21.10.2015

Mirosław Hartung. Rowerem do parlamentu

Dlaczego startuję do Sejmu? Przede wszystkim dlatego, że Prawo i Sprawiedliwość zaproponowało mi start w wyborach parlamentarnych zarządzonych na dzień 25 października 2015 roku, umieszczając mnie na liście wyborczej do Sejmu w okręgu nr 24 obejmującym całe województwo podlaskie.

Traktuję to jako uznanie dla mojej osoby i dostrzeżenie dotychczasowej działalności. Jako wieloletni działacz związkowy i społeczny, udzielający się w wielu organizacjach i stowarzyszeniach, głównie skierowanych do dzieci i młodzieży, jestem dobrze przygotowany do pełnienia funkcji publicznych. Posiadam niezbędne doświadczenie i wszelkie, potrzebne do tego umiejętności. Jako poseł będę należycie dbał o sprawy zwykłych ludzi i rozwój całego Województwa Podlaskiego.

Wywiad z Mirosławem Hartungiem, kandydatem do Sejmu:

- Proszę niech nam Pan opowie o sobie.

 - Urodziłem się w Dubeninkach. Pochodzę z rodziny wielodzietnej, mam brata i cztery siostry. Rodzice w gminie Przerośl na Suwalszczyźnie prowadzili 23 hektarowe gospodarstwo, które teraz przejął brat.  Tam się wychowywałem, uczęszczając do Szkoły Podstawowej w Przerośli i pomagając rodzicom w pracach polowych.

Dom mojego dzieciństwa.

Po Szkole Podstawowej naukę podjąłem w Technikum Leśnym w Białowieży, które ukończyłem z wyróżnieniem. W nagrodę otrzymałem indeks na kierunek Matematyka w Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku.  Studia ukończyłem w 1983 roku. Na studiach też poznałem moją żonę, z którą wspólnie wychowaliśmy troje dzieci. Są już teraz dorosłe. Córka Agnieszka niedawno obroniła na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu doktorat z języka suahili.

Bezpośrednio po studiach podjąłem pracę jako nauczyciel matematyki. Uczyłem kolejno w szkołach: w Ełku, Białymstoku i w Suwałkach.
W międzyczasie, w latach 1985 – 1986, odbyłem służbę wojskową w Orzyszu i w Żarach.

- Ma Pan też doświadczenie pracy w administracji oświatowej i w samorządzie województwa.

- Od 1990 roku do końca funkcjonowania województwa suwalskiego pracowałem w Kuratorium Oświaty w Suwałkach, zajmując kolejno stanowiska, wizytatora, rzecznika prasowego, dyrektora Wydziału i Kuratora Oświaty. W latach 1999 – 2003 sprawowałem funkcję Warmińsko-Mazurskiego Wicekuratora Oświaty w Olsztynie.  W tym też czasie byłem radnym Sejmiku Województwa Podlaskiego w Białymstoku pierwszej kadencji.

Za swoją działalność w 2001 roku otrzymałem  odznaczenie "Pro Ecclesia et Pontifice", przyznane przez Papieża, Świętego Jana Pawła II.

- Udziela się Pan również społecznie.

- Jestem działaczem związkowym i od lat przynależę do różnych grup, ruchów i stowarzyszeń, działających głównie na rzecz dzieci i młodzieży. Muszę przyznać, że praca zawodowa nigdy mi nie wystarczała. Zawsze starałem się być aktywnym. W  latach 1999 – 2002 byłem przewodniczącym Rady ds. Rodziny Województwa Warmińsko – Mazurskiego, która organizuje kolejne edycje Dni Rodziny.  Jestem też członkiem założycielem Stowarzyszenia Wspierania Działań Prorodzinnych „Forum Prorodzinne”. W latach 2005 – 2011 pełniłem funkcję Prezesa Salezjańskiej Organizacji Sportowej „SALOS” w Suwałkach, która zajmuje się wychowaniem dzieci i młodzieży przez sport. Przez dwie kadencje byłem koordynatorem Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników Inspektorii Warszawskiej (2009 – 2015).Obecnie jestem członkiem Ruchu Społecznego im. Prezydenta  Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, przewodniczącym Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” przy ZS Nr 9 w Suwałkach i członkiem Rady Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Białymstoku, sekretarzem  Stowarzyszenia „Integracja Europy”, działaczem Akcji Katolickiej i sekretarzem Stowarzyszenia Oratorium św. Jana Bosko w Suwałkach, z którym utworzyliśmy  Salezjańską Świetlicę Środowiskową. Piszę projekty i pozyskuję środki finansowe dla tych organizacji.

W okresie ferii zimowych i wakacji letnich organizuję półkolonie, obozy i inne formy wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Prowadzę dzieci do AQUAPARKU.

Praca, nie obietnice!

(materiał wyborczy)

udostępnij na fabebook
20.10.2015, 22:44:40

Marcin

Fajny i uczciwy człowiek, mam nadzieję że tacy ludzie będą zasiadać w ławach poselskich.

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.27.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4636 4.5538
USD 0.00% 3.6465 3.7201
GBP 0.00% 5.1653 5.2697
CHF 0.00% 4.0335 4.1149
Dodaj nowe ogoszenie