27.08.2014

Moreń/Szkudlarczyk odpadli w II rundzie

W III rundzie rozgrywanych w stolica Danii Kopenhadze Li Ning BWF World Championships 2014 nie zobaczymy już reprezentantów Polski. Dziś w II rundzie odpadł suwalsko-głubczycki debel Łukasz Moreń/Wojciech Szkudlarczyk. Nasza para przegrała 1:2 (21:18, 14:21, 19:21) z rozstawionymi z "7" Malezyjczykami Thien How Hoon/Wee Kiong Tan.

Łukaszowi i Wojtkowki nie udało się zatem zrealizować celu, jakim był awans do 1/8. Odpadli, ale po trwającej 59 minut walce.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęli Malezyjczycy, którzy prowadzili 3:0, 7:4. Polacy wyciągnęli na 7:7, ale cieszyli się krótko, bowiem Azjaci ponownie uzyskali przewagę 11:8 i 12:10. W tym momencie nastąpił okres bardzo dobrej, skutecznej gry reprezentantów Polski. Łukasz i Wojtek nie tylko odrobili straty, ale objęli prowadzenie 15:12 i 17:14. Zryw Malezyjczyków przyniósł im prowadzenie 18:17, ale było to wszystko na co w tym secie pozwolili biało-czerwoni. Cztery punkty z rzędu dla naszego debla i set wygrany 21:18.

Set drugi w zasadzie bez historii. Od stanu 2:2 Azjaci odskoczyli na 7:2 i chociaż nasi badmintoniści starli się, to jedynie udawało się na krótko zmniejszyć przewagę rywali (11:9, 12:10). Set ostatecznie 21:14 dla reprezentantów Malezji, 9. pary w światowym rankingu.

W secie trzecim od początku, aż do stanu 14:12, prowadzili Polacy. Azjaci wyciągnęli na 15:14, a po chwili na 17:15. Zryw biało-czerwonych dal im jeszcze prowadzenie 18:17, ale trzy kolejne punkty dla rywali i to oni mieli pierwszą lotkę setową i meczową. Tę nasi obronili, ale przy drugiej byli już bezradni. Set 21:19 dla reprezentantów Malezji i mecz 2:1 dla nich.  Azjaci grają dalej, a nasz debel wraca do kraju.

Dodajmy, że w poniedziałek, w I rundzie, udział w mistrzostwach zakończyli Michał Rogalski w singlu i mikst Robert Mateusiak/Agnieszka Wojtkowska.