10.12.2020

Medale suwalskich badmintonistów na Grand Prix Polski [foto]

Za nami kolejne turnieje z udziałem suwalskich badmintonistów i kolejne sukcesy. Tym razem zawodnicy SKB Suwałki z zawodów w Imielinie i Bieruniu przywieźli 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy.

Podopieczni Jerzego Dołhana tym razem rywalizowali 4-6.12.2020 w Imielin Grand Prix Polski. Jak podają, organizatorzy w turnieju rywalizowało 294 zawodniczek i zawodników z całej Polski.Rywalizowano w kategorii młodzików U – 15 i juniorów młodszych U – 17 (Imielin) oraz w kategorii juniorów U – 19 i młodzików młodszych U – 13 (Bieruń).

Najlepiej spisały się suwalskie dziewczęta Ulyana Volskaya i Aleksandra Wilczewska, obie powiększyły swoje kolekcje o medal złoty i srebrny. Debliści przywiozą z Bierunia medal brązowy.T

To kolejne medale Ulyany z ogólnopolskich kortów. Złoto zdobyła w grze pojedynczej U19. W rywalizacji o najważniejsze trofeum pokonała Anastasię Kosenchuk (UKS Hubal Białystok) 21:12, 21:6 i Jessicę Orzechowicz (UKS Sokół Ropczyce) 21:8, 21:17.Srebro Ulyana zdobyła w grze mieszanej U19 wspólnie z partnerem Michałem Aleksandrowiczem. Suwalczanie w walce finałowej musieli uznać wyższość pary Mikołaj Wrzalik/Dominika Chojnacka (KS Badminton Kobierzyce/KS Chojnik Jelenia Góra), z którymi przegrali po trzysetowej, bardzo wyrównanej walce 21:16, 17:21, 16:21.

W kategorii U19 - zdobyliśmy jeszcze jeden medal - brązowy który w grze podwójnej odebrali Michał Aleksandrowicz/Mateusz Hołub. Nasi zawodnicy walkę o finał przegrali po emocjonującym, trzysetowym pojedynku 20:22, 21:13, 14:21 z późniejszymi triumfatorami w tej kategorii, parą Karol Budny/Mikołaj Wrzalik (BENINCA UKS Feniks K-K/KS Badminton Kobierzyce).

Pierwsze miejsce w kategorii U 13 Aleksandry Wilczewskiej.

Złoty medal Aleksandry Wilczewskiej w grze podwójnej dziewcząt U13, w której wystąpiła z  Kają Ziółkowską (UKS Wschodnia 12 Kielce). Ta, młoda suwalska badmintonistka, jak można sądzić po wynikach, pomalutku zapełnia półkę medalami i pucharami.

Drugi medal, tym razem srebrny, Aleksandra zdobyła w grze pojedynczej U13 po przegranej 9:21, 8:21 dopiero w finale z Olgą Szwarnowiecką (UKS Plesbad Pszczyna).

źródło: skbsuwalki