08.12.2019

SKB Litpol-Malow liderem LOTTO Ekstraligi badmintona.

W sobotę i niedzielę w Kędzierzynie-Koźlu, Białymstoku, Warszawie i Nowej Dębie rozegrane zostaną turnieje 2. rundy ekstraklasy badmintona. Drużyna SKB Litpol-Malow w Kędzierzynie-Koźlu wygrała po 7:0 z gospodarzami oraz ekipami z Przemyśla i Jeleniej Góry i objęła prowadzenie w tabeli Lotto Ekstraligi.

- Jechaliśmy po trzy zwycięstwa do zera i plan ten został zrealizowany – podsumowuje rundę Jerzy Dołhan, trener SKB Litpol-Malow. – W 21 pojedynkach oddaliśmy rywalom tylko trzy sety i to mówi wszystko. Dzięki lepszemu stosunkowi setów wyprzedziliśmy w tabeli Akademię Badmintona Roberta Mateusiaka. Nie ukrywam, że naszym celem jest odzyskanie dla Suwałk tytułu Drużynowego Mistrza Polski. Dwa kroki w tym kierunku zrobiliśmy, kolejne w styczniu, lutym i marcu 2020 roku. 

Wyniki 2. rundy Lotto Ekstraligi badmintona:

Kędzierzyn-Koźle 7. 12.19

BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle - SKB LITPOL-MALOW Suwałki  0 : 7

Michał Kaźmierczak – Michał Sobolewski  15:12, 10:15, 13:15

Mikołaj Szymanowski – Mateusz Świerczyński  8:15,  7:15

Zuzanna Jankowska – Anastasiya Khomich  10:15, 4:15   

Dominika Gajda – Kamila Augustyn  13:15, 7:15

Karol Budny/ Mikołaj Szymanowski – Przemysław Szydłowski/Michał Łogosz  10:15, 6:15

Jukia Dzialuk/Julia Prokopczuk – Kamila Augustyn/Monika Bieńkowska  10:15, 9:15

 

SKB LITPOL-MALOW Suwałki - KS Chojnik Jelenia Góra  7 : 0

Michał Sobolewski – Jędrzej Nowak  15:8, 15:8

Mateusz Świerczyński – Paweł Onyśko  15:8, 15:5 

Anastasiya Khomich – Gabriela Sokołowska 15:6, 15:4

Kamila Augstyn – Dominika Chojnacka  15:7, 15:6

Przemysław Szydłowski/Michał Łogosz – Paweł Gajda/Paweł Onyśko  15:6, 15:5 

Monika Bieńkowska/Karolina Szubert – Beta Korkuś/Gabriela Sokołowska  15:3,  15:2

Przemysław Szydłowski/ Anastasiya Khomich – Piotr Gajda/ Dominika Chojnacka  15:4, 15:6

 

SKB LITPOL-MALOW Suwałki - UKS Aktywna Piątka Przemyśl  7 : 0

Michał Sobolewski – Sergey Garist  15:12, 15:11

Mateusz Świerczyński – Michał Matysiak  15:11, 15:11

Anastasiya Khomich – Agnes Korosi  15:12, 15:11

Kamila Augustyn – Aleksandra Białek  15:8, 15:9

Przemysław Szydłowski/Michał Łogosz – Patryk Kordek/ Maciej Matusz  15:8, 15:6

Anastasiya Khomich/Karolina Szubert  – Aleksandra Białek/Katarzyna Kutacha  15:11, 14:15, 15:10

Michał Łogosz/Kamila Augustyn – Sergey Garist/Agnes Korosi  15:7, 7:15, 15:6 

 

 

UKS Aktywna Piątka Przemyśl - KS Chojnik Jelenia Góra  5 : 2

BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle - UKS Aktywna Piątka Przemyśl  3 : 4

BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle - KS Chojnik Jelenia Góra  5 : 2

 

                                   Pozostałe mecze

Białystok

OSSM-SMS Białystok - UKS Plesbad Pszczyna  7 : 0

UKS Hubal Białystok - KU AZS UM Łódź  5 : 2

UKS Hubal Białystok - OSSM-SMS Białystok  4 : 3

KU AZS UM Łódź - UKS Plesbad Pszczyna   6 : 1

OSSM-SMS Białystok - KU AZS UM Łódź  3 : 4

UKS Hubal Białystok - UKS Plesbad Pszczyna  6 : 1        

 

Warszawa

ABRM Warszawa - UKS Unia Bieruń    5 : 2

UKS Unia Bieruń - CT Arena HAWEL Academy  3 : 4

ABRM Warszawa - CT Arena HAWEL Academy  7 : 0

 

Nowa Dęba

MKS Stal Nowa Dęba – AZS AGH Kraków  1 : 6

AZS AGH Kraków - Sportowa Politechnika Gdańsk   4 : 3

MKS Stal Nowa Dęba - Sportowa Politechnika Gdańsk  3 : 4

 

Tabela po II rundzie: 

m-ce

 klub

pkt.

mecze

sety

gemy

małe pkt. 

   1.

 SKB Litpol-Malow Suwałki

  15 

   5

 33:2

 67:8

 1087:662

   2.

 ABRM W-wa

  15

   5

 30:5

 62:15 

 1096:743

   3.

 AZS AGH Kraków

  14

   5

 29:6

 62:18

 1136:853

   4.

 UKS Hubal Białystok

  14

   5

 25:10

 56:28

 1158:907

   5.

 KU AZS UM Łódź

  11

   6

 25:17

 59:39

 1269:1115

   6.

 OSSM-SMS Białystok

    8

   5

 21:14

 45:35 

 1010:853

   7.

 UKS Aktywna Piątka Przemyśl

    8

   6

 18:24

 42:54

 1153:1171 

   8.

 CT Arena Hawel Academy

    5

   4

 12:16

 28:35

   752:814

   9.

 UKS Unia Bieruń

    5

   5

 14:21

 31:47

   922:1020 

 10.

 UKS Plesbad Pszczyna

    5

   6

 12:30

 30:62

 1013:1237

 11.

 BENINCA UKS Feniks K-K

    4

   6

 12:30

 32:66

 1122:1329

 12.

 Sportowa Politechnika Gdańsk 

    3

   4

   8:20

 20:44

   701:861

 13.

 MKS Stal Nowa Dęba

    1

   5

   6:29

 17:61

   716:1107

 14.

 KS Chojnik Jelenia Góra

    0

   5

   7:28 

 19:58

   737:1100

 

Trzecia runda rozegrana zostanie w dniach 25-26.01.2020, a SKB Litpol-Malow zagra w Bieruniu z gospodarzami UKS Unią oraz KU AZS UM Łódź (oba mecze 25.01.20).

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
08.05.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.31% 4.3594 4.4474
USD 0.32% 3.7183 3.7935
GBP 0.36% 4.8367 4.9345
CHF 0.16% 4.0524 4.1342
05.08.2020

ELEKTRYK

Dodaj nowe ogoszenie