11.05.2022

Kolacja dla głupca. Znakomita obsada, stwórzmy doborowe towarzystwo

data wydarzenia: 11.06.2022

Już wkrótce, 11 czerwca w Suwalskim Ośrodku Kultury zostanie wystawiona „Kolacja dla głupca”, wielki przebój teatralny, grany na całym świecie. Można jeszcze kupić wejściówki, ale trzeba się pospieszyć z wyborem miejsc.

- Zainteresowanie jest duże, dlatego w Suwałkach zagramy spektakl dwukrotnie – o godz. 16:00 oraz o 19:00 – mówi Jarosław Pietrzak z Agencji Artystycznej Certus, która wyprodukowała przedstawienie. – Nie doradzę pory, ponieważ i po południu, i wieczorem widzów czeka ta sama, świetna zabawa. Aktorzy nie oszczędzają się ani przez chwilę, to są zawodowcy .

Podkreślmy, wybitni profesjonaliści, a w dodatku ulubieńcy publiczności. Na scenie SOK-u wystąpią Cezary Żak, Bartłomiej Topa, Małgorzata Pieczyńska, Agnieszka Więdłocha i Michał Zieliński. Zgromadzić tyle gwiazd aktorskich w jednym miejscu i czasie jest niezwykle trudnym zadaniem.

- Więcej, niż niezwykle trudnym – przekonuje Jarosław Pietrzak. – Na szczęście „Kolacja dla głupca”, rewelacyjna komedia Francisa Webera grana od ponad 20 lat na deskach teatrów całego świata była silnym magnesem dla naszych wspaniałych  aktorów. Od początku wiedzieliśmy, że wyprodukowana przez nas w 2020 roku sztuka, w reżyserii Cezarego Żaka i gwiazdorskiej obsadzie podbije widownię. Na początku przeszkodziła nam pandemia, ale na szczęście zniknęły obostrzenia i ograniczenia. Mamy zakontraktowane przedstawienia do końca 2023 roku, chcemy pojechać z tą sztuką do Stanów Zjednoczonych.  W Suwałkach wystawimy ją po raz 120. Można powiedzieć, że aktorzy już bardzo dobrze ograli się w tej komedii, czują ją i bawią się doskonale. 

Znakomita obsada aktorska wymaga doborowego towarzystwa na widowni. Bilety na oba suwalskie przedstawienia "Kolacji dla głupca" można kupić na stronie internetowej Suwalskiego Ośrodka Kultury soksuwalki.eu oraz kupbilecik.pl

 


Sztuka Francisa Vebera w komiczny sposób ukazuje nasze słabości i wady. Brawurowa komedia pozwala wykazać się aktorom, ma wartką, zabawną akcję i zaskakujący finał.

Tytułowa “Kolacja dla głupca” ma być jedną z wielu, które we wtorkowe wieczory Pierre Brochant, bogaty wydawca i człowiek sukcesu, urządza ze swoimi wpływowymi przyjaciółmi. Na każdą zapraszają wyjątkowych nieudaczników, będących nieświadomymi niczego obiektami kpin i uczestnikami konkursu na największego frajera.

Jak to często w komediach bywa, nieoczekiwany splot wydarzeń powoduje, niespodziewany zwrot akcji, w wyniku którego nie dochodzi do zaplanowanej kolacji, a spotkanie głównych bohaterów Pierra Brochanta i Francoisa Pignona przeradza się w arcyzabawny spektakl.

Częstochowska Agencja Artystyczna Certus, prowadzona przez pochodzące z Olecka siostry Krystynę Pietrzak i Elżbietę Zdziech, stara się jak najczęściej odwiedzać Suwałki ze spektaklami. Z „Kolacją dla głupca” była już w naszym mieście przed rokiem. Wówczas jednak, przez pandemiczne rygory, widownia mogła być wypełniona tylko w części. W grudniu suwalczanie mogli zaś się pośmiać z „Ludzi inteligentnych”, komedii, którą napisał Marc Fayet, a dla Agencji Certus wyreżyserował Olaf Lubaszenko.

- Z Suwalszczyzną i Mazurami czujemy się mocno związani – mówi Jarosław Pietrzak. – W Suwałkach pojawimy się ponownie w październiku, ze sztuką „I love you, a teraz się zmień”. Najpierw jednak zapraszam na naprawdę bombową komedię, na „Kolację dla głupca”.

WD

Fot. Marek Matusiak / Agencja Artystyczna Certusudostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.20.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie