08.07.2022

Suwałki Blues Festival. Koncert polskich gwiazd może przyćmić następne [zdjęcia także z Rozmarino]

Lora Szafran, Małgorzata Ostrowska, Kasia Kowalska i Krzysztof Cugowski przyciągnęli w czwartkowy wieczór tłumy do Parku Konstytucji 3 Maja.

Pierwszy z głównych koncertów suwalskiej imprezy może okazać się najlepszym. Gwiazdy polskiego rocka, jazzu i popu, mające głosy jak dzwon, bardzo dobrze odnalazły się w bluesowym repertuarze.

Nie mogło być inaczej, bo akompaniowali im doskonali muzycy, a Łukasz Gorczyca, pomysłodawca, scenarzysta i reżyser koncertu „Blues mieszka w Polsce”, zadbał o odpowiedni, przebojowy repertuar, a Sławek Wierzcholski, twórca tytułowego przeboju, nadal wydarzeniu właściwą dla tego gatunku dynamikę i atmosferę.

 

 

Widownię, która zapełniła plac przed scena i trawniki Parku Konstytucji 3 Maja, w nastrój wprowadziła supportujaca grupa Nie-Bo Roberta Lubery, a potem się zaczęło. Po dwie piosenki zaśpiewali Jacek Dewódzki, Sławek Wierzcholski, Lora Szafran, Małgorzata Ostrowska, Kasia Kowalska i Krzysztof Cugowski. To był wokalny popis. Na koniec wspólne wykonanie utworu Wierzcholskiego i wariacje na temat, swoiste jam session, w którym odważnie zauczestniczył festiwalowy konferansjer, redaktor Jan Chojnacki.

W programie znalazł się m.in. „Dziwny jest ten świat” grupy Akwarele i Czesława Niemena oraz największe przeboje legendarnych zespołów Dżem oraz  Breakaut  – Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej.

- Wiem, że jest wśród Was syn Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy – Piotr Nalepa. Zróbcie dla niego hałas – nawoływała ze sceny Kasia Kowalska.

Po głównym wydarzeniu wieczoru, publiczność ruszyła do suwalskich lokali na wieczorne koncerty klubowe. W restauracji Rozmarino odbywał się ciąg dalszy utworów granych już na scenie w parku. Piotr Nalepa zabrał słuchaczy na Brekaut Tour.

W Rozmarino prowadzona jest licytacja "Aniołów", namalowanych na deskach przez Tatianę Wojtyk, ukraińską artystkę z Czernihowa. Dochód przeznaczony zostanie na pomoc Ukraińcom. Licytacja trwa do soboty, 9 lipca do godz, 24:00. Szczegóły pod nr tel. 606 241 075 lub 600 802. 255.   

Wojciech Drażba

Fot. Miłosz Kozakiewicz

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.26.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.06.2024

Pomoc magazyniera

Dodaj nowe ogoszenie