12.03.2014

Pierwsza runda za trudna dla debli

Już w 1/16 rozgrywanego w Bazylei turnieju Swiss Open, zaliczanego go Grand Prix Gold, występy zakończyli suwalsko-głubczyckie debel Adam Cwalina/Przemysław Wacha oraz Łukasz Moreń/ Wojciech Szkudlarczyk. Na tym samym etapie odpadł singlista Hubala Białystok Michał Rogalski, ale dla niego była to druga runda. Dalej grają Sashina Venus Waran (Francja, SKB Litpol-Malow) i mikst Robert Mateusiak (Hubal)/Agnieszka Wojtkowska (Technik Głubczyce).

Przykrą niespodziankę sprawili notowani na 20 miejscu w rankingu światowym Adam Cwalina/Przemysłw Wacha, którzy przegrali gładko z zajmującą 27 lokatę parą holenderską Ruud Bosch/Koen Ridder. Mecz trwał tylko 25 minut. W pierwszym secie nasza para prowadizła nawet 12:7. Holendrzy doprowadzili szybko do remisu 12:12. Zryw Polaków dał im jeszcze jednopunktową przewagę 14:13, ale było to w zasadzie wszystko na co pozwolili im rywale. Debel z Kraju Tulipanów objął prowadzenie 17:13, nasi zbliżyli się na 17:16 i na tym stanęli. Kolejne cztery punkty dla rywali biało-czerwonych i ich zwycięstwo w secie 21:16. O tym co stało się w drugim secie świadczy zapis (na pierwszym miejscu Polacy): 0:6, 1:9, 3:15, 6:16, 6:21. To drugi, po All England, z rzędu turniej przegrany przez Adama i Przemka w I rundzie.

Dla Łukasza Morenia i Wojciecha Szkudlarczyka (26 miejsce w rankingu) mecz z deblem z Danii Anders Skaarup Rasmussen/Kim Astrup Sorensen (25 w rankingu) był drugim z tymi rywalami w karierze. Przed rokiem (09.03.13 w Belgii) nasi przegrali 1:2 (21:18, 20:22, 18:21). Teraz nie mieli nic do powiedzenia i ulegli 0:2. Tylko w drugim secie, do stanu 10:9 dla Duńczyków można było mieć nadzieję na wyrównaną walkę. Niestety, rywale odskoczyli naszym na 16:9 i było po meczu. Pierwszy set 21:13, drugi 21:15 dla Duńczyków i oba nasze deble mogą pakować walizki i wracać do domów.

W drugiej rundzie (w I wygrał walkowerem) z wyżej notowanym Finem, przegrał też Michał Rogalski.

Świetny start zanotowała grająca w SKB Litpo-Malow Malezyjka z francuskim paszportem, Sashina Venus Waran, która w drugim secie rozbiła wręcz Dunkę Annę Thea Madsen wygrywając 21:4.

Dobrze turniej rozpoczęła turniej para mieszana Robert Mateusiak/Agnieszka Wojtkowska (40 miejsce w rankingu), która pokonała Hindusów Tarun Kona/Ashwini Ponnappa (35 w rankingu). Mecz trwał aż 43 minuty i zakończył się zwycięstwem Polaków w trzech setach: 21:10, 16:21, 21:13. Teraz czeka ich jednak ciężka przeprawa z Indonezyjską parą Praveen Jordan/Debby Susanto, która zajmuje ...184 miejsce w światowym rankingu. Ten wydawałoby się "kopciuszek" odprawił z kwitkiem (2:1) rozstawionych z 7, a klasyfikowanych na 15 miejscu na świecie swoich rodaków Riky Widianto/Puspita Richi Dili.