźniak - Mikołaj Bobowicz/Mateusz Derda (SKB Suwałki)  13-21 21-16 19-21; Mikołaj Bobowicz/Mateusz Derda - Maksymilian Krogulski/Artur Pruszkowski  9-21 5-21; Arkadiusz Dydyński/Aleksander Mitroszewski - Mikołaj Bobowicz/Mateusz Derda  21-11 23-21

XD 15

Mecz o miejsce 11-12 Dominik Ułanowicz/Natalia Lenczewska - Bartłomiej Butkus/Nikola Nowińska  22-20 10-21 17-21

Inne rezultaty naszej pary: Dominik Ułanowicz/Natalia Lenczewska (SKB Suwałki) - Gustaw Karzel/Ewa Dukała  21-12 21-9; Dominik 

Źródło:  SKB Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.01.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.63% 4.4871 4.5777
USD 0.07% 4.0963 4.1791
GBP 0.30% 5.0822 5.1848
CHF 0.75% 4.2445 4.3303
01.04.2020

Praca na obwodnicy

Dodaj nowe ogoszenie