15.05.2021

W niedzielę finał Lotto Ekstraligi Badmintona. SKB Litpol-Malow Suwałki celuje w obronę tytułu

W tę niedzielę, 16 maja w podwarszawskim Józefosławiu cztery najlepsze po rundzie zasadniczej zespoły badmintonowej ekstraklasy stoczą walkę o medale 48. Drużynowych Mistrzostw Polski.

W ropoczynających się o godz. 10.00 półfinałach lider i obrońca tytułu, SKB Litpol-Malow Suwałk zmierzy się z ekipą ABRM Warszawa, która zajęła 4. miejsce w tabeli. W meczu drużyn z miejsc 2-3. rywalizować będą KU AZS Łódź i Hubal Białystok.

Zwycięzcy tych spotkań o godz. 15.00 rozpoczną walkę o złoty medal, a przegrani zagrają o brąz.

Mecze składają się z siedmiu konkurencji: dwóch gier pojedynczych kobiet oraz dwóch mężczyzn,  po jednej grze podwójnej kobiet i mężczyzn i gry mieszanej. Dany zawodnik może wystapić w maksimum dwóch konkurencjach.

- Powinniśmy pewnie pokonać ABRM, a w finale zmierzymy się zapewne z Hubalem Białystok i tutaj każdy wynik będzie możliwy - przewiduje Jerzy Szleszyński, prezes suwalskiego klubu. - Mam nadzieję, że wrócimy do Suwałk z 19. już złotym medalem Drużynowych Mistrzostw Polski.

- Drużyny prezentują wyrównany poziom, o sukcesie zadecyduje dyspozycja dnia - dodaje Jerzy Dołhan, trener SKB.

W suwalskiej ekipie zabraknie Duńczyka Emila Holsta, który w poprzednim sezonie ekstraligi w singlu nie miał sobie równych oraz kontuzjowanego Michała Łogosza, który byłby pewnym punktem w deblu i mikście.

Trochę to osłabienie zrekompensuje Ukrainiec Danilo Bosniuk, obok którego męską część drużyny stworzą Łukasz Moreń, Mateusz Świerczyński i młodzi wychowankowie - Michał Sobolewski oraz Michał Aleksandrowicz.

Żeńską część naszego zespołu stanowią Ukrainka Maria Ulitina, pochodzące z Białorusi Polki Anastazja Chomicz (na zdjęciu) i Uliana Wolska, które do Suwałk trafiły jako 14-latki oraz Karolina Szubert , Aleksandra Goszczyńska i doświadczona, najbardziej utytułowana Kamila Augustyn.

Przed dwoma tygodniami, w zaległym meczu Lotto Ekstraligi suwalski team wygrał z Hubalem 5:2. Białostocka drużyna wystąpiła jednak w mocno rezerwowym składzie i ten wynik nie oddaje jej siły.

W niedzielnym turnieju w Hubalu powinni wystąpić m.in. Michał Rogalski i Adrian Dziółko, najlepsi obecnie polscy singliści, kadrowicz Paweł Śmiłowski, najwyżej notowana w grze pojedynczej Polka Wiktoria Dąbczyńska oraz rutynowana Białorusinka Alesja Zajcewa.

Zapowiadają się nie lada emocje. Transmisję meczów z hali w Józefosławiu będzie można oglądać na stronie internetowej Poslkiego Związku Badmintona.

WD

Fot. Wojciech Drażba

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
11.30.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.6671 4.7613
USD 0.00% 4.1324 4.2158
GBP 0.00% 5.5117 5.6231
CHF 0.00% 4.4663 4.5565
30.11.2021

sprzedam sanki

Dodaj nowe ogoszenie