13.05.2021

Do 30 maja można zgłaszać prace na konkurs fotograficzny o Czarnej Hańczy

Jeszcze do 30 maja można zgłaszać swoje prace w konkursie fotograficznym, którego bohaterką jest Czarna Hańcza. To wyzwanie dla każdego miłośnika fotografii i przyrody, bez względu na wiek i doświadczenie. Wyniki poznamy podczas otwarcia pokonkursowej wystawy na Bulwarach nad Czarną Hańczą. Na laureatów czekają nagrody.

Konkurs stanowi cześć proekologicznej akcji Suwalskiego Ośrodka Kultury pn. "Człowiek i rzeka. Święto Czarnej Hańczy". Tematem przewodnim jest prezentacja i promowanie walorów przyrodniczych Czarnej Hańczy oraz człowieka, od którego zależy stan ekologiczny tej pięknej rzeki. Celem konkursu jest aktywne promowanie walorów przyrodniczych najdłuższej rzeki Suwalszczyzny, rozbudzanie zainteresowania przyrodą własnego regionu, rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz zwrócenie uwagi na wagę ochronę przyrody. 

„Chcielibyśmy, żeby projekt "Człowiek i rzeka. Święto Czarnej Hańczy", w którym SOK łączy działania ekologiczne i kulturalne, ewoluował i meandrował jak Czarna Hańcza właśnie. W tym roku zorganizowaliśmy akcją zarybiania miejskiego odcinka rzeki, jeśli pandemiczne obostrzenia pozwolą, planujemy na nadhańczańskich bulwarach koncert. Fotograficzne zmagania podsumujemy na plenerowej wystawie. Pogoda nam sprzyja, dlatego zachęcam do wypraw nad Czarną Hańczę i uchwycenia w kadrze współistnienia człowieka i rzeki. Życzę udanych i niepowtarzalnych ujęć." – mówi Agnieszka Małka z SOK.

Zgłaszane fotografie muszą być wykonane w obszarze Czarnej Hańczy. W konkursie mogą wziąć udział dzieci, młodzież i dorośli, doświadczeni i amatorzy. Ważne, aby zdjęcie było wykonane samodzielnie. Można zgłosić maksymalnie jedno zdjęcie. Udział w konkursie jest bezpłatny. Nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie internetowej Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz wezmą udział w pokonkursowej wystawie plenerowej. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe od fundatorów - sponsorów konkursu oraz od organizatora konkursu - Suwalskiego Ośrodka Kultury. 

Termin nadsyłania zdjęć mija 30 maja 2021 r. Wyniki poznamy 23 czerwca br. podczas otwarcia pokonkursowej wystawy prezentowanej na Bulwarach nad Czarną Hańczą, w sąsiedztwie Muzeum Marii Konopnickiej w Suwałkach i Galerii Sztuki Stara Łaźnia. Regulamin i kartę zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej Suwalskiego Ośrodka Kultury www.soksuwalki.eu.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.30.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
29.05.2024

Inżynier Budowy

28.05.2024

praca

Dodaj nowe ogoszenie