04.09.2014

Prezes suwalskiej Strefy chce rządzić Białymstokiem

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna coraz większy nacisk kładzie na podbiałostockie tereny inwestycyjne. Skorzystać na tym chce jej prezes. Robert Żyliński ubiegać się będzie o stanowisko prezydenta stolicy województwa.

- Będę kandydował na prezydenta Białegostoku - zdradza swoje plany Robert Żyliński. Prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wystartuje pod hasłem „Rozbudźmy Białystok”. W nazwie komitetu będzie również jego nazwisko.

Szef suwalskiej Strefy kojarzony jest z PSL-em, ale wystartuje jako kandydat bezpartyjny.

- Chcemy, prowadzić kampanię w szerszej perspektywie niż partyjna - deklaruje Żyliński. Nie ukrywa jednak, że jest otwarty na współpracę ze wszystkimi zainteresowanymi.

Oprócz fotela prezydenckiego, Żyliński chce wprowadzić do białostockiej Rady Miejskiej jak najwięcej swoich ludzi. Nie wyklucza, że również i jego nazwisko pojawi się na liście kandydatów na radnych.

Prezes SSSE deklaruje też, że nie boi się dalsze o losy kierowanej przez siebie instytucji. Jeżeli zostałby prezydentem, musiałby przestać kierować Strefą.

- Suwalska specstrefa stała się realnym kołem zamachowym dla gospodarki w naszym regionie. Nie ukrywam, że dzięki nabytym w tym miejscu umiejętnościom w pozyskiwaniu inwestorów, łatwiej mi było podjąć decyzję o kandydowaniu. Inaczej pewnie bym się na to nie zdecydował - podkreśla Żyliński.

Szczegóły programu wyborczego prezes SSSE zdradzi w czasie niedzielnej konferencji. Wyjaśni też wtedy co oznacza drugie z jego haseł wyborczych, które brzmi „Żyrafy wychodzą z szafy”.

(mkapu)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.27.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.5033 4.5943
USD 0.00% 3.8686 3.9468
GBP 0.00% 4.9300 5.0296
CHF 0.00% 4.1769 4.2613
27.09.2020

Dostawca gazu

Dodaj nowe ogoszenie