29.09.2015

Kampania wyborcza. Na ulicach spokojnie, gorąco w internecie

Niecałe cztery tygodnie przed wyborami parlamentarnymi kampania wyborcza na ulicach Suwałk dopiero się rozkręca. Pojawiają się plakaty i bilboardy, a główni kandydaci pozują do zdjęć na imprezach i przecinają wstęgi. W tym czasie gorąca agitacja prowadzona jest w internecie.

Wyborczy pojedynek na dobre rozpoczął się na słupach ogłoszeniowych. Z płotów i bilbordów spoglądają twarze pierwszych polityków. W niedzielny poranek plakaty Jarosława Zielińskiego wzdłuż ulicy Waryńskiego rozwieszał nawet Grzegorz Gorlo, lider radnych klubu Prawa i Sprawiedliwości. Wizerunków byłego wiceministra spraw wewnętrznych jest obecnie najwięcej.

Z bilbordów na suwalczan spogląda również dwójka pozostałych faworytów - Bożena Kamińska z Platformy Obywatelskiej i Cezary Cieślukowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego. W promowaniu wizerunku nie ustępuje im Mirosław Hartung z PiS, którego plakaty pojawiają się w wielu miejsca w  mieście.

Na słupach ogłoszeniowych będzie jeszcze tłoczniej, bo w całej Polsce rywalizuje osiem komitetów wyborczych. Do tego dochodzą kolejne cztery, które nie zebrały wystarczająco podpisów w całym kraju, ale zarejestrowały listy w okręgu podlaskim. Będzie to jednak głównie promocja smych ugrupowań bez twarzy znanych suwalczanom. Ich reprezentanci są bowiem umieszczeni na mało widocznych pozycjach.

Najwyżej na listach pozaparlamentarnych komitetów jest Krzysztof Kowalewski z KORWiN-a oraz Leszek Lewoc z Kukiz'15. Natomiast komitety Nowoczesnej Ryszarda Petru i Partii Razem nie wystawiły nikogo z Suwalszczyzny.

Zupełnie inaczej wygląda kampania wyborcza w internecie. Faworyci od kilkunastu tygodni są wyjątkowo aktywni na portalach społecznościowych. Zasypują je zdjęciami i to zarówno oficjalnymi, jak z życia prywatnego. Standardem są już fotografie „z ręki” i filmy nagrywane za pomocą telefonów komórkowych.

(mkapu)

serwis wyborczy suwalki24.pl - Wybory parlamentarne 2015

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.27.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4636 4.5538
USD 0.00% 3.6465 3.7201
GBP 0.00% 5.1653 5.2697
CHF 0.00% 4.0335 4.1149
Dodaj nowe ogoszenie