23.03.2014

Cwalina i Wacha triumfatorami 40. Polish Open

Debel mężczyzn Adam Cwalina(SKB Litpol-Malow Suwałki)/Przemysław Wacha (Technik Głubczyce) wygrywa 40. Yonex Polish Open. GRATULUJEMY!!!
W warszawskiej Arenie Ursynów na drugim miejscu para mieszana Robert Mateusiak (Hubal Białystok)/Agnieszka Wojtkowska (Technik). Rywalami obu naszych par byli Rosjanie. Adam i Przemek wygrali, Robert i Agnieszka zrezygnowali z gry w II secie.

Faworytami finaÅ‚u debla mężczyzn byli rozstawieni z "1", klasyfikowani na 22 miejscu w rankingu Å›wiatowym, Adam Cwalina i PrzemysÅ‚aw Wacha. Ich rywale, Rosjanie Nikita Khakimov i  Vasily Kuznetsov, w Warszawie rozstawieni byli z "3", a w rankingu Å›wiatowym zajmowali 50 miejsce.
W pierszym secie wyrównana walka trwaÅ‚a tylko do stanu 6:5 dla Rosjan. Później, z każdÄ… lotkÄ… rosÅ‚a przewaga Adama i Przemka, aby ostatecznie siÄ™gnąć 11 punktów. Po 12 minutach gry set 21:10 dla pary suwalsko-gÅ‚ubczyckiej. Set II trwaÅ‚ pięć minut dÅ‚użej, a rywale zdobyli jeden punkt wiÄ™cej. W sumie w obu setach 42 punkty Polaków, 21 Rosjan. Faworyci nie zawiedli.

debel mężczyzn
Adam Cwalina/Przemysław Wacha (1) - Nikita Khakimov/Vasily Kuznetsov (3, Rosja)
I set: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5, 5:5, 5:6, 8:6, 8:7, 11:7, 11:8, 16:8, 16:9, 17:10, 21:10
II set: 0:1, 1:2, 4:2, 4:3, 7:3, 7:4, 8:5, 11:5, 11:6, 12:7, 14:8, 16:8, 16:10, 20:11, 21:11

gra mieszana
Robert Mateusiak/Agnieszka Wojtkowska (1) - Vitalij Durkin/Nina Vislova (2, Rosja) 15:21, 7:16 krecz Polaków