30.11.2020

Młodzi badmintoniści SKB rywalizowali w Bieruniu

Z udziałem zawodników z Polski, ale także z Czech i Ukrainy w Bieruniu obył się turniej SBL CUP GRAND Prix Juniorów i Młodzików (pula nagród 7.000 PLN), w którym startowali także zawodnicy SKB Suwałki

U 19 

W singlu juniorów przez eliminacje do „16” przebili się Mateusz Hołub i Maksim Ovchinnikov, ale w walce o ćwierćfinał musieli uznać wyższość rywali: Hołub  przegrał 14:21, 10:21 z Czechem Dominikiem Kopřivą, a Ovchinnikov po zwycięstwie 12:21, 21:16, 22:20 w 1/8 z Michałem Szczypką (BKB Set Mazanowice), w 1/4 przegrał 9:21, 15:21 z Adrianem Krawczykiem (ABRM Warszawa).   Na eliminacjach występy zakończyli Sebastian Lenczewski i Jan Filipowicz.  

W grze pojedynczej dziewcząt przez eliminacyjne sito do ćwierćfinałów przebiły się Oliwia Niedźwiedzka i Ulyana Volskaya. Oliwia w meczu o półfinał przegrała 16:21, 21:12, 17:21 z Julią Piwowar (BKB Set Maznowice). Ulyana zaś w ćwierćfinale pokonała 21:14 21:9 Zofię Tomczak (ABRM Warszawa), a w półfinale ograła 21:10, 21:18 pogromczynię Oliwii Julię Piwowar. W finale Volskaya uległa 5:21, 13:21 Ukraince Airinie Marushchak.    

Przez eliminacje nie przebiły się Natalia Lenczewska i Viktoriya Pletsiukhova. 

W deblu chłopców przez eliminacje przebili się Michał Aleksandrowicz/Mateusz Hołub, którzy pokonali pary: Michał Szczypka/Jakub Waloszek (Set Mazanowice) 25:23, 21:19 i Jakub Mikołajczak/Jakub Standar(PTS Puszczykowo) 21:7 21:11, ale w ćwierćfinale ulegli 21:18, 15:21, 17:21 parze Kacper Górniak/Piotr Heinke z Chojnika Jelenia Góra.

Eliminacji nie przebrnęli Maksim Ovchinnikov/Mihal Seliwanow(Ukraina) i Jan Filipowicz/Sebastian Lenczewski,  

W grze podwójnej dziewcząt  triumfowała para Airina Marushchak(Ukraina)/Ulyana Volskaya, która w eliminacjach pokonała pary Otylia Potkańska/Gabriela Sokołowska (3, Chojnik Jelenia Góra) 21:9, 21:7 i Anna Czuchra(Unia Bieruń)/Julia Piwowar(Set Mazanowice) 21:12, 21:18, a  półfinale ograła 21:11, 21:12 Dominikę Chojnacką(Chojnik Jelenia Góra)/Zofia Tomczyk(ABRM Warszawa) i w finale, po trzysetowej, niezwykle zaciętej walce, pokonały 22:20, 18:21, 21:17 Julię Pławecką/Darię Zimnol(UKS Plesbad Pszczyna).

Na rozgrywkach grupowych występy zakończyły deble Natalia Lenczewska/Oliwia Niedźwiedzka i Maja Janko(Technik Głubczyce)/Viktoriya Pletsiukhova  

W grze mieszanej Michał Aleksandrowicz i Ulyana Volskaya w ćwierćfinale przegrali 16:21, 10:21 z parą Mikołaj Wrzalik(KS Badminton Kobierzyce)/Dominika Chojnacka(KS Chojnik Jelenia Góra).Z grup nie zdołały awansować miksty Maksim Ovchinnikov/Victoriya Pletsiukhova, Jan Filipowicz/Natalia Lenczewska, Sebastian Lenczewski/Oliwia Niedźwiedzka i, co jest sporą niespodzianką rozstawieni z „5” Michał Aleksandrowicz/Ulyana Volskaya.  

U  15

W grze pojedynczej chłopców w 2. rundzie z turniejem pożegnali się Jan Szeszko i Mikołaj Bobowicz, a najdalej, bo do 3 rundy dotarli Mateusz Derda i Dominik Ułanowicz .

W singlu dziewcząt dopiero w półfinale wyższość późniejszej triumfatorki Kingi Stokfisz (Unia Bieruń) musiała uznać Veranika Stankevich. 

Na grupie  udział w turnieju zakończyły Michalina Jaśkiewicz, Aleksandra Wilczewska i Wiktoria Banaszewska.

W deblu chłopców przez rozgrywki grupowe przebili się Mikołaj Bobowicz i Jan szeszko, którzy w 1/8 mieli wolny los, ale w 1/4 musieli uznać wyższość (22:24, 8:21) pary Kamil Markus(Korona Pabianice)/ Damian Zimnol(Plesbad Pszczyna) 

Na grupie występy zakończyli: Mateusz Derda/Dominik Ułanowicz.

W deblu dziewcząt z grupy do ósemki przebiły się Wiktoria Banaszewska/Michalina Jaśkiewicz, Veronika Stankevich(SKB)/Natalia Witkowska(Plesbad Pszczyna) i Aleksandra Wilczewska(SKB)/Kaja Ziółkowska (UKS Wschodnia 12 Kielce), ale nie zdołały awansować do półfinałów. Ola i Kaja przegrały z późniejszymi triumfatorkami Kinga Stokfisz(Unia Bieruń)/Julia Wójcik(Beninka UKS Feniks K-K).

W grze mieszanej na 1/8 występ zakończyli Dominik Ułanowicz/Veronika Stankevich (przegrali z późniejszymi triumfatorami Michałem Melaniukiem i Kigą Stokfisz), Jan Szeszko/Aleksandra Wilczewska.Na rywalizacji w grupach występy zakończyli Mateusz Derda/Michalina Jaśkiewicz i Mikołaj Bobowicz/Wiktoria Banaszewska. 

tm, fot. skbsuwalki.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
01.28.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.13% 4.5000 4.5910
USD 0.18% 3.7010 3.7758
GBP 0.30% 5.0794 5.1820
CHF 0.03% 4.1704 4.2546
28.01.2021

kotki

Dodaj nowe ogoszenie