07.03.2022

Żurkowski na scenie w Rozmarino jak u siebie w domu [zdjęcia]

Żurkowski, grupa założona przez suwalczanina Łukasza Żurkowskiego, z innym suwalczaninem, Łukaszem Ławrynowiczem w składzie i z gościnnym udziałem pochodzącego także z Suwałk Pawła Swiernalisa, promowała w Rozmarino swój drugi album, „Kurz”.

Przy stolikach całe rodziny, przyjaciele, znajomi nie tylko wymienionej trójki, ale też członków dającego suport, kończącego nagrywać własną płytę  augustowsko-suwalskiego zespołu The Boars (dzisiaj bardziej warszawskiego, bo tam studiują młodzi rockmani - na zdjęciach w pierwszej części fotogalerii). Wszyscy razem sprawili, że nie tylko muzyka, ale i  atmosfera była znakomita.  

Lansowanie „Kurzu” Żurkowski, którym opiekuje się wytwórnia Mystic Production, zaczął w końcu stycznia w Londynie, potem koncertował m.in. w Szczecinie, Wrocławiu i Gdańsku, nazajutrz po Suwałkach była Warszawa a przed grupą jeszcze występy w Krakowie i Głogowie. Po tym, jak na listy najchętniej granych w radiostacjach piosenek trafił singiel „Western”, nagrany z gościnnym udziałem kolejnego suwalczanina Tomasza Organka, suwalskie Rozmarino wydawało się za małe jak na miejsce touru, ale przeważył sentyment. To tu dwa lata temu Żurkowski  promował swój pierwszy album, „Włóczęgę”.

- I zaraz przyszła pandemia, która zatrzymała wszelkie koncerty  – przypomina Łukasz Żurkowski. – Chyba mam pecha. Brałem udział w projekcie Trójka Debiutuje i za chwilę już nie było starej, dobrej „Trójki”. Teraz przeżywamy wojnę, inwazję Rosjan na Ukrainę, nie mamy głowy do zabawy, do przebojowych kawałków – dodaje Żurek.

Oby wszystko, co złe, szybko się skończyło, oby suwalskie tuzy polskiego rocka nagrywaly i występowały razem jak najczęściej. Przedsmak mieliśmy w sobotę w Rozmarino. Nagrany z Organkiem „Western”, Żurkowski zaśpiewał na bis ze Swiernalisem, tak jak świetne „Cienie”, Niespokojne ptaki” czy „Ciemność” – przebój z pierwszej płyty, który wywindował go na zwycięzcę głosowania Męskie Granie Young 2019 i na finał trasy w Żywcu.

 

 

„Kurz” to nie tylko alternatywny rock i elektronika, ale też blues i punk, od którego zaczynał mieszkający od lat w Anglii Łukasz Żurkowski. Grający  bogatsze brzmienia i ciekawsze teksty gitarzysta i wokalista, który ze swoją kapelą dzielił scenę z grupami Organek i Coma, coraz mocniej wybija się na samodzielność,  ciężko pracuje na dobre imię zespołu, a zarazem swoje nazwisko. Rosnące uznanie i popularność wypychają go na większe sale, co może nieco zasmucić tylko opiekującego się sceną w Rozmarino Zygmunta Szulca. Ze specjalna dedykacją dla „Zymka” Żurkowski wykonał „Asfaltowe łąki” grupy ABC, cover, przy którym można poszaleć na gitarach, a przy okazji rozgrzać i tak już rozentuzjazmowaną publiczność.

Wojciech Drażba

 Zdjęcia w fotogalerii: Filip Dudanowicz

 

[03.02.2022] Jak suwalczanin z suwalczaninem. Łukasz Żurkowski i Tomasz Organek w piosence Western [wideo]udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.26.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.06.2024

Pomoc magazyniera

Dodaj nowe ogoszenie