23.11.2022

SKB Litpol-Malow zbroi się na Lotto Ekstraligę Badmintona. Teraz Francuz, wiosną dojdzie Kanadyjka

Notowany na 57. miejscu światowego rankingu singlistów Francuz Lucas Claerbout znajdzie się w składzie suwalskiej drużyny na zaplanowane na najbliższą sobotę mecze drugiej rundy Lotto Ekstraligi w Kobierzycach.

Na inaugurację sezonu, w Suwałkach broniąca tytułu drużynowego mistrza Polski ekipa Jerzego Dołhana pokonała Benincę UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle 4:3 i rozgromiła CT Arenę Hawel Academy 7:0.   

Obok Kobierzyc, spotkania 12-zespołowej ekstraklasy rozgrywane będą w ten weekend także w Białymstoku i Kędzierzynie- Koźlu. W sobotę o 10:00 SKB Litpol-Malow zmierzy się z KS Kobierzyce, a o 13:00 zagra z Unia Bieruń.      

 - Jedziemy do Kobierzyc po raz pierwszy w historii badmintonowej ekstraklasy - mówi trener SKB Jerzy Dołhan.  - Naszym celem jest zdobycie w obu meczach kompletu punktów. Wszyscy zawodnicy są dobrze przygotowani i gotowi do gry na swoim najwyższym poziomie - dodaje Jerzy Dołhan.

W składzie SKB Litpol-Malow na 2. kolejkę Lotto Ekstraligi znaleźli się: Kamila Augustyn, Aleksandra Goszczyńska, wracająca na korty po długotrwałej kontuzji Anastazja Chomicz, Oliwia Niedźwiedzka, Karolina Szubert, Uliana Wolska, Danilo Bosniuk, odzyskujący zdrowie i formę po kilkumiesięcznej przerwie Robert Cybulski, Emil Holst, Michał Łogosz, Michał Sobolewski, Mateusz Świerczyński, Adam Szolc, Przemysław Szydłowski i debiutant, Lucas Claerbout z Francji (na zdjęciu).

- Zamierzamy po raz kolejny zwyciężyć w rozgrywkach Lotto Ekstraligi – mówi Jerzy Szleszyński, prezes Suwalskiego Klubu Badmintona. – Żeby wygrać rywalizacje z Hubalem Białystok czy ABRM Warszawa, musimy wzmocnić zespół. Sięgnęliśmy po Lucasa Claerbout, który zajmuje 57. miejsce w rankingu światowym. Na wiosenne turnieju, w tym – mam nadzieje – finał play-off, zakontraktowaliśmy Kanadyjkę Michelle Li, 15. rakietę świata.  

Wojciech Drażba

Źródło: SKB Suwałki

Fot. BWF

Wszystkie wyniki Lotto Ekstraligi Badmintona można śledzić pod adresem: https://tiny.pl/wdtvl, na stronie internetowej klubu oraz w social mediach SKB Suwałki.
Transmisja na żywo będzie dostępna na kanale Lotto Ekstraligi Badmintona w Serwisie Youtube pod adresem: https://tiny.pl/wdtvz

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.20.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie