14.09.2020

Sześć medali najmłodszych suwalskich badmintonistów

Z rozegranych w Ludwinowie Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików młodzi suwalscy badmintoniści wrócili z jednym medalem złotym, trzema srebrnymi i trzema brązowymi.

Najlepiej z suwalskiej ekipy w turnieju zagrały dziewczęta w grze podwójnej. Natalia Lenczewska/Oliwia Niedźwiedzka zdobyły, pierwsze miejsce w finale pokonały, 2:0 (21:10 i 21:4) debel Julia Chałupczak/Kamila Skorupska (UKS Kiko Zamość).

Drugi medal, tym razem srebrny, Oliwia Niedźwiedzka zdobyła w grze pojedynczej dziewcząt. W finale uległa 0:2 (16:21, 13:21) Julii Stankiewicz (UKS Hubal Białystok).

Kolejny medal srebrny, dla suwalskiego klubu zdobyli w grze mieszanej Dominik Ułanowicz/Natalia Lenczewska. Suwalczanie w finale musieli uznać wyższość zawodników UKS Hubal Białystok - Aleksander Mitroszewski/Julia Stankiewicz, nasi zawodnicy przegrali, ale po pięknej bardzo emocjonującej grze 0:2 (18:21, 19:21).

Także srebro i wicemistrzostwo turnieju dla suwalczan Mikołaja Bobowicza /Mateusza Derdy w grze podwójnej chłopców. W walce o prymat w tej kategorii przegrali z parą Damian Perkowski/Krzysztof Podkowiński (UKS Hubal Białystok).

Medale brązowe wśród suwalskich badmintonistów zdobyli Jan Szeszko i Dominik Ułanowicz - gra pojedyncza. W grze poj. dziewcząt kolejny brązowy medal do kolekcji SKB dorzuciła Michalina Jaśkiewicz. W grze mieszanej kolejny 3. medal brązowy dla SKB Suwałki zdobyli Jan Szeszko/Aleksandra Wilczewska.

Gratulujemy młodym, suwalskim badmintonistom i życzymy kolejnych sukcesów.