14.11.2014

Wybory samorządowe. Wigry stawiają na obecnego prezydenta

Czesław Renkiewicz jest faworytem biało-niebieskich w niedzielnych wyborach samorządowych. Suwalski Klub Sportowy chciałby, żeby został on prezydentem miasta na kolejną kadencję.

- To chyba oczywiste, że popieramy Czesława Renkiewicza – mówi Dariusz Mazur, prezes Wigier. – W odróżnieniu od innych, nigdy nie udawał, że nam pomaga, ale rzeczywiście nas wspierał i wspiera. Zarówno jako najwyższy przedstawiciel władz samorządowych, które doprowadziły do zmodernizowania stadionu miejskiego przy ul. Zarzecze oraz dofinansowują działalność piłkarskiego klubu, jak i sympatyk futbolu. Dopinguje nas na prawie każdym meczu.

W klubie i działającej przy nim akademii piłkarskiej funkcjonuje w sumie kilkanaście drużyn dziecięcych, młodzieżowych i seniorskich.  Od kilku miesięcy Wigry mogą poszczycić się pierwszoligowym zespołem, którego spotkania przyciągają zazwyczaj komplet publiczności. Obliczonego na ponad 3000 widzów, dysponującego krytą trybuną, sztucznym oświetleniem i podgrzewaną murawą stadionu, na którym odbywają się także międzypaństwowe mecze, zazdrości Suwałkom wiele klubów, nie tylko z zaplecza ekstraklasy.

- Naprawdę jesteśmy dumni z tego obiektu i z największego w historii Wigier osiągnięcia, jakim był awans do I ligi.   W trudnym okresie, kiedy klub bronił się przed spadkiem z II ligi i walczył o byt, to Czesław Renkiewicz, pomimo tego, że obecny kandydat na prezydenta Suwałk Grzegorz Gorlo podważał sens wydatkowania pieniędzy na przebudowę i utrzymanie stadionu oraz udzielania przez miasto finansowej pomocy naszemu klubowi, nie ugiął się pod presją opozycji w samorządzie i ciągle nas wspierał. Trudno, byśmy w wyborach na prezydenta Suwałk popierali osoby, które nie wspierają naszego klubu  – przekonuje prezes Wigier.

Dariusz Mazur zauważa, że dokonania ubiegającego się o ponowny wybór prezydenta chwalą nie tylko działacze i trenerzy. Wśród kandydatów na radnych komitetu „Z Renkiewiczem dla Suwałk” znalazło się troje znanych suwalskich sportowców – pływaczka Joanna Mendak, siatkarz Wojciech Winnik, no i wychowanek Wigier Kamil Lauryn. 

- Mieszkańcy Suwałk, a wśród nich nasi liczni kibice i sympatycy sportu w niedzielę będą mieli wybór. Na pewno wielu z nich doceni działania Czesława Renkiewicza – uważa Dariusz Mazur.     

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.25.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.06.2024

Pomoc magazyniera

Dodaj nowe ogoszenie