18.09.2022

Spełnili marzenie wielu fanów. Żurkowski, Swiernalis i Organek razem w Suwałkach [zdjęcia]

Są żywym dowodem (właściwie trzema dowodami) na to, że wszystko jest możliwe, że warto postawić na swoje marzenia, że ćwiczenie gitarowych akordów w domowym zaciszu i występy w MDK-u mogą doprowadzić na sceny Męskiego Grania, Poland Rock Festivalu, Open’era, do największych wytwórni płytowych, do Seulu, po Fryderyki, przed KINGS OF LEON .

W Suwalskim Ośrodku Kultury w sobotę, 17 września, wystąpili Żurkowski, Swiernalis i Organek – trzy muzyczne gwiazdy od urodzenia związane z Suwalszczyzną.

Najpierw na scenie pojawił się Łukasz Żurkowski, który zagrał utwory zarówno ze swojej pierwszej płyty „Włóczęga”, jak i z niedawno wypuszczonego „Kurzu”. Żurkowski zaprosił do wspólnego wykonania Swiernalisa oraz Osydę. Potem to Paweł Swiernalis zawładnął sceną. Było klimatycznie, urodzinowo, kwietnie. Występ Organka był z kolei swoistego rodzaju manifestem przeciwko wojnie, przeciwko agresji i braku tolerancji. Artysta nakreślił paralelę pomiędzy losem powstańców warszawskich, a obywatelami ogarniętej wojną Ukrainy. Apelował o dialog i wzajemny szacunek.

Bilety na koncert sprzedały się błyskawicznie. Artyści na swoich profilach społecznościowych dziękują publiczności za wspaniałe przyjęcie  - Swiernalis: „Nie wiedziałem, że w Suwałkach może być tak znakomicie, ludzie, kocham Was” i już, co prawda delikatnie – ale jednak (!), sygnalizują, że podobna muzyczna uczta może się niebawem powtórzyć…

Zdjęcia: Filip Dudanowicz

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.23.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie