29.10.2020

W ten weekend rusza LOTTO Ekstraliga Badmintona! SKB Litpol-Malow zacznie w Łodzi

Już w sobotę w Łodzi (z udziałem SKB Litpol-Malow), Poznaniu, Warszawie i Bieruniu rozegrane zostaną mecze I rundy LOTTO Ekstraligi Badmintona 2020/2021. Tytułu mistrzowskiego bronić będzie SKB Litpol-Malow, osiemnastokrotny Mistrz Polski.

Suwalczanie w I rundzie zmierzą się z gospodarzami KU AZS UM Łódź i UKS Plesbad Pszczyzna. Partnerem Tytularnym rozgrywek (12 drużyn, w tym debiutanci MKS Spartakus Niepołomice i Badminton School Gdynia), jest marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy.I KOLEJKA 2020/2021 (31.10.2020)

ŁÓDŹ: 31.10.

KU AZS UM Łódź – UKS Plesbad Pszczyna  10:00

SKB LITPOL-MALOW Suwałki – UKS Plesbad Pszczyna  14:00

SKB LITPOL-MALOW Suwałki – KU AZS UM Łódź  18:00

POZNAŃ:

UKS Hubal Białystok – CT Arena HAWEL Academy 17:00

UKS Hubal Białystok – AZS AGH Kraków  10:00

CT Arena HAWEL Academy – AZS AGH Kraków  13:00

WARSZAWA:

ABRM Warszawa – Badminton School Gdynia  10:00

OSSM-SMS Białystok – Badminton School Gdynia  14:00

ABRM Warszawa – OSSM-SMS Białystok  18:00

BIERUŃ:

MKS Spartakus Niepołomice – Sportowa Politechnika Gdańsk  10:00

UKS Unia Bieruń – Sportowa Politechnika Gdańsk  13:00

MKS Spartakus Niepołomice – UKS Unia Bieruń  17:00

Drużyny LOTTO Ekstraliga Badmintona w sezonie 2020/2021 (w nawiasie miejsce w Ekstralidze w sezonie 2019/20) wystąpią w następujących składach:

SKB Litpol-Malow Suwałki (mistrz): Kamila AUGUSTYN, Monika BIEŃKOWSKA, Anastasija KHOMICH, Aleksandra GOSZCZYŃSKA, Karolina SZUBERT, Maria ULITINA (Dania), Ulyana VOLSKAYA, Michał ALEKSANDROWICZ, Emil HOLST (Dania), Łukasz MOREŃ, Michał SOBOLEWSKI, Michał ŁOGOSZ, Mateusz ŚWIERCZYŃSKI.

UKS Hubal Białystok (wicemistrz): Alzbeta BASOVA (Czechy), Weronika GÓRNIAK, Karolina JANOWSKA, Magda KONIECZNA, Natalia PERMINOVA (Rosja), Edyta ROGALSKA, Alesja ZAJCEVA (Białoruś), Adrian DZIÓŁKO, Krzysztof JAKOWCZUK, Nikita KHAKIMOV (Rosja), Maciej POULAKOWSKI, Michał ROGALSKI, Wojciech SZKUDLARCZYK, Paweł ŚMIŁOWSKI.

ABRM Warszawa (trzecie miejsce): Paulina HANKIEWICZ, Zuzanna JANKOWSKA, Dominika KWAŚNIK, Olga MIKSZA, Zofia TOMCZAK, Magdalena ŚWIERCZYŃSKA, Aleksandra KOPYT, Marta STYCZYŃSKA, Ida WIŚNIEWSKA, Miłosz BOCHAT, Adam CWALINA, Robert CYBULSKI, Mateusz DUBOWSKI, Yevhen KOBZAR, Piotr KRAJEWSKI, Adrian KRAWCZYK, Bartosz MARKIEWICZ, Maciej MATUSZ, Przemysław SZYDŁOWSKI.

KU AZS UM Łódź (4): Dominika CYGAN, Airina MARUSHCHAK (Ukraina), Aneta NIKLAS, Magdalena OKUPNIAK, Lukas HOLUB, Jacek KOŁUMBAJEW, Michał SUSKI, Adam SZOLC, Przemysław WACHA, Piotr WASILUK.

CT Arena Hawel Academy (5): Rużana CYBULKA, Mariola HAWEL, Maryna ILYNSKA, Tereza KOBYLAKOVA (Czechy), Łukasz CIMOSZ, Rafał HAWEL, Adrian JAŚKOWIAK, Maciej KOWALIK.

OSSM-SMS Białystok (6.): Laura BUJAK, Dominika GAJDA, Anastasiia KOSENCHUK, Aleksandra RADZISZEWSKA, Julia STANKIEWICZ Maksymilian DANIELAK, Szymon MACIĄG, Dawid PERKOWSKI, Konrad PŁOCH, Jakub SUSZYŃSKI, Dominik ZIĘTEK.

AZS AGH Kraków (8): Dominika GUZIK-PŁUCHOWSKA, Barbara KULANTY, Katarzyna KUTACHA, Anna MIKHALKOVA (Czechy), Izabela PAJEK, Aleksandra PAJĄK, Aleksandra ROGOWSKA, Agnieszka SZYMASZEK, Mariusz KABAT, Marcin KALITKA, Tomasz PERSONA, Hubert PĄCZEK, Jan RUDZIŃSKI, Tomasz URBANIK.

UKS Plesbad Pszczyna (9): Patrycja JONDERKO, Dagmara PĘKAŁA, Julia PŁAWECKA, Aleksandra WROŃSKA, Daria ZIMNOL, Jan KAPERA, Tomasz KLEPEK, Jan LEWANDOWSKI, Tomasz MATOGA, Alan OSTROWSKI, Tomasz TOMŻA.

Sportowa Politechnika Gdańsk(10): Marcelina FRANCZUK, Agata JOHN, Emilia KORPUS, Aleksandra PAPRZYCKA, Magdalena WITEK, Adam BIBIK, Bartłomiej BUTKUS, Jakub GAŁĄZKA, Bartosz GROCHOWSKI, Rafał KASPRÓW, Michał MATYSIAK, Jerzy SZAŁAPSKI, Michał SUSKI.

UKS Unia Bieruń (11.): Anna CZUCHRA, Agata ISKRA, Julia PIWOWAR, Joanna PODEDWORNY, Gabriela SKÓRKOWSKA, Kinga STOKFISZ, Piotr LISZKA, Jakub MELANIUK, Szymon STOKFISZ, Wiktor TRECKI, Szymon ŚLEPECKI.

MKS Spartakus Niepołomice (beniaminek): Joanna FIDOS, Karolina GAJOS, Stanisława GRUSZCZYŃSKA, Monika KANIA, Monika KOWALCZYK, Kamilla SAGAN-GAŁĄZKA, Dariusz JANIK, Kamil KORBEL, Dominik KWINTA, Paweł MUCHA, Piotr TOMASZEWSKI, Bartosz WATA.

Badminton School Gdynia (beniaminek): Victoria SLOBODYANYUK (Rosja), Linda ZETCHIRI (Bułgaria), Marta GAŁKOWSKA, Karolina SIECIECHOWICZ, Agnieszka SZRAJDA, Maria TARASZKIEWICZ, Mateusz DYNAK, Aleksander DZWONNIK, Antoni JABŁOŃSKI, Łukasz KOMAR, Andrzej NICZYPORUK, Krystian WARCHOLAK, Robert ŚMIERZCHALSKI, Michał KAZIMIERCZAK.

Terninarz kolejnych rund:

II KOLEJKA 2020/2021 (21-22.11.2020) w Poznaniu rywalami SKB Litpol-Malow w Poznaniu będą: CT Arena Hawel Academy, Sportowa Politechnika Gdańsk i Badminton School Gdynia)

III KOLEJKA 2020/2021 (30-31.01.2021), w Suwałkach zagramy z UKS Hubal Białystok i MKS Spartakus Niepołomice

IV KOLEJKA 2020/2021 (27-28.02.2021), w Suwałkach z ABRM Warszawa i UKS Unia Bieruń)

V KOLEJKA 2020/2021 (10-11.04.2021), w Białymstoku z OSSM-SMS Białystok i AZS AGH Kraków)

PÓŁFINAŁY I FINAŁ (08-09.05.2021).

 

źródło: skbsuwalki.org

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.16.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4828 4.5734
USD 0.00% 3.7055 3.7803
GBP 0.00% 5.2084 5.3136
CHF 0.00% 4.0919 4.1745
Dodaj nowe ogoszenie