08.09.2014

W SKB nowy zarząd i stare wyzwania

Działacze Suwalskiego Klubu Badmintona pozytywnie ocenili działalność władz klubu w kadencji 2010-2014, udzielili absolutorium ustępującemu zarządowi, wybrali nowe władze i wytyczyli kierunki działania na kadencję 2014-2018. Cel jest ten sam – popularyzacja badmintona i klubu, umacnianie pozycji SKB na arenie krajowej i międzynarodowej.

Stabilna sytuacja finansowa, rosnąca liczba osób uprawiających badmintona (5 klas sportowych – 3 w szkole podstawowej, 2 w gimnazjum), ponownie rosnąca liczba imprez rozgrywanych w Suwałkach i kibiców na trybunach a do tego nośne medialnie sukcesy sportowe: troje, a w zasadzie czworo uczestników IO 2012 w Londynie, lokaty w czołówce ME i MŚ, trzy złote i jeden srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski, dziesiątki medali na indywidualnych MP we wszystkich kategoriach wiekowych. Takim dorobkiem nie  może pochwalić się żadna inna dyscyplina sportowa uprawiana nad Czarną Hańczą.

Nic zatem dziwnego, że członkowie klubu jednogłośnie udzielili absolutorium zarządowi, z prezesem Jerzym Szleszyńskim na czele, który kierował klubem w latach 2010-2014.  Były też podziękowania działaczom klubowym i społecznym za wspieranie i popularyzację badmintona.

W dyskusji wrócono do pomysłu zorganizowania w Suwałkach finału Klubowego Pucharu Europy w badmintonie. Koszt organizacji takiej imprezy to ok. 300.000 zł. Do roku 2016 prawdo organizacji wykupił Paryż, na rok 2018 Lubin. Wolny zatem pozostaje rok 2017. Chęci są, szanse też, potrzeba tylko ... pieniędzy.

Przedstawiciele stowarzyszenia „Aktywni Suwalczanie”, które skupia sporą grupę aktywnych badmintonistów, mówili o planach zorganizowania dla ok. 30 kursu na sędziów badmintona, których w Suwałkach brakuje oraz planach budowy ... hali do gry w badmintona.
Sporo czasu poświecono sprawie współpracy pomiędzy klubem i suwalską PWSZ i działającym na uczelni AZS-em. Chęci do współpracy są, tylko pieniędzy na nią na uczelni brakuje.

W przyjętych na zakończenie obrad uchwałach określających główne kierunki działania klubu na następną kadencję mowa jest o:
-    dalszej i szerokiej promocji badmintona i SKB w kraju i poza granicami, m.in. poprzez bardziej aktywne i masowe wspieranie suwalskich badmintonistów w konkursach i plebiscytach
-    szersze wspieranie finansowe klubu poprzez przekazywanie 1 proc. podatku i darowizn
-    utrzymanie wysokiej pozycji suwalskiego badmintona, m.in. poprzez dalsze szkolenie dzieci i młodzieży w oparciu o klasy sportowe i szkolenie klubowe prowadzone wg. jednego, sprawdzonego systemu
-    dążenie do pozyskania da miasta jak największej liczby zawodów, w tym rangi mistrzowskiej i, w miarę możliwości finansowych, międzynarodowej     
-    pozyskanie dla klubu jak największej grupy sponsorów, od osób indywidualnych i małych firm do dużych przedsiębiorstw
-    dokumentacja osiągnięć klubu i przygotowanie filmu o sukcesach działaczy i zawodników SKB.

Te i inne zadania realizować ma zarząd w składzie: Jerzy Szleszyński – prezes, Henryk Owsiejew, Roman Kaleta, Lech Iwanowski, Jerzy Szuliński sr., Wiesława Szleszyńska, Tomasz Kamiński, Tomasz Grosz, Karol Grybajtys. Działalność zarządu nadzorować będzie komisja rewizyjna w składzie: Henryk Grabowski – przewodniczący, Wiesław Kamiński – sekretarz i Jadwiga Łukawska – członek.       

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.24.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.06.2024

Pomoc magazyniera

Dodaj nowe ogoszenie