31.10.2014

Bitburger Open 2014 w półfinałach bez Polaków

W półfinałach rozgrywanego w niemieckim Saarbrucken, zaliczanego do Grand Prix Gold turnieju Bitburger Badminton Open 2014 zabraknie reprezentantów Polski. W ćwierćfinałach swoje mecze po 0:2 przegrali bowiem Adrian Dziółko (Hubal Białystok) w singlu oraz debel Adam Cwalina (SKB Litpol-Malow Suwałki)/Przemysław Wacha (Technik Głubczyce). Z puli nagród wynoszącej 120.000 USD Adrain Dziółko otrzyma 720 USD, a debel 870 USD do podziału. Ponadto nasi badmintoniści dopiszą po 3.850 pkt do rankingu światowego.

W walce o półfinał zawodnik Hubala Białystok pierwszego seta z zajmującym 47 miejsce w rankingu światowym Chińczykiem Chen Yuekun przegrał wysoko bo aż 9:21. W drugim walczył ale w końcówce musiał uznać wyższość rywala i zszedł z kortu pokonany 20:22.

Adamowi Cwalinie i Przmkowi Wasze, rozstawionym z „8”, nie udał się rewanż na turniejowej „4” Rosjanach  Vladimirze Ivanovie/Ivanie Sozonovie, za przegraną w kwietniu na ME 19:21, 21:13, 19:21. Tym razem Rosjanie wygrali 2:0. W pierwszym secie Polacy prowadzili m.in.13:7 i 18:15, ale przegrali seta 18:21. W drugim prowadzili 6:4, przegrywali 6:8, do 16:16 trwała skutecznie gonili Rosjan, ale ci zdołali odskoczyć na 20:17 i chociaż stracili dwa punkty (20:19), to wykorzystali pierwszą lotkę meczową wygrywając seta 21:19.

Wyniki Polaków:

gra pojedyncza mężczyzn

Adrian Dziółko (Hubal, 115. w rankingu światowym)

gra podwójna mężczyzn

Adam Cwalina/Przemysław Wacha (8., 28. r. św.)
1/16 Mathias Christiansen/David Daugard (Dania, 71. r. św.) 21:15, 21:17
1/8 Fabian Holzer/Mark Lamsfuss (Niemcy, 65. r. św.) 19:21, 21:17, 21:12
1/4 Vladimir Ivanov/Ivan Sozonov (4, Rosja, 20. r. św.) 18:21, 19:21

Łukasz Moreń/Wojciech Szkudlarczyk (31 r. św.)
1/16 Anders Skaarup Rasmussen/Kim Astrup Sorensen (5, Dania, 24. r. św.) 15:21, 20:22