20.09.2020

Badminton. Złoto debla Wacha/Łogosz, srebro Świerczyńskiego, brąz Khomich na IMP 2020

Ze zmiennym szczęście w niedzielnych finałach rozgrywanych w Białymstoku Indywidualnych Mistrzostw Polski Elity w badmintonie wystąpili dwaj zawodnicy SKB Suwałki. W grze pojedynczej Mateusz Świerczyński musi zadowolić się srebrnym medalem, a deblu Michał Łogosz z Przemysławem Wachą z Technika Głubczyce (na fot.) stanęli na najwyższym stopniu podium.

Medalowy dorobek SKB uzupełnia brąz w singlu wywalczony przez Anastazję Chomicz (Khomich). GRATULUJEMY!!!

Oto komplet wyników suwalczan:

Gra pojedyncza mężczyzn:

Mateusz Świerczyński:

I runda: Piotr Krajewski (ABRM Warszawa)  21:15, 21:6,

II runda: Adam Koc (WWL Badminton Club Marki)  21:1, 21:12

ćwierćfinał: Mikołaj Szymanowski (BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle)  21:15, 15:21, 21:12

Półfinał: Michał Walentek (BKS Kolejarz Częstochowa)  21:8, 21:12

Finał: Adrian Dziółko (UKS Hubal Białystok) 17:21, 12:21

 

Michał Sobolewski (5/8)

I runda: Michał Gomoła (KS Masovia Płock) 21:8, 21:14

II runda: Adrian Dziółko (Hubal Białystok)  17:21, 6:21

 

Gra pojedyncza kobiet: 

Anastasiya Khomich

I runda: Ida Wiśniewska (ABRM Warszawa) walkower dla Khomich

II runda: Gabriela Skórkowska (UKS Unia bIeruń) 23:21, 21:13

Ćwierćfinał: Dominika Guzik-Płuchowska (AZS AGH Kraków) 21:7, 21:7

Półfinał: Wiktoria Dąbczyńska (MKS Orlicz Suchedniów)  26:28, 19:21

 

Gra podwójna mężczyzn:

Przemysław Wacha (AZS UM Łódź)/Michał Łogosz (SKB) 

I runda: Franciszek Kamiński/Kacper Zychowicz(ABRM Warszawa) 21:8, 21:8

II runda: Krzysztof Jakowczuk(5/8, Hubal Białystok)/Michał Matysiak (KS Hubertus Zalesie Górne) 21:7, 21:7

Ćwierćfinał: Michał Sobolewski(2, SKB)/Adam Szolc(UKS Hubertus Zalesie Górne) 21:14, 21:15

Półfinał: Jacek Kołumbajew/Piotr Wasiluk (AZS UM Łódź) 23:21, 21:12

FINAŁ:  Adam Cwalina/Przemysław Szydłowski (ABRM Warszawa)  21:11, 21:17

 

Michał Sobolewski(2, SKB)/Adam Szolc(UKS Hubertus Zalesie Górne)

I runda: wolny los

II runda: Konrad Płoch(---)/Dominik Ziętek(UKS Kometa Sianów)  21:11, 21:16

Ćwierćfinał: Przemysław Wacha (AZS UM Łódź)/Michał Łogosz (SKB)  14:21, 15:21

 

Gra podwójna kobiet:

Anastasiya Khomich(5/8)/Karolina Szubert (SKB)

I runda: Dominika Gajda(UKS Kometa Sianów)/Julia Stankiewicz(UKS Hubal Białystok)  21:8, 21:2

Ćwierćfinał: Kornelia Marczak(1)/Dagmara Pękała(KS Plesbad Pszczyna) 21:23, 17:21

Monika Bieńkowska(SKB)/Dominika Guzik-Płochowska (AZS AGH Kraków)

I runda: Olga Miksza(3/4)/Magdalena Świerczyńska (ABRM Warszawa) 12:21, 15:21

 

Gra mieszana:

Mateusz Świerczyński/Karolina Szubert (SKB)

I runda: Maciej Ociepa(Czstochowska Akademia Badmintona)/Agnieszka Foryta (STB Energa Lubliniec) 17:21, 21:17, 19:21

Paweł Pietryja(UKS Plesbad Pszczyna)/Monika Bieńkowska(SKB)

I runda: Robert Cybulski(ABRM Warszawa)/Wiktoria Adamek(UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza) 7:21, 21:19, 11:21 

tm, fot.pzbad.pl

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.16.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4828 4.5734
USD 0.00% 3.7055 3.7803
GBP 0.00% 5.2084 5.3136
CHF 0.00% 4.0919 4.1745
Dodaj nowe ogoszenie