13.10.2021

Filharmonia Suwałk zaprasza na klasyczne dzieła wielkich kompozytorów KONKURS

W najbliższy piątek (15.10) zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Filharmonia Suwałk. Gościem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej będzie uzdolniona i nagradzana skrzypaczka – Kamila Janiak-Wąsik, a wybrzmi muzyka genialnych kompozytorów – Wolfganga Amadeusza Mozarta i Henryka Wieniawskiego.

Znakomitej, uzdolnionej i nagradzanej polskiej skrzypaczce – Kamili Janiak-Wąsik, laureatce m.in. Międzynarodowego Konkursu im. Karola Szymanowskiego, towarzyszyć będzie Suwalska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją maestro Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza.

W programie koncertu dwa niezwykłe dzieła Wolfganga Amadeusza Mozarta - jedna z trzech największych symfonii kompozytora, słynna Symfonia nr 41 C-dur KV 551 "Jowiszowa" oraz należący do pierwszej dziesiątki najbardziej znanych koncertów skrzypcowych III Koncert skrzypcowy G-dur KV 216 (wg angielskiego miesięcznika Gramophone), a także Polonez koncertowy D-dur op. 4 Henryka Wieniawskiego, zwany także „Polonaise brillante", utwór powstały z inspiracji Karola Lipińskiego, któremu jest dedykowany.

Kamila Wąsik-Janiak Skrzypaczka to solistka i kameralistka, pedagog. Studia uwieńczone dyplomem z wyróżnieniem ukończyła w klasie prof. Romana Lasockiego otrzymując Medal Magna cum Laude za wybitne osiągnięcia dla najlepszego absolwenta UMFC (2010). W roku 2018 uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych. W roku 2020 została uhonorowana odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej. Zwyciężyła w Międzynarodowym Konkursie im. Karola Szymanowskiego w Łodzi (2009) a w 2006 roku otrzymała z rąk przewodniczącego Jury prof. Zakhara Brona II nagrodę i nagrodę specjalną dla najlepszego polskiego uczestnika na X Międzynarodowym Konkursie im. Karola Lipińskiego i Henryka Wieniawskiego w Lublinie. Jest również laureatką m.in. 11. Internationaler Wettewerb für Violine w Kloster Schöntal (Niemcy). Jako solistka koncertuje z orkiestrami większości polskich filharmonii, w tym orkiestrą Filharmonii Narodowej i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, z którą również zrealizowała nagranie archiwalne dla Polskiego Radia. Artystka dokonała wielu światowych prawykonań utworów koncertujących, kameralnych i solowych prezentując owe dzieła zarówno na scenach polskich jak i za granicą. W 2019 roku jej autorska płyta Violin with a difference została wydana nakładem wytwórni Chopin University Press. Płyty z jej udziałem zdobyły prestiżowe wyróżnienia takie jak Nagroda Akademii Fonograficznej Fryderyk 2017 oraz nagroda krytyków francuskich Les Orphees d' Or – Prix de la SACD. Od 2015 roku jest członkiem zespołu Hashtag Ensemble specjalizującego się w wykonawstwie muzyki najnowszej.

Koncert odbędzie się w piątek, 15 października, o godz. 19.00 w Sali im. Andrzeja Wajdy w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. Papieża Jana Pawła II 5 w Suwałkach. Wydarzenie realizowane jest w aktualnie obowiązującym reżimie sanitarnym.

Bilety na koncert w cenie 30 zł dostępne online na www.bilety.soksuwalki.eu oraz w kasie biletowej SOK przy ul. Papieża Jana Pawła II 5. Z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%.

Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym można wygrać podwójną wejściówkę na ten koncert. Aby wziąć udział w konkursie, należy wymienić co najmniej jeden numer symfonii przypisywanej Wolfgangowi Amadeuszowi Mozartowi, która w rzeczywistości jest fałszywa. Odpowiedzi należy wysyłać na adres: redacja@suwalki24.pl. Kto pierwszy ten lepszy! Zwycięzca otrzyma e-maila zwrotnego.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
11.30.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.6671 4.7613
USD 0.00% 4.1324 4.2158
GBP 0.00% 5.5117 5.6231
CHF 0.00% 4.4663 4.5565
30.11.2021

sprzedam sanki

29.11.2021

PRACOWNIK BIUROWY

29.11.2021

kierowca kat.C+E

Dodaj nowe ogoszenie