20.10.2017

Michalina Łabacz w serialu i teatrze telewizji. Na ekranie dzień po dniu

Pochodzącą z Suwałk aktorkę będziemy mogli zobaczyć w dwóch głośnych i jakże różnych produkcjach. W niedzielę Michalina Łabacz zadebiutuje w serialu „Belfer 2”, w poniedziałek wystąpi w spektaklu „Spiskowcy” .

Osiem odcinków drugiego sezonu „Belfra”, w którym tytułową rolę specjalizującego się w rozwiązywaniu historii kryminalnych nauczyciela Pawła Zawadzkiego gra Maciej Stuhr, pokaże Canal+ . Sieć Vectra w najbliższą niedzielę odkoduje tę stację i o godz. 21.30 pierwszy odcinek serialu obejrzy zapewne spore grono suwalczan.

Z Maciejem Stuhrem, na co dzień wykładowcą Akademii Teatralnej w Warszawie, Michalina Łabacz zetknęła się na II roku studiów na zajęciach z pracy z kamerą. Uczelnię 25-letnia suwalczanka ukończyła w tym roku, a już w ubiegłym zbierała pochwały za teatralny debiut w „Garderobianym”, w którym gra obok swoich profesorów z Akademii – Jana Englerta i Janusza Gajosa, no i kolekcjonowała nagrody  za kreację w filmie „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego.

- Chciałam po debiucie w filmie historycznym zagrać współczesna dziewczynę – mówi Michalina Łabacz o roli licealistki Magdy w „Belfrze”. – Magda to bardzo pewna siebie, odważna, inteligentna dziewczyna. Prowokatorka. Ma dużą świadomość swojej kobiecości i umie to wykorzystywać. Niejednoznaczna i dosyć kontrowersyjna postać, ale ją polubiłam.

           

W dramatyczne wydarzeniach we wrocławskiej szkole uczestniczyć będą licealiści grani przez Zofię Wichłacz, Elizę Rycembel, Damiana Kreta i Stanisława Linowskiego oraz nauczyciele – m.in. Aleksandra Konieczna i Stefan Pawłowski.

Teatr Telewizji

Cała plejada aktorskich sław wystąpi w poniedziałkowym Teatrze Telewizji w spektaklu „Spiskowcy” (TVP 1 godz. 20.25).  Opartą na książce Josepha Conrada Korzeniowskiego „W oczach Zachodu” sztukę o tematyce rewolucyjnej i politycznej wyreżyserował Jan Englert. Michalina Łabacz gra miła i ładną Natalię Haldin, a w inne role wcielają się mi.n. Agata Kulesza, Beata Ścibakówna, Mateusz Rusin, Daniel Olbrychski, Wojciech Malajkat, Mariusz Bonaszewski, Jan Frycz, Krzysztof Wakuliński i Cezary Kosiński.

 

WD

Fot. Robert Pałka Canal+ materialy prasowe

Fot. TVP


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.04.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.58% 4.3521 4.4401
USD 1.15% 3.8896 3.9682
GBP 0.03% 4.8867 4.9855
CHF 1.07% 4.0483 4.1301
Dodaj nowe ogoszenie