23.04.2013

Suwałki Blues Festival  najlepszy!

Zdaniem czytelników Kwartalnika "Twój Blues" - piąta edycja Suwałki Blues Festival była najlepszym wydarzeniem bluesowym minionego roku w Polsce. W sobotę (20.04.2013r.) Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk oraz Bożena Kamińska, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury odebrali w Chorzowie na Gali Blues Top 2012 specjalną nagrodę. W innej kategorii „Bluesowa Osobowość Roku” – Bogdan Topolski, dyrektor artystyczny SBF zajął 9 miejsce.


Co roku kwartalnik „Twój Blues” przyznaje nagrody laureatom ankiety "Blues Top" przeprowadzonej wśród czytelników kwartalnika "Twój Blues". Głosowanie odbywało się w 13 kategoriach, z rozróżnieniem na Polskę i świat. W dwóch kategoriach laureatów wybierają dziennikarze ("Najciekawszy tekst" i "Najładniejsze zdjęcie"). Reszta jest czysto muzyczna. Laureatem w kategorii najlepszy wydarzenie bluesowe w Polsce został Suwałki Blues Festival 2012.

- To dowód uznania dla wszystkich, którzy są zaangażowani w organizację festiwal  – mówił w trakcie wręczenia nagród Czesław Renkiewicz. - Przez pięć lat udało nam się wynieść Suwałki Blues Festiwal do rangi nie tylko ogólnopolskiej ale i nawet światowej. Świadczy o tym sam fakt, że na naszym festiwalu występują największe bluesowe gwiazdy z całego świata jak Joe Bonamassa czy Ten Years After.


Zdaniem czytelników kwartalnika „Twój Blues”, nie tylko suwalski festiwal zasłużył na wyróżnienie. W kategorii „Bluesowa Osobowość Roku” w pierwszej dziesiątce, na 9 miejscu, znalazł się Bogdan Topolski, który również był gościem gali Blues Top 2012.


- Bogdan Topolski, który jest dyrektorem artystycznym Suwałki Blues Festival jak najbardziej zasłużył na to wyróżnienie. To przede wszystkim  dzięki niemu ten festiwal ma tak wysoką rangę artystyczną – mówiła Bożena Kamińska.


Kwartalnik „Twój Blues" to jedyny ogólnopolski magazyn poświęcony w całości muzyce bluesowej, uznawany za wpływowe i opiniotwórcze źródło informacji o bluesie. "Bluesy-Kalarusy" – tak nazywają się nagrody, które w chorzowskim Teatrze Rozrywki odebrali laureaci polskiej części ankiety. Oprócz Suwałki Blues Festiwal wyróżniono: Magdę Piskorczyk, Jana Gałacha, Bartka Szopińskiego, Bartka Miarkę, Bartka Przytułę, Michała Kielaka, Boogie Boys, Dr Blues & Soul ReVision, Harpcore.


W tym roku Suwałki Blues Festiwal uzyskał prawie 500 tysięcy złotych dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 11 – 13 lipca.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.21.2022 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.6016 4.6946
USD 0.00% 4.3589 4.4469
GBP 0.00% 5.4425 5.5525
CHF 0.00% 4.4852 4.5758
20.05.2022

Kierowca kat. C

Dodaj nowe ogoszenie