19.03.2014

Suwalscy badmintoniści w Polish Open

Kwalifikacjami singla mężczyzn z udziałem m.in. zawodnika SKB Litpol-Malow Suwałki Macieja Poulakowskiego w hali Arena Ursynów w Warszawie rozpoczyna się dziś turniej Polish Open 2014. Pierwszym rywalem suwalczanina będzie Szwed Douglas Lindman, a awans do turnieju głównego da wygranie trzech spotkań. Maciek zagra w turnieju głównym w grze mieszanej z koleżanką klubową Marią Taraszkiewicz.

- Maciek wraca do gry po przerwie spowodowanej kontuzją i jego forma jest wielką niewiadomą – mówi Jerzy Dołhan trener SKB Liptol-Malow Suwałk. – Nie znam rywala, z którym zagra w pierwszym meczu kwalifikacji, ale przebicie się do turnieju głównego będzie sukcesem Maćka. Jeśli chodzi o miksta to, moim zdaniem, czeska para, z którą grę w turnieju głównym rozpoczną Maciek i Marysia jest do ogrania. Awans do następnej rundy, w której mogliby trafić na rozstawionych z „4” Francuzów Gaetan Mittelheisser/Audrey Fontaine, leży w ich zasięgu, ale muszą wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności i, co nie mniej ważne, wytrzymać presję psychiczną związaną z występem w mocno obsadzonym turnieju.
 
Po niepowodzeniach w pierwszych w tym roku turniejach międzynarodowych z  zainteresowaniem śledzić będziemy występy suwalsko-głubczyckich debli Adam Cwalina/Przemysław Wacha i Łukasz Moreń/Wojciech Szkudlarczyk.
Obie pary do gry przystąpią od 1/8 (w pierwszej rundzie mają wolny los). W podobnej sytuacji jest białostocko-głubczycki mikst Robert Mateusiak/Agnieszka Wojtkowska. W I rundzie singla mężczyzn zawodnik Hubala Michał Rogalski zagra z Duńczykiem Rasmusem Fladbergiem.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.18.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie