03.11.2019

Na inaugurację ekstraligi SKB Litpol Malow zrobił swoje

W I rundzie Lotto Ekstraligi Badmintona w gronie czterech drużyn, które odniosły komplet zwycięstw jest m.in. 17. krotny Mistrz Polski i aktualny wicemistrz SKB Litpol-Malow Suwałki.

Suwalczanie w dwóch meczach przegrali dwa pojedynki z 14 rozegranych. 

- Nasi zawodnicy zrobili to co powinni – występ suwalczan podsumował Jerzy Szleszyński, prezes SKB Litpol-Malow. -  Szkoda przegranego miksta w meczu z OSSM-SMS Białystok, ale po naszej stronie po raz pierwszy zagrała para Przemek Szydłowski z Kamilą Augustyn, a  po stronie rywali zgrana para reprezentantów Polski Robert Cybulski/Wiktoria Adamek. Po meczu Przemek zapewnił, że w następnym pojedynku już porażki nie będzie. Warto też pamiętać, że sezon 2019/20 rozpoczęliśmy w odmłodzonym składzie z nastolatkami Ulianą Wolską, Karoliną Szubert i Przemkiem Szydłowskim oraz mająca za sobą debiut w ekstraklasie w poprzednim sezonie, także nastoletnią, Białorusinką Anastazją Chomicz.     

SKB Litpol Malow - Sportowa Politechnika Gdańsk  7 : 0

Michał SOBOLEWSKI - Jakub GAŁĄZKA 15-5 15-4;

Mateusz ŚWIERCZYŃSKI - Bartosz GROCHOWSKI 15-7 15-11;

Anastasiya KHOMICH - Marcelina FRANCZUK 15-3 15-7;

Ulyana VOLSKAYA - Emila KORPUS 15-9 15-4;

Łukasz MOREŃ/Przemysław SZYDŁOWSKI - Jakub GAŁĄZKA/Michał SUSKI 15-9 15-10;

Anastasiya KHOMICH/Karolina SZUBERT - Emila KORPUS/Aleksandra PAPRZYCKA 15-11 15-12;

Kamila AUGUSTYN/Przemysław SZYDŁOWSKI - Marcelina FRANCZUK/Jerzy SZAŁAPSKI 15-3 15-6.

SKB Litpol Malow - OSSM-SMS Białystok  5 : 2

 

Michał SOBOLEWSKI - Robert CYBULSKI 8-15 6-15;

Mateusz ŚWIERCZYŃSKI - Szymon MACIĄG 15-5 15-7;

Anastasiya KHOMICH - Anna DUDA 15-8 15-8;

Kamila AUGUSTYN - Aleksandra RADZISZEWSKA 15-10 15-6;

Łukasz MOREŃ/Przemysław SZYDŁOWSKI - Konrad PŁOCH/Dominik ZIĘTEK 15-13 15-6;

Anastasiya KHOMICH/Karolina SZUBERT - Wiktoria ADAMEK/Aleksandra GOSZCZYŃSKA 15-12 15-13;

Przemysław SZYDŁOWSKI/Kamila AUGUSTYN - Robert CYBULSKI/Wiktoria ADAMEK 15-13 10-15 13-15.

 

OSSM-SMS Białystok - Sportowa Politechnika Gdańsk  6 : 1 

 

Pozostałe wyniki i terminarz rozgrywek Ekstraligi w sezonie 2019/2020

I RUNDA 2-3.11.19

1. Kraków:

AZSAGH Kraków - UKS Unia Bieruń  6:1

UKS Plesbad Pszczyna - Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle  5:2

UKS Plesbad Pszczyna - UKS Unia Bieruń  4:3

UKS Unia Bieruń  - Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle  5:2 

AZSAGH Kraków – UKS Plesbad Pszczyna  6:1

AZSAGH Kraków – Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle  7:0 

 

3. Poznań:

KS Chojnik Jelenia Góra - CT Arena HAWEL Academy  1:6

UKS Hubal Białystok - KS Chojnik Jelenia Góra  5:2

CT Arena HAWEL Academy - UKS Hubal Białystok  2:5

 

4. Warszawa:

ABRM Warszawa – MKS Stal Nowa Dęba  6:1

UKS Aktywna Piątka Przemyśl - AZS UM Łódź  2:5

UKS Aktywna Piątka Przemyśl - MKS Stal Nowa Dęba  6:1

3.11.

ABRM Warszawa – UKS Aktywna Piątka Przemyśl  6:1

AZS UM Łódź - MKS Stal Nowa Dęba  7:0

Tabela po I rundzie: 

Points

Played

Won

Draw

Lost

Matches

Games

Points

1

AZSAGH Kraków

9

3

3

0

0

19

-

2

39

-

8

681

-

473

2

ABRM Warszawa

9

3

3

0

0

18

-

3

37

-

10

663

-

450

3

SKB LITPOL-MALOW Suwałki

6

2

2

0

0

12

-

2

25

-

4

412

-

262

4

UKS Hubal Białystok

6

2

2

0

0

10

-

4

23

-

12

491

-

389

5

KU AZS UM Łódź

6

3

2

0

1

13

-

8

30

-

18

637

-

516

6

UKS Plesbad Pszczyna

5

3

2

0

1

10

-

11

23

-

22

544

-

557

7

UKS Unia Bieruń

4

3

1

0

2

9

-

12

21

-

27

583

-

619

8

CT Arena HAWEL Academy

3

2

1

0

1

8

-

6

18

-

15

419

-

403

9

OSSM-SMS Białystok

3

2

1

0

1

8

-

6

16

-

14

375

-

347

10

UKS Aktywna Piątka Przemyśl

3

3

1

0

2

9

-

12

20

-

27

543

-

579

11

KS Chojnik Jelenia Góra

0

2

0

0

2

3

-

11

9

-

23

334

-

452

12

Sportowa Politechnika Gdańsk

0

2

0

0

2

1

-

13

3

-

26

246

-

424

13

BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

0

3

0

0

3

4

-

17

10

-

36

493

-

652

14

MKS Stal Nowa Dęba

0

3

0

0

3

2

-

19

6

-

38

334

-

632

 II RUNDA 7-8.12.19

1. Kędzierzyn-Koźle:

Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

SKB Suwałki

KS Chojnik Jelenia Góra

UKS Aktywna Piątka Przemyśl

2. Białystok:

OSSM-SMS Białystok

UKS Plesbad Pszczyna

KU AZS UM Łódź

UKS Hubal Białystok

3. Poznań:

Sportowa Politechnika Gdańsk

MKS Stal Nowa Dęba

AZSAGH Kraków

4. Warszawa:

ABRM Warszawa

CT Arena HAWEL Academy

UKS Unia Bieruń

 

III RUNDA 25-26.01.2020

1. Nowa Dęba:

MKS Stal Nowa Dęba

UKS Hubal Białystok

Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

2. Bieruń:

UKS Unia Bieruń

SKB Suwałki

KU AZS UM Łódź

3. Poznań:

CT Arena HAWEL Academy

OSSM-SMS Białystok

UKS Aktywna Piątka Przemyśl

AZSAGH Kraków

4. Warszawa:

ABRM Warszawa

KS Chojnik Jelenia Góra

Sportowa Politechnika Gdańsk

UKS Plesbad

 

IV RUNDA 22-23.02.20

1. Łódź

KU AZS UM Łódź

AZSAGH Kraków

KS Chojnik Jelenia Góra

2. Białystok:

UKS Hubal Białystok

UKS Unia Bieruń

UKS Aktywna Piątka Przemyśl

Sportowa Politechnika Gdańsk

3. Poznań:

CT Arena HAWEL Academy

SKB Suwałki

MKS Stal Nowa Dęba

UKS Plesbad Pszczyna

4. Warszawa:

ABRM Warszawa

Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

OSSM-SMS Białystok

 

V RUNDA  7-8.03.20

1. Przemyśl:

UKS Aktywna Piątka Przemyśl

UKS Plesbad Pszczyna

2. Suwałki:

SKB Suwałki

UKS Hubal Białystok

ABRM Warszawa

AZSAGH Kraków

3. Poznań:

CT Arena HAWEL Academy

KU AZS UM Łódź

Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

Sportowa Politechnika Gdańsk

4. Białystok:

OSSM-SMS Białystok

UKS Unia Bieruń

KS Chojnik Jelenia Góra

MKS Stal Nowa Dęba

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.03.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.49% 4.4228 4.5122
USD 0.21% 3.9352 4.0148
GBP 1.23% 4.8898 4.9886
CHF 0.49% 4.1546 4.2386
02.07.2020

Pokój w Warszawie

Dodaj nowe ogoszenie